Kobieta zakuta w kajdanki w centrum Gliwic za brak maseczki? Policja zaprzecza: powód był inny

Policjanci zatrzymują kobietę na chodniku, ta krzyczy, wzywając pomocy “ludzie, ludzie, co oni mi robią”. Ostatecznie zostaje skuta i wsadzona do radiowozu. Pełne dramatyzmu nagranie trafia do Internetu.

 
W sobotę w mediach społecznościowych udostępniono (publicznie) film zarejestrowany przez prywatną osobę, na którym widzimy interwencję drogówki wobec kobiety bez obowiązkowej maseczki na twarzy. Rzecz dzieje się przy ulicy Zwycięstwa w Gliwicach, w rejonie skrzyżowania z ulicą Barlickiego.

Najpierw patrol z pierwszego radiowozu zatrzymuje kobietę – ta próbuje wyrwać się funkcjonariuszom – wówczas policjanci reagują próbą jej skucia. Po chwili do interweniujących dołącza załoga drugiego z pojazdów wydziału ruchu drogowego. Ostatecznie zakutą w kajdanki kobietę udaje się zmusić do wejścia do radiowozu.


Na nagraniu pojawiają się komentarze, w większości niecenzuralne, najprawdopodobniej autora filmu i osób obserwujących sytuację. “Bez maseczki szła i ją zawijają”, “psy j****, pisowska k… policja”.

Uwaga! Nagranie udostępnione w serwisie społecznościowym zawiera wulgaryzmy. Można je zobaczyć TUTAJ.

Zapytaliśmy rzecznika gliwickiej komendy, co tak naprawdę wydarzyło się na ulicy Zwycięstwa.

– Była taka interwencja, lecz powodem zatrzymania kobiety nie był fakt braku maseczki, tylko odmowa wylegitymowania się i lekceważenie poleceń policjantów.

Większość obywateli wie, że policjant ma uprawnienia do legitymowania osób w celu ustalenia tożsamości, więcej — policjant ma obowiązek wylegitymowania osoby, gdy jest osobą podejrzaną o popełnienie np. wykroczenia – wyjaśnia podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Pani została przewieziona do komendy, gdzie podała swoje dane i została zwolniona. Sprawę rozstrzygnie sąd. Przypominam, każda osoba ma prawo nie zgodzić się na przyjęcie mandatu i poprosić o skierowanie sprawy do sądu. To cywilizowany i jedyny prawny sposób rozwiązywania takich sytuacji. Stawianie oporu biernego czy czynnego, odmowa podania danych musi się skończyć nieprzyjemną sytuacją – dodaje podinspektor.

Komentowanie, że to za brak maseczki, może świadczyć o nieznajomości prawa. Gdy policjant prosi nas o dane, mamy obowiązek się wylegitymować. Gdy osoba nie chce się wylegitymować może zachodzić podejrzenie, że jest jakiś powód tego i sprawa się komplikuje – zaznacza oficer prasowy.

(żms)
fot. scr. Facebook.com

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Bajtek

Pyskata baba łamiąca obostrzenia zamiast się wylegitymować wpada w histerię i zaczyna szarpaninę z policją. W Stanach leżałaby już na glebie. To jest jasna sytuacja, nie chcesz się wylegitymować policja musi ustalić twoją tożsamość na komisariacie. Twój wybór. A jeśli stawiasz czynny opór, to prosisz się o kajdanki, dokładnie tak jak na filmie. Brawo policja.

Shadow

Skąd wiesz ze kobieta łamie obostrzenia? Bo nie nosi maseczki ? Być może ma zaświadczę lekarskie które pozwala na nie noszenie maseczki. Ale oczywiście po filmiku wszystko wiesz bo w stanach tak jest to i u nas musi tak być…

Bajtek

Gdyby miała zaświadczenie to by je pokazała. Nie sądzisz?

krz007

przypominam, że to jakieś wyssane z palca rozporządzenie. Nikt nie ma obowiązku nosić maseczki. Druga kwestia, w każdym kraju wprowadzony został stan wyjątkowy. W Polsce nie ma na to pieniędzy, Szanowny Pisowski nierząd wszystko rozkradł.

Hans

No i co z tego, ze nie ma obowiązku. Trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem a nie tym, że nie ma takiego przepisu. Wirus jest taki sam jak w każdym innym kraju i nie ubieranie maseczki jest skrajną nieodpowiedzialnościa. I nie chodzi mi o Twoje zdrowie. Chodzi mi o moje, bo sam mozesz nie zachorowac ale nie nosząc na pysku maski mozesz rozsiewac na innych. A tego nie kazdy sobie zyczy. Wiec ubierz ta cholerna maske i nie pieprz tutaj o podstawach prawnych. Sami kurna prawnicy i konstytucjonalisci sie znalezli. A we łbach siano.

krz007

Proszę wypłakać się gdzie indziej. W żadnym kraju jak w tym nie ma takiej hipokryzji i kłamstwa. Zacznijmy od zamknięcia Kościołów – modlić można się w domu. Trzeba było nie głosować na Pis, to byłaby jakakolwiek szansa żeby ten kraj wyglądał normalniej.

Memory

Za po przypominam że strzelali do tłumu , więc za po Pewnie by tego nie przeżyła. Krótka macie pamięć

BiKo

Tak wszystko byłoby już niemieckie a naród panów zarządzałby polskimi robolami…

San Escobar

@krz007. Co Ty opowiadasz za bzdury? Ciesz się, że są rządy PiS, wcześniej wyszedłby Rostowski i powiedział, że :“Pieniędzy nie ma i nie będzie”.

Piotr

Ech, jestem w tym momencie we Francji. I tak: fryzjerzy przyjmują klientów – Ci bez maseczek wygodnie na fotelu i tylko jeden ( a były dwa stanowiska) z fryzjerów miał maseczkę. Dwa, po parku mnóstwo ludzi – bez maseczek. Szkoły funkcjonują. Tylko że, na mieście można BEZPŁATNIE zrobić sobie badania na COVID-19…. Tak więc tego… Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma…
Tyle w temacie.

joanna A.

Spojrz na Niemcy, to ci sie wszystkiego odechce! Czystej wody Faszyzm!!!

Red

To w jakis magiczny sposób wirus się zatrzymuje na maseczce? Czy ogólnie całe wydychane powietrze zostaje w masce?

Hans

Tak, wirus zatrzymuje sie na odpowiednim typie maseczki np FFP2. Wystarczy takiej uzyc aby nie narazac siebie i innych.

Inka

Skrajną odpowiedzialnością by było jak sama się bym
narażała na utratę zdrowia wdychając z powrotem
wydychany dwutlenek węgla. Ale skoro komuś życie nie miłe
i chce się jak najszybciej znaleźć po drugiej stronie
to życzę szerokiej drogi.

Hans

Dwutlenek wegla? Co ty ***** za glupoty. Uzyj maseczki i nie narazaj siebie i przede wszystkim innych.

Ryszard

Masz kaganiec, to jesteś bezpieczny, ja nie noszę bo lubię się zarażać i budować swą odporność. Czego się obawiasz w namordniku, no chyba, że kaganiec tak chroni przed wirusem jak siatka ogrodzeniowa, przed komarami. Tak więc włącz myślenie, a nie będziesz tępym covidiotowym baranem.

gmG

Dwa lata temu lataliście w maskach bo smog, teraz was maska dusi?

San Escobar

@Inka. Gdyby covid robił spustoszenie w mózgu a nie w płucach, Tobie by nic nie zagrażało.

Inka Inka

Bez urazy ale siano we łbie ma właśnie tak myślący covidowiec
Pulmonolog od siedmiu boleści się znalazł.

Hans

Od siedmiu bolesci zanalz sie / znalazła antycovidowa prowokatorka, ktora nie przeszla sama ani nawet nie miala stycznosci z koronawirusem. Sumienie mi nie pozwala, ale jednak zycze ci abys przeszla covida choc w 1/3 co ja. Wowczas pogadamy co i jak. Nie bedziesz wowczas powolywac sie na pulnonologow. Przechorujesz choć w czesci to co ja i wowczas pogadamy ok?

Maciek

Głupota niektórych oświeconych kobiet jest rażąca. Żadnej wiedzy tylko paplanie. Poprawność zabranie nazwać odpowiednio takie osoby. To chyba choroba wściekłych krów rzuciła im się na łeb. Podważają instytucje międzynarodowe – naukowców a tak naprawdę to totalne zera.

Aryjczyk

Nie bredź hans . Jak chcesz nosić szmatę którą wdychasz dwutlenek węgla i zakwaszasz swój organizm to sobie noś ! Jak tak bredzisz . W niemczech ludzie są wolni i od pandemii i nie ma obowiązku noszenia maski , więc hans….. noś sobie na swoim **** i zajmij się sobą , albo najlepiej do afryki wyjedź , jak nie masz ********. Proste kloss

The Tiger@

Ależ w Niemczech jest obowiązek noszenia masek w zamkniętych pomieszczeniach. W niektórych nawet trzeba używać masek medycznych.

Hans

Ty nie bredź. W Niemczech obostrzenia są bardziej restrykcyjne niz u nas. Maski FFP2 to standard wszedzie. Nie sa akceptowane zadne bandany, chusty, szaliki, przylbice czy inne maseczki. Nie byles i nie masz wiedzy. Siejesz bzdurna propagande i tyle. W Niemczech lockown obowiazuje od polowy grudnia. Bylem i widzialem. Wiec co? Jakies komentarze?

BiKo

Napisz do WHO – może nagrodę Nobla dostaniesz

San Escobar

@Aryjczyk. Przypomnę Ci, że w Niemczech mają godzinę policyjną a noszenie maseczek jest obowiązkowe. Z jakim organem zamieniłeś mózg?

Łukasz

Tak jak ty ty nawet siana niemasz pustka echo a ty myślisz że jakaś maseczka ochroni cię przed zakażeniem hahahah zastanów się 5 razy co masz napisać bo dla mnie jesteś kompletnym idiota

BiKo

Łukasz napisz, proszę – wszyscy na to czekamy skąd czerpiesz swoją wiedzę? Mamy inne informacje – może błędne? Może jesteś lekarzem..

Nadzieja

Pokaz mi człowieku badania że maseczki chronią przed jakimkolwiek wirusem. Zobacz wpis na fb dr Zbigniewa Martyniuka wirusologa. Jest już ponad 10p prac naukowych o tym że maseczki nic nie dają a wręcz skodza. Same WHO to potwierdza.

Hans

Oczywiscie, ze chronią ale nie w 100%. Prezerwatywy też nie chronią w 100% przed HIV i ciążą a jednak ludzie ich używają jako środek zabezpieczający. Tak samo jest z maseczkami. Skoro maseczki by nie chroniły – chirurdzy nie używaliby ich podczas np. zabiegów operacyjnych. Gdyby np. rękawiczki nie chroniły, nikt przecież nie używałby ich np. podczas pobierania krwi. Nic nie daje 100% gwarancji. Jak chcesz dostać 100% gwarancję to kup sobie toster.

San Escobar

@Nadzieja. Przykład pierwszy z brzegu. Od zeszłego roku nie ma prawie zachorowań na grypę. Przypadek? To jest właśnie dowód na to, że maseczki są skuteczne.

Nadzieja

Prawie nie ma zachorowań na grypę, bo wszystkie przeziębienia i grypy są zaliczane do korony, idziesz do lekarza z katarem i już wysyłają na test, który guzik pokazuje. Nie cytuj jakiegoś świta który jest opłacany przez koncerny. A o maseczkach to się trochę dokształć https://www.facebook.com/100031660666167/posts/408866850178667/?app=fbl

Janek

Tylko w 3 krajach UE obowiązują maski na ulicach. Kierując się zdrowym rozsądkiem, nie noszę maski na ulicy.

Marta

dla twojego bezpieczeństwa ****, potem będziesz ***** bo nie chciałes maseczki ubrać?

Beton

@krz007. Wejdź na oddział covidovy szpitala i tam o tym głośno powiedz.

krz007

Byłem nie chcą wpuszczać :/ tak samo jak nie można się dodzwonić do przychodni z “normalnymi” problemami. Nagle wszyscy się zorientowali że służba zdrowia nie działa. Trzeba było nie głosować na PiS

Hans

Tak, wszystkie problemy tego swiata to sprawka PIS. Zaglosujmy inaczej to nagle wszystkie ulotnią się jak kamfora. Czlowieku zejdz na ziemie – albo jestes **** jak but albo masz 15 lat i **** wiesz.

San Escobar

@krz007. Do psychiatry można przez e-porady. Po co łazisz po przychodniach?

Ech...

@krz007
“przypominam, że to jakieś wyssane z palca rozporządzenie. Nikt nie ma obowiązku nosić maseczki.”
Mylisz się. Masz obowiązek nosić maseczkę bo ja, noszący maseczkę, sobie tego życzę. Nie życzę sobie żebyś w swojej głupocie, indolencji i cwaniactwie narażał moje zdrowie.
Comprende?

gmG

Weź wytłumacz to ludziom ze służby zdrowia (Szacunek za ich pracę) że niepotrzebnie się męczą w tych kombinezonach bo to PIS-iorska ściema. że też nie ma szczepionki na głupotę. Ludzie w innych branżach mają takie stanowiska że zapylają przez osiem godzin w maskach i kombinezonach a tobie ograniczają wolność bo przez chwilę masz nosić maseczkę. Napisz że w razie czego rezygnujesz z pomocy.

Silesian

Bzdury pociskasz – stan prawny pół roku temu, a obecnie to dwie różne sprawy. Teraz jest podstawa ustawowa – wówczas nie było – obecnie sądy już nie uchylają kar, bo jest podstawa by jest stosować – medialne doniesienia dotyczą stanów faktycznych starych

Hans

Guzik wiesz. Prawo w miedzy czasie sie zmienilo: https://www.rp.pl/Bezpieczenstwo/303249958-Koronawirus-jakim-prawem-wladza-kaze-nosic-maseczki.html
Nie powielaj tych samych starych bzdur wyczytanych na fejsbuniu gdzie wszyscy bawili sie w znawców prawa. Teraz noszenie maseczek mozna wyegzekwowac. Tyle w temacie

Konstytucja

Jak dojdzie do wladzy PO zobaczymy jak ciebie beda okradac i co wtedy powiesz durniu. Rozruszaj troche mozg.

Adriana

Doczytaj doucz się nie piszy bredni

Jaro

To se jedź do Niemiec tam nie podskoczysz bo od razu dostaniesz 500 € za brak maseczi. Tam też mają dziwne rozporządzenia wyssane z palca a ludzie się dostosowują

Jaro

UE: Austria, Chorwacja, Dania, Francja, Grecja, Holandia, Irlandia, Malta, Niemcy, Polska, Szwecja, to kraje które nie wprowadziły stanu wyjątkowego,a niektóre są bogatsze od Polski

Inka

A dla Twojej wiadomości że nie ma obowiązku
policji przedstawiać takie zaświadczenia nie sądzisz?

Inka

Po drugie nikt nie ma prawa mnie zmusić do noszenie
maseczki w każdym sądzie sprawę z nimi bym wygrała
nie sądzisz że tak obywatel ma właśnie prawo?

Hans

Nikt nie ma prawa. Wystarczy samemu chcieć i użyć mózgu, zeby wiedziec, ze to dla dobra swojego i przede wszystkim innych

Ola

To nie Wałcz z policjantami tylko poproś o skierowanie sprawy do sądu, proste?

Hans

Jest obowiazek ustawowy od niedawna. Nie jestes na bieżąco z przepisami dlatego opowiadasz głupoty. Masz obowiazek ubrac ta glupia maseczke tak gdzie jest to wymagane prawem. Tyle w temacie. Linkow pod tym postem znajdziesz kilka z obowiazujacego prawa. Swoje wywody mozesz miedzy bajki wlozyc.

Hans

Wlasnie, ze jest obowiazek. Jesli jestes z czegokolwiek zwolniona, masz obowiazek to udowodnić, np. zwolnienienie z uzytkowania pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Na gębę to wiesz co można. Jesli chcesz byc uprzywilejowana – prosze to udowodnic

Damian

Nie bredź hans . Jak chcesz nosić szmatę którą wdychasz dwutlenek węgla i zakwaszasz swój organizm to sobie noś ! Jak tak bredzisz . W niemczech ludzie są wolni i od pandemii i nie ma obowiązku noszenia maski , więc hans….. noś sobie na swoim **** i zajmij się sobą , albo najlepiej do afryki wyjedź , jak nie masz ********. Proste kloss

Hans

Co ty ***** za glupoty. W Niemczech jest obowiazek ubierania maseczek. I nie takich jak u nas. Tylko takich minimum FFP2. Nie sa dozlwolone przylbice, chusty, bandany i czy inne rzeczy. Rzad nawet dofinansowuje maseczki w postacji specjlanych voucherów. Nie znasz sie, guzik wiesz a najwiecej sie wypowiadasz. W Niemczech lockdown jest od polowy grudnia. W d**** byłeś i guzik widziałeś.

Hans

Bredzisz to narazie tylko ty. Podaj mi badania efektu na ktore sie powolujesz. To po prostu bzdura jakich malo. Nawet dzieciak nie uwierzy. Guzik wiesz o Niemczech, dlatego, ze nie byles i nic nie wiesz – w Niemczech obostrzenia dot. maseczek sa bardziej restrykcyjne niz w Polsce – maseczki min. FFP2, nie sa akceptowane zadne bandany, szaliki, przyłbice itd. Po prostu nie masz pojecia o czym piszesz a powielasz glupoty. W ciemnej d byles i widziales.

Lolek.

Panie Zakwaszony, jak to się dzieje, że np. pracownicy lakierni czy tam ludzie od ściągania azbestu się nie zakwaszają, choć po kilka godzi dziennie chodzą w maskach? Co ty na to, że są osoby trenujące w specjalnych maskach ograniczających przepływ powietrza, które mają symulować trening wysokogórski? Jak to się dzieje, że nawet będąc na wysokość 2500 pomimo mniejszej ilości dostępnego tlenu, jakoś się nie zakwaszamy. Bzdur się koleżko naczytałeś i teraz je powielasz. W Niemczech od 19 stycznia obowiązują zaostrzone zasady dotyczące maseczek ochronnych. O ile np. w parkach czy w innych miejscach, gdzie nie ma zbyt wielu osób można… Czytaj więcej »

San Escobar

@Damian. Głupota jednak jest zaraźliwa. Jak zaraziłeś się od @Aryjczyk’a?

Ech...

@Inka
Co żeś się tak zafiksowała na tę maseczkę? Kobieta nie wylegitymowała się na polecenie policji, odmówiła podania swoich danych, które były do sprawdzenia na miejscu w radiowozie i ignoruje polecenia wydawane przez ustawowo uprawnione osoby. Policjanci to nie żule proszący o piątaka na piwo. Tak jak ktoś już napisał, w Stanach albo w Rosji po sekundzie leżałaby na glebie jęcząc Ała! Ała!
Brawo policja. Dżesikom i Brayanom chyba się już w głowach coś popiętroliło od tego nadmiaru “wolności”.

Rysiek

Tobie albo milicjantom? Hahaha. Kolego pokazać tobie to ja mogę…dup.E
Sąd jest tylko i wyłącznie instytucja która ma wgląd do dokumentacji medycznej. Milicja łamie prawo jeżeli wymusza okazanie zaświadczenia lekarskiego.

joanna A.

nie musi!

Hans

jakie zaświadczenie? Nawet mocna odmiana astmy nie upoważnia do posiadania takiego zaswiadczenia. Baba musialaby miec niezła jazdę z oddychaniem itd. A wowczas nie mialaby sily klocic sie z Policją.

Damian

Nie bredź hans . Jak chcesz nosić szmatę którą wdychasz dwutlenek węgla i zakwaszasz swój organizm to sobie noś ! Jak tak bredzisz . W niemczech ludzie są wolni i od pandemii i nie ma obowiązku noszenia maski , więc hans….. noś sobie na swoim **** i zajmij się sobą , albo najlepiej do afryki wyjedź , jak nie masz ********. Proste kloss

Hans

Nie musisz kopiowac do kazdej mojej wypowiedzi tego samego bzdurnego komentarza. Twoje tezy mozna obalic w 5 sekund na przykładzie przytoczonych Niemiec. Bzdury piszesz i nie masz wiedzy o niczym. Nie bede ci tlumaczyl dlaczego. Sprawdz sobie w internecie co obowiazuje w Niemczech zanim po raz kolejny sie skompromitujesz. Lamer i tyle.

Kunicki

Nie ważne, czy łamie obostrzenia, czy nie łamie – wszystko i tak zależy od PiSu (psy .. bane, pisowska policja). Jak PiS się pójdzie PiSać do psy jakie będą Pełowskie? Postpisowskie? Także apeluję – OBYWATELU – NIE DOSTRZEGAJ WSZĘDZIE PIS-U BO TO SIĘ RZUCA NA GŁOWĘ.

Ernesto

Brawo Policja! Więcej radykalnej skuteczności proszę.

