Kierowcy ignorują ograniczenia, powstaną więc kolejne wyniesione progi zwalniające

Tam, gdzie kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości, ZDM wprowadzi rozwiązania powodujące konieczność zdjęcia nogi z gazu. Tym razem będą to ulice Radomska i Tokarska, gdzie powstaną progi zwalniające.

 
Jeszcze kilka lat temu drogowcy niechętnie podchodzili do sprawy, jednak ostatnio widać w tym zakresie zmianę. W różnych częściach Gliwic powstają spowalniacze – są to wyniesienia jezdni z kostki brukowej, czasem też montowane na jezdni konstrukcje.

W najbliższym czasie na ulicy Radomskiej i ulicy Tokarskiej powstaną wyniesione progi zwalniające. W obu tych lokalizacjach funkcjonuje strefa zamieszkania, co daje pierwszeństwo w poruszaniu się pieszym, a kierowcy nie powinni przejeżdżać przez te ulice z prędkością większą niż 20 km/h

– informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.


Dla ochrony pieszych, w ciągu ulicy Radomskiej pojawią się dwa ograniczenia prędkości pojazdów w postaci progów zwalniających. Takie samo rozwiązanie, zrealizowane zostanie na ulicy Tokarskiej. Do wybudowanych już wcześniej progów, dołączy kolejny – kontynuuje ZDM.

Progi zwalniające to jednak nie jedyny pomysł mający wpływ na poprawę bezpieczeństwa – na terenie Gliwic powstają azyle dla pieszych, czy też wyniesione przejścia. Wprowadzane są również strefy – Tempo 30.

O tym jakiego rodzaju rozwiązania wprowadzić, decyduje wiele czynników. To, co w jednym miejscu ma szansę powodzenia, w innej dzielnicy może okazać się pomysłem, który nie przyniesie oczekiwanych rezultatów – zaznaczają przy okazji drogowcy.

(żms)/ZDM Gliwice

30 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze