Kłopotliwy problem na podwórku. Mieszkańcy skarżą się na mocz, wymioty i zakłócanie porządku

Do radnych Bartłomieja Kowalskiego i Tomasza Tylutko zgłosili się mieszkańcy ulicy Zwycięstwa od nr 7 do 11, w bezpośrednim sąsiedztwie Willi Caro. Za ich kamienicami, w podwórku, podczas weekendów dochodzi do różnych ekscesów, w tym załatwiania potrzeb fizjologicznych.

Jak opisuje radny Kowalski, droga dojazdowa do posesji mieszkańców ulicy Zwycięstwa 7-11, położona na działce nr 627, jest miejscem, gdzie głównie w czasie weekendów wielu „imprezowiczów” nie szanuje miejsca zamieszkania innych osób i zachowuje się, delikatnie mówiąc, w sposób powszechnie nieakceptowalny (pozostawiając po sobie wymioty, kał czy mocz).

– Tego typu sytuacja utrudnia „normalne” funkcjonowanie mieszkańców i wychowywanie dzieci. W ich ocenie powinna zostać zamontowana brama, która będzie zamykana na noc. Biorąc pod uwagę, iż Willa Caro jest siedzibą główną Muzeum w Gliwicach, usytuowaną na działce nr 627, która figuruje jako „użytkowanie wieczyste: osoba prawna” zwróciliśmy się z interwencją o podjęcie działań w przedmiotowej sprawie – referuje radny.

Muzeum w Gliwicach, które zostało zapytane przez radnego o montaż bramy, odniosło się do sprawy w sposób pozytywny. Po dokładnym rozeznaniu potrzeb wszystkich normalnych użytkowników drogi dojazdowej do podwórza, uzyskaniu opinii Straży Pożarnej oraz ZBM-u, podejmie działania. Warunkiem jest partycypacja mieszkańców ulicy Zwycięstwa 7-11 w kosztach instalacji i utrzymania urządzeń.

Straż miejska nie potwierdza

Chociaż w ujęciu przedstawionym przez radnego, problem drogi dojazdowej i podwórza za nieruchomościami przy ul. Zwycięstwa 7-11 wygląda na poważny, straż miejska nie otrzymywała skarg z tego rejonu.
– Informuję, że w 2017 roku nie odnotowaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju i porządku publicznego w tym miejscu. W 2018 roku mieliśmy jedną interwencję, która dotyczyła nietrzeźwej osoby, przewiezionej do Izby Wytrzeźwień – przekazuje Bożena Frej, rzecznik straży miejskiej.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione

Śmiesz Miejska jak zawsze gra w głupola. Nie otrzymaliśmy zawiadomień powiada. I nie otrzyma, bo nie ta pora szczania ,nie ta godzina. Jaki jest sens utrzymywania tej osobliwej formacji leniwych schabów skoro pracuje tylko do godz. 20,00 Wtedy pęcherze swołoczy jeszcze nie doskiwierają. Zrzut moczu nie tylko w wymienionym rejonie zaczyna się po godz.22,00 .Dotyczy okolic miejsca spotkań gliwiczan (wg Frankiewicza) czyli Rynku.

CBA dziennikarstwa
CBA dziennikarstwa

W tym przypadku trudno mieć pretensje do straży miejskiej. Zgłoszenia dotyczą godzin nocnych i nie są kierowane do straży miejskiej ale do policji, która się nie wypowiada. Należy się zastanawiać, z jakiego powodu autor tekstu nie zapytał policji o liczbę zgłoszeń mieszkańców, żeby przysłano patrol, który przepędzi spod ich okien pijanych klientów pobliskiej knajpy “8”. A zgłoszeń do policji było mnóstwo od powstania “ósemki”, natomiast interwencji znacznie mniej. I może w tym tkwi powód nieobecności wątku policyjnej ochrony mieszkańców w tym dziwnym artykule? Za to autor pytał straż miejską, o której doskonale wiedział, że nie ma wiele do powiedzenia w… Czytaj więcej »

E88CC
E88CC

To skutek wieloletnich zaniedbań w zakresie wychowania cywilizacyjnego społeczeństwa. Ludzkość chyli się ku upadkowi i nie jest to wcale kwestia wysokości nakładanych kar tylko wychowania i wpajania odpowiedniego systemu wartości. Tego wychowania, które wynosi się z domu.

ja234
ja234

Dokładnie.Wszechobecne chamstwo, buractwo. Widać braki w wychowywaniu bachorów. Efekty są widoczne.
Działa też pogarda rozsiewana przez pisiorów niczym wirus.

KIKA
KIKA

Co TY z tymi PISIORAMI ???- masz jakiś problem ulokowania swej nienawiści ? Ty pewnie jako ” bachor ” byłeś delikatnie mówiąc tez żle “chowany ” , bo zamiast chamstwa najbliżsi przekazali CI pałeczkę nienawiści do wszystkiego , co nie jest Twą bajką .Brak tolerancji też wynosi się z DOMU RODZINNEGO .! Nie oceniaj więc innych , bo tak naprawdę musisz zacząć od SIEBIE , drogi ja234

ludzik
ludzik

nie ludzkość tylko “wybrane elementy gliwickiego społeczeństwa”, ostatecznie Polacy ale nie ludzkość …

ECC88
ECC88

Ludzkość, ludzkość. System wartości całej ludzkości ulega zmianie. Kiedyś główną rolę odgrywał honor, dane słowo, przyzwoitość, szacunek – nawet dla wroga. Nawet wojny toczono inaczej. Niepotrzebne były paragrafy na najdrobniejsze aspekty życia ponieważ większość regulowana była przez system wartości.

Beton
Beton

SM nie otrzymała zgłoszenia. A SM pracuje nocami w weekendy ?