Damian

Wszystko się może odwrócić i spotka to i ciebie , wiesz …

Ech...

Wież mi, gdyby to mnie spotkało to grzecznie bym maskę założył i pokazał jakiś dokument. Wiesz dlaczego? Dla oszczędności czasu. Mojego czasu.
Pouczenie, czy nawet wypisanie mandatu zużyje 10 minut mojego cennego czasu. Zgarnięcie przez policję zajmie pół dnia, nie licząc wstydu. Ot prosta kalkulacja, ale żeby jej dokonać trzeba posiadać śladowe możliwości przewidywania skutków swoich działań. Ta kobieta zatraciła tę zdolność bo nasłuchała się takich polaczków cwaniaczków jak ty.

andrzej

Bajtek- to dlaczego nie interweniowała policja w tym miejscu na zlocie motocyklistów pod Jasną Górą. 10 tys. osób w jednym miejscu…czyżby się bała w Stanach na pewno by interweniowali …a tu nie a wiesz czemu ….bo wiedzieli że to nie samotna kobieta ale mężczyźni w sile wieku … Brawo policja która w 5 interweniuje wobec 1 kobiety bez obowiązkowej maseczki na twarzy a nie interweniuje na zlocie tylko przekazuje materiały do prokuratury i sanepidu bez spisywania danych osób …BRAWO BAJTEK ….dalej popieraj tych dzielnych policjantów

Silesian

Dokładnie – można protestować, ale wówczas liczysz się z konsekwencjami, a zasada legitymizmu nakazuje policji podjęcie interwencji i wylegitymowanie obywatela. Jak odmawia to sam robi sobie problem, a gdy zaczyna stawiać czynny opór – robi się awantura, jak na filmie.

Kolik

A co powiesz na to że może ta osoba była nie poczytalna i dlatego się zachowywała dziwnie. Policjant musi umieć to ocenić. A jeśli reaguje tylko pałką i na glebę, nie nadaje się do tej roboty.

Tomasz

A mnie ciekawi jedno czy Ci policjanci zgodnie z ich obowiązkiem TO PRZEDSTAWILI SIĘ z imienia,nazwiska i stopnia służbowego-o ile oriętuję się to ich OBOWIĄZEK

Marcin

Rozwalają mnie takie matoły – nie ważne, czy w Polsce, czy innym USA. Najpierw wdają się w pyskówki z policjantami, cwaniacza itp., a jak potem leżą na glebie w kajdankach to wielkie pretensje, płacz i tragedia.
Jeśli policja chce dokumenty, to pokazuje i tyle. W przypadku gdy nie zgadzam się z policjantami to biorę ich nr służbowe i składam skargę czy odwołanie. Kulturalnie, a nie jak cholota.

Hans

Dokładnie – udają znawców przepisów, prawa, konstytucjonalistów, cytują z dupy paragrafy a potem jak przychodzi co do czego to krzyk, ze Policja bije. Dobrze, że gumą przez łeb nie dostała. Policjant to też człowiek taki sam jak my i musi użerać się z takimi patolami. Współczuje policjantom pracy w takich warunkach. Ja prawdopodobnie bym nie wytrzymał i byłaby gleba albo paralizator.

Gebad

Brawo Policja, albo wszyscy albo nikt.
Stop cwaniakom!!!

STOP CHAMSTWU

Autor nagrania nie wie, nie rozumie, ale komentuje. Słownictwo prawdziwego patrioty wolnościowca. To dopiero jest patologia.

Hans

To patologia totalsów. A czego innego się spodziewałeś? Bo ja niewiele więcej niż na filmie hehehe :)

benek

autor nagrannia jest *****

Japkojad

Przecież jest oczywiste, ze odmowa wylegitymowania się Policji wiąże się z przymusowym odprowadzeniem do najblizszej jednostki Policji w celu ustalenia tożsamości.
Ta pani powinna dostać jeszcze grzywnę od sadu

Tomek

Jeśli była agresywna to wcale nie dziwię się policjantom. Trzeba było jeszcze pałą uderzyć to zrozumiałaby, że z władzą się nie dyskutuje.

Piotruś

Policja to żadna władza !!! To nie ten ustrój !!!

Skwariusz

Mentalność niewolnika szkoda komentować.

