Kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło na chodnik potrącając pieszego

fot. R. Aleksiejew

Rozpędzone audi wpadło na chodnik przy ulicy Pszczyńskiej potrącając pieszego. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Od tego, jakiego uszczerbku na zdrowiu doznał poszkodowany, zależy wymiar kary dla kierującego pojazdem.

Wypadek miał miejsce w piątek.

8 maja ok. godz. 17.30 kierujący samochodem marki Audi 25-letni gliwiczanin, jadący od strony ul. Mikołowskiej, nie zastosował się do strzałki pionowej, wyznaczającej kierunek skrętu w prawo, i kontynuując jazdę z dużą prędkością na wprost, utracił panowanie nad kierownicą, w następstwie czego wjechał na chodnik z prawej strony ulicy Pszczyńskiej, uderzając prawidłowo idącego 42-latka – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Siła impetu była tak duża, że uderzony przez audi parkujący na chodniku opel corsa uszkodził latarnię. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. W Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach prowadzone jest w tej sprawie dochodzenie

– dodaje Słomski.

Policja przypomina: gdy dojdzie do wypadku drogowego, w przypadku wyrządzenia średniego uszczerbku na zdrowiu, sąd może orzec wobec kierowcy karę do trzech lat pozbawienia wolności (art. 177 § 1 kk). Wywołanie ciężkiego uszczerbku jest zaś zagrożone karą do ośmiu lat więzienia (art. 177 § 2 kk).

(nmm)/KMP Gliwice
fot. Robert Aleksiejew

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
4WD

Niestety, albo stety marka spod znaku czterech zer przejęła już na dobre od BMW palmę pierwszeństwa jako “burakowozy”, co mnie osobiście bardzo cieszy ponieważ BMW to świetne samochody i nareszcie można powoli myśleć o zakupie tej marki bez obciachu. Pytanie, czy Audi będzie samotnie królował wśród matolstwa drogowego, czy zajmie podium ex aequo z Mercedesem, bo ostatnio widać takich ich wysyp. Chyba staniały na niemieckich szrotach. Z reguły czarne, nieudolnie tuningowane, ech… żal patrzeć, bo przerabiany przez wieśniaków mercedes to profanacja. Dzisiaj za takim jechałem. Wygar jakby na tłumik kawałek dętki założył, zawieszenie jakby auto miało lęk wysokości, kierunkowskazy w… Czytaj więcej »

Wuj Tarabuk

Ja tam do nikogo nic nie mam, ale jakoś tak się składa, że rejestracje burakowozów najczęściej zaczynają się od liter SGL

4WD

W skali lokalnej tak, ale ja mówię o skali globalnej.

Starak

A to są ci, którym się udało zrobić kasę i z Gliwic przeprowadzili się na wieś? Na gliwickich numerach takich buraczków też nie brakuje.

Spłaty na raty

Gliwiccy to raczej mają numery zaczynające się od DW, PO, WB

Gliwiczanin

Proponuje odczepić sie od marki czterech kółek bo to ani w kawałku nie jest jej wina. Za to z taka butą proponuję rozmowę w tym doświadczonym 25-letnim “kieroFcOM”). Kolejna sugestia? Poszukac buraka w lustrze.

4WD

Ja się nie czepiam marki. Ja jej współczuję, tak jak niegdyś współczułem BMW. Ale nic nie poradzisz na pewne zależności. Samochód, to jednak pewnego rodzaju “ubranie”. Przykładowo – lubię chodzić w dresie. Jest wygodny, ciepły, nie krępuje ruchów, ale przez pewną specyficzną, dość liczną grupę, nie wyjdę w dresie z domu żeby nie być z tą grupą kojarzony. Ba! Nawet nie kupię dresu ani bluzy z kapturem żeby przez przypadek mnie ktoś nie zauważył. Przerzuciłem się na wyciągnięte swetry i za duże koszule. Z tego samego powodu nie założę kolorowego lateksu i sklejonych bananów na głowę, gdy jadę rowerem, nie… Czytaj więcej »

Stary

Manewr wyprzedzenia kolumny czy to z lewoskrętu bądź prawoskrętu jest nagminny w tym miejscu. Częsty jest także manewr skrętu w lewo przez samochody jadące Nowym Światem w kierunku Pszczyńskiej. A kamer dookoła jest bez liku….. I po co ?

Imiu

napisałbym o kamerach ale admin/moder 24GliwiceWpl bardziej wieży w opis niż wizualizację obrazową.

KIEROWCA

LICZE NA TE 8 LAT

Laszlo_egesz

Dlaczego przebieg zdarzenia opisany jest w sposób taki niespójny?

Beton

Powinno być:
Leszcz bez wyobraźni chciał przykozaczyć i ominąć uczciwie czekających i stojących na właściwym pasie do kierowców i przyciął do pasa z prawoskrętu na wprost. Niestety szerokie fele i zglebione podwozie nie pomogły leszczowi w wykonaniu cwaniactwa, gdyż szybując nad nierównościami terenu, zamiast przed prawidłowo jadące auta, wypakował w chodnik. Tym samym gliwicki masterplan dotyczący oświetlenia ulicznego został położony ( dosłownie ).

Aaa

Tam jest zakaz parkowania

Obserwujący

Powinien dostać mandat w wysokości 500 tys plus 10 lar więzienia.

Zabrzanin

Wcale mnie to nie dziwi skoro miał tablicę zaczynające się od SG. Ostatnio właśnie tacy kierowcy są zagrożeniem na drogach. Pracuje w Gliwicach i widzę co wyrabiaja kierowcy z Gliwic. Czują się ważniejsi od innych kierowcow ze sąsiednich miast czy wiosek.

Urko

UM w Gliwicach nie namawia właścicieli lokali do urządzania ogródków na chodnikach przy ul. Pszczyńskiej ?

Franek

Nie, ale namawia żebyś zagrał główną rolę w filmie Zenek z Gliwic

Epidemik

Dochodzenia prowadzą w komendach, dlatego na ulicach gliny nie uświadczysz. No chyba że akurat z budowy wyjedzie jakiś brudny sprzęt i zanieczyści ulice.

operator brudnego sprzętu

A co prowadzący dochodzenie glina ma sobie biurko i kasę pancerną z aktami wystawić na chodnik ?