Pilnowacz kostki
Pilnowacz kostki

Pracują “wygodnie” do godz. 20,00 .

mic
mic

Rozwiązać SM

Strażnik
Strażnik

Rozwiązać ? My nie sikamy.

kanalia52
kanalia52

Nie sikacie tylko olewacie.

bzik
bzik

Hale, łunerfy, budżety obywatelskie, siłownie pod chmurką, ścieżki rowerowe i skwerki…. Wszystko to bardzo ładne ale może by tak miasto zadbało w końcu o spokój na osiedlach? Może by tak poprzywracać komisariaty osiedlowe i wprowadzić stałe patrole (ale naprawdę STAŁE a nie z dojazdu, np 3 zespoły pieszo lub na rowerach dla danego osiedla) które ciągle patrolowałyby dane osiedle? Tak żeby nauczyć osiedlowe elementy że w każdej chwili zza rogu może wyjść ich ulubiony przyjaciel? Bo na chwilę obecną ani SM ani policja w 100% nie ma żadnego przełożenia na te bandy. No ale po co…. lepij postawić kolejną skrzynkę… Czytaj więcej »

Miruś
Miruś

…”Straż miejska nie potwierdza” oni to mają głęboko tak skąd na podwórku znajduje się kał. Ktoś widział Straż Wiejską w sobotę albo niedziele??
Postawić ich tam na czatach od piątku wieczór do soboty wieczór to zaraz potwierdzą skąd się to wszystko tam bierze…

Posypiemy piaskiem i będzie “gites. Gruboziarnistym piaskiem.

Foks
Foks

Aktywista Tovmasjan jeszcze nic nie zrobił? Dziwne. Pewnie klaster leworękich jest zajęty projektowaniem Kłodnic na pustyni albo karuzeli na Ratuszu. Żeby żyło się lepiej.

ja234
ja234

Jak na razie klajster nawet przyczep z żarciem nie postawił.
Póki co piasek jest rozdmuchiwany przez wiatr.

Sokole oko
Sokole oko

Nie postawił z wyjątkiem jednej tej od czarnego Ali Baby.Ogólnokrajowe fudtrakowe poszukiwania pozostałych sześciu frajerów spełzły na niczym. Miało być siedmie wspaniałych .Pozostał Ali Baba mały.

Paweł
Paweł

Przepraszam bardzo! Ile w 200 tysięcznym mieście Gliwice jest publicznych toalet? Postawili jakaś przy JP2 i na Poniatowskiego. A gdzie reszta ulic? U jeszcze żeby to były jakieś konkretne toalety! Nie jedno pomieszczenie. W Gdańsku pamiętam publiczny WC to ze 20 kabin i tyleż pisuarów.
Zamiast budować Podium trzeba było to co potrzebne. WC na każdym skrzyżowaniu!!!

Wasz Franek
Wasz Franek

Ta ………..Gdańsk 20 kabin i tyleż pisuarów i zobacz jak im sraczka do Motławy się wylała. Nie chcemy w Gliwicach 20 kabin i pisuarów. Kłodnica ma pozostać czystą rzeką.

Prostata blues
Prostata blues

To przy lokalu Rady Osiedla Śródmieście. Rozwiązaniem problemu będzie budowa w tym miejscu tężni.

rrolch
rrolch

Wesprzyjmy ideę tężni urynowych, może nawet jakiś grant unijny się uda na to wyszarpać?

odnośny urzędnik unijny
odnośny urzędnik unijny

Tężnie urynowe …
Mistrzostwo świata :D

Szlachta Gliwic
Szlachta Gliwic

E. Czepianie się. Dziadek na Siczy lał bez krempacji. Nigdy pod wiatr. Matula z kieleckiego też lała . Czasem bez przykucniecia. Więc lał będę ja . To się w genach ma .

Mieszkaniec
Mieszkaniec

w twoim konkretnym przypadku racja…wszystkie piasto-głupki leją, najczęściej ze strachu przed TG buhahaha

świniazmarsa
świniazmarsa

TG to Tarnowskie Góry?

sanitariusz
sanitariusz

Tygodnik Gliwicki?
Totalne Głąby?
TamaGotchi?
Trutka na Gołębie?
Trudne … Kogo/czego by się tu jeszcze bać … Aaa – jeszcze tych dwóch rozbójników-staruszków z Zatorza (Tadek i Genek)?

Marek
Marek

to ci radny pis-deczki … martwi się biedak o mieszkańców … meeeeeeee meeeeee kozy głaskać przed wyborami … rozwiązać radę miasta :))))

Ampuła
Ampuła

Problemy z kałem, moczem i wymiotem to sfera, w której mieszkańcy trafnie zwracają się do radnych PiSoidzkich. Gdyby tak doszedł do nich PiSoid Gonciarz jako prezydent, to taka siła byłaby zdolna rozprawić się skutecznie z obywatelską nagłą biegunką, usztywniającym zatwardzeniem czy znakującym nietrzymaniem, ale i miejskim obszczymurzem zabyków.i pijacką pawioniką weekendową

KIKA
KIKA

Należałoby wymyśleć coś ,co właśnie w Gdańsku funkcjonuje już od bardzo wielu lat .Te słynne TOI TOI – je ,są nieduże , a tak przydatne …bo w Gdańsku mnóstwo turystów , a u NAS swoi , ale po piwie moczopędnym (zresztą) nie wolno zatrzymywać tegoż żółtego “płynu ” w zbiorniczku …

kanalia52
kanalia52

Zostawić tam parę kabelków pod napięciem.

Sokole oko
Sokole oko

Tego robić nie wolno. Ale sekcja strzelecka broni pneumatycznej ? Wskazana.

łupież prezesa
łupież prezesa

W ramach akcji STRZELNICA NA KAŻDEJ ULICY