Kilgore Trout

Tak, tak. Ale gdyby takiego Skwariusza “wolnościowca” paru kolesi dorwało w ciemnym zakątku, mordę dla sportu elegancko oklepało, i pobrało komórkę i portfel, to taki wtedy będzie się darł wniebogłosy “policja ratunku gdzie jest policja!, łapać ich,,, ratunku”

WRD

Oczywiście. Najlepiej zawsze się stawiać i drzeć ryja że tylko ja mam rację. Uwlaszcza honorowi powiedzieć odmawiam mandatu?

Hans

Krnąbrna baba powinna się cieszyć, że na glebie nie wylądowała. Wystarczy b.krótka lektura odpowiedniego paragrafu ustawy o Policji aby dowiedzieć się w jakich okolicznościach masz obowiązek okazać dokumenty oraz podać policjantowi pewne dane osobowe (wraz z miejscem zatrudnienia). Autor nagrania to zaś patol, sympatyzujący z totalsami – po słownictwie nie można wywnioskować niczego innego. Oporny babsztyl niech się cieszy, że pałą przez łeb nie dostała.

Edek

Trza było ja poczęstować gazem zaraz by się uspokoiła wariatka.

Obserwując

Wielkie halo…trzeba wykonywać polecenia policjanta i tyle.Nie pyskować,grzecznym być,odpowiadać na pytania.
Dobrze przeprowadzona akcja,ta pani niech się cieszy,że nie leżała na betonie, w warszafce czy gdzie indziej leżałaby potulnie i grzecznie na chodniku ze złamaną ręką.
Maseczkę trzeba nosić.Nie mędrkować, nie filozofować.Nie.nie chodzi o lipne prawo ( obowiązke noszenia maseczki jest w ustawie),chodzi o odpowiedzialność i o to by się nie zarazić.

duda

przecież właśnie o to chodzilo chcieli ją wylegitymowac bo nie miala maseczki

Kris

Jeden mądrzejszy od drugiego.
Niech każdy spojrzy w swój śmietnik w glowie. Komentarze malo inteligentne.

Rett

Wiadomość dnia, która wywołała morze bluzgów i hejtu. Starajmy się o siebie dbać, ale nie dajmy się zwariować i ponieść emocjom. Być może kobieta splotem impulsywnych reakcji wywołała całą sytuację, ale ściek hejtu i złorzeczeń jest nieuzasadniony. Mniemam, że każdy z hejtujących nigdy w życiu nie popełnił wykroczenia, nigdy nie dostał mandatu, nigdy nie przekroczył ograniczenia prędkości i w zasadzie czeka na wakat na stołku świętego. Tak postępuje zabobonny lud, który kiedyś palił na stosie zielarki-“czarownice”, bo się niby staremu Mateuszowi kury przestały nieść, Wojciechowi krowy cielić, a i dobrodziej na “babę” krzywo patrzył. W świecie zwierząt istnieje takie określenie,… Czytaj więcej »

Lolek.
KLPS

Weszła by do kościoła to by jej nic nie groziło. To teren innego państwa nie podlegający pod polskie prawo

Janek

Chcieli ją legitymować za brak maseczki, a tylko w 3 krajach UE obowiązują maski na ulicach.

Jak to jest, że gdy jestem w Cieszynie, to powietrze jest tak zawirusowane, że muszę nosić maskę, ale po przejściu mostem nad Olzą do Czeskiego Cieszyna, oddycham powietrzem bez wirusów i nie muszę nosić maski?

Maski na ulicach nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia, a policja powinna zająć się szukaniem przestępców, a nie czepianiem się ludzi bez masek.

Iza

Ciekawe o co ta kobieta byla podejrzana?
Zapewnie właśnie o brak maseczki

Abekard

Nie szkodzi. Powinna się wylegitymować i byłby spokój.

Gruntowy przymrozek

Nagranie nie pokazuje całości kontekstu. Policjant chcąc wylegitymować obywatela ma obowiązek sam się przedstawić i podać powód. Jeśli procedura została dopełniona to masz całkowitą rację.

Ola

Policjant po cywilnemu musi się legitymować, umundurowany wystarczy, że się przedstawi. Stawiać się policjantom? Szczyt głupoty. Jak mieli zareagować na takie zachowanie? Odejść?

Tajemniczy Ktoś

“Była taka interwencja, lecz powodem zatrzymania kobiety nie był fakt braku maseczki, tylko odmowa wylegitymowania się i lekceważenie poleceń policjantów.”
Gdyby tylko obostrzenia były wprowadzone z sensem i logiką a nie na pałę aby tylko uprzykrzać życie obywateli to policjanci by nie musieli interweniować – Silni wobec słabych, słabi wobec silnych czy jakoś tak…

Obserwując

Gdyby rządzący byli kompetentni,inteligentni,gdyby czytali analizy i opracowania ze zrozumieniem obostrzenia byłby sensowne.Niestety,rządzą miernoty niekompetentne,rozgrywające epidemię politycznie i piarowo.Efekty są.Bodajże 5 miejsce w Europie pod względem umieralności i 9 miejsca na świecie.Poza tym,suweren sam wybral pisiorów.Pisiory to obraz suwerena a suweren to emanacja pisiorów. Będziemy dlugie lata kulać się epidemią i tymi miernotami pisiowskimi.Masakra i porażka.

666

“Treścią rozporządzenia mogą być tylko takie unormowania, które nie składają się na elementy ograniczające konstytucyjne prawa i wolności” Jesteśmy jeszcze obywatelami, ludźmi czy tylko bydłem na którym każdy rzekomo uprawniony może się wyżywać “prawnie”? Jeżeli nie wprowadzono jednego z trzech stanów nadzwyczajnych to wszelkie rozporządzenia, uchwały, zarządzenia są nielegalne, bezprawne i nie obowiązują obywateli a policja w toku wykonywania czynności służbowych ma obowiązek respektowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka. Ustawa o policji art. 14 pkt.3 o tym mówi. Na nagraniu widać jak zrobotyzowana policja perfekcyjnie odegrała rolę jej wyznaczoną. A może to była czysta prowokacja i pokaz… Czytaj więcej »

Mika

666: czemu pleciesz farmazony? Przeczytaj sobie stanowisko Niezależnego Stowarzyszenia Sędziów Justitia (są opozycją dla min. Ziobry) i jasno podali stanowisko – rozporządzenie wydano na podstawie Ustawy i… mandaty są legalnie nakładane. Ja jestem przeciw, ale co zrobić? Takie prawo.

666

Ustawa stoi zawsze poniżej konstytucji, no chyba, że ogłoszony jest jeden ze stanów nadzwyczajnych. Nigdy nie zostanie ogłoszony bo musieliby beknąć za łamanie naturalnego prawa fizjologicznego lub jego ograniczanie jakim jest niezbywalne prawo do ODDYCHANIA. Negowanie fizjologicznych praw zasadniczych lub ich ograniczanie jest przestępstwem.

wiesław

Brawo policja. Należało się jej. Nienawidzę takich bab. Kobieta powinna wyglądać jak kobieta i zajmować się domem.

heniek

O co ta pani była podejrzana? Brakuje tej informacji.
“Policjant ma prawo wylegitymować każdego z nas, jeśli podejrzewa, że popełniliśmy PRZESTĘPSTWO LUB WYKROCZENIE, jeżeli nasze zachowanie stwarza zagrożenie dla nas lub otoczenia albo gdy prowadzi poszukiwania przestępców lub osób zgłoszonych jako zaginione”

Arek

Bardzo dobrze. Każdego bez maseczki powinno się tak zakuwać i na komisariat. Może nauczyłoby to szacunku do zdrowia i życia innych

666

A mi się wydaje, że psychoza maseczkowa osiągnęła już taki poziom, że z mojej ojczyzny zrobiono kolonię psychiatryczną i to dzięki demokracji w stylu amerykańskim. Ale cóż, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

jacek

nie tak dawno policja pilnowała kibiców legii warszawa i co nawet palcem nie ruszyli bo wiedzieli o tym ze gdyby ruszyli na chłopaków musieli by wezwac chyba z 1000 chłopa do pomocy bo inaczej mieliby sajgon a tutaj na jedna drobniutką kobiete 4 ludzi

Talmud

A jakim prawem nie nosi maseczki. Zaraża nas. Trzeba nosić maseczki do śmierci.

TOMASZ

zero empatii jest w Polsce w policji i straż miejskiej stop, chamstwu w naszym kraju pisze stop chamstwu

tomasz

Polsce nic zmieni chyba nawet za stol lat minie sto lat jest będzie taka policja mili jest będzie tak sama chamska będzie tak myśle co tam już będzie na świecie tym co mię obchodzi