Kolejne utonięcie w zbiorniku wodnym w Czechowicach. Mieszkaniec Zabrza miał 33 lata

Tegoroczny sezon kąpielowy w Gliwicach okazuje się wyjątkowo tragiczny. W sobotę, 10 sierpnia, zaledwie 2 dni po utonięciu 15-latka w zbiorniku wodnym w Czechowicach, w podobny sposób życie straciła tam kolejna osoba.

33-letni mieszkaniec Zabrza w Ośrodku Wypoczynkowym przy ulicy Ziemięcickiej przebywał wraz z dwójką znajomych. W pewnym momencie mężczyzna postanowił popłynąć wpław w miejscu, które nie było strzeżone przez ratowników wodnych. Gdy zniknął pod wodą jedna z towarzyszących mu osób zawiadomiła służby ratunkowe. Zgłoszenie przyjęto około godziny 16:30.

Zabrzanina nie udało się uratować. Przybyły na miejsce specjalistyczny zespół poszukiwawczy wydobył jego ciało z wody po 3 godzinach.

Do znalezienia zwłok użyto sonaru. Znajdowały się one w odległości około 50 metrów od brzegu.

Według informacji zgromadzonych przez śledczych, mężczyzna w dniu zdarzenia, a także dnia poprzedniego miał spożywać alkohol. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Wyjątkowo tragiczny sezon

W Ośrodku Wypoczynkowym w Czechowicach w 2019 roku utonęły 3 osoby. 11 czerwca życie stracił tam 21-latek. Stało się to na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego i – tym samym – pełnienia tam pieczy przez ratowników wodnych.

Do drugiej tragedii doszło w czwartek, 8 sierpnia. 15-latek wraz z dwoma kolegami postanowił popływać w niestrzeżonej części jeziora. Pomysł ten zakończył się dla niego tragicznie.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych, w którego administracji znajduje się ośrodek przy ulicy Ziemięcickiej, w planach ma wypłycenie znajdującego się tam zbiornika wodnego. Trwa przygotowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji, w dalszym biegu ma zostać ogłoszony przetarg, który być może wyłoni wykonawcę. Jeżeli tak się stanie, prace związane z inwestycją rozpoczną się najwcześniej po zakończeniu tegorocznego sezonu kąpielowego.

(żms)
fot. T.W.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton
Beton

Po co wypłycenie ? Utonąć można nawet przy 2 metrach głębokości. Woda to żywioł i trzeba o tym pamiętać.

Mona
Mona

Wczoraj w Siemianowicach wyciagnieto zwłoki mężczyzny z fontanny w centrum miasta,głębokość to może z 30 cm.Jak to mówią i w szklance wody się utopisz

Anomin
Anomin

Mi mawiano, że w 2 łyżkach…i to się pamięta i szanuje, woda to nie ludzi żywioł…

krzysztof
krzysztof

Miejski Zarząd Usług Komunalnych, w którego administracji znajduje się ośrodek przy ulicy Ziemięcickiej, w planach ma wypłycenie znajdującego się tam zbiornika wodnego.Co to ma wspólnego z głupotą ludzi, urzędasy zostawcie bajoro w spokoju.

Xsenofob
Xsenofob

Ludzie głupi będą zawsze. Dlatego lepiej żeby zbiornik w Czechowicach, jak i inne obiekty były możlwie jak najbardziej idiotoodporne.

Jest faja
Jest faja

Nie, nie mają być idiotoodporne.
Tę zasadę można stosować gdy istnieje możliwość, że ktoś przez swoją głupotę i bezmyślność może wyrządzić krzywdę innym.
Jeżeli konsekwencje głupiego zachowania ponosi jedynie sam głupiec, to jest to jego wyłączny problem i nie ma co się tym zajmować.

Xsenofob
Xsenofob

W przypadku śmierci młodego człowieka najgorsze konsekwencje ponoszą jego najbliżsi – rodzice, rodzeństwo. Dla umarłego śmierć już nie jest problemem.

Bogna
Bogna

Wypłycenie spowoduje nieodwracalne zniszczenie zbiornika.

gość
gość

by nie wystarczyło dziury zasypać żeby nie było wirów i wciągania

Ewa
Ewa

Coś trzeba z tym robić. Dobrze że są takie plany. Młodzi ludzie są często lekkomyślni nie oznacza to że nie należy chronić cb ich życia i zdrowia. Nie znam zbiornika gdzie było by tak wiele tragedii co tam.

borówka
borówka

No to po wypłyceniu skakanie na główkę stanie się sportem ekstremalnym w szczególności po browarkach …

ja234
ja234

Pamiętajcie, rozwaga, rozwaga, myślenie, myślenie. I przede wszystkim NIE pić alkoholu.Wóda gubi.Przez wódę można się utopić.(1348)

The Tiger@
The Tiger@

30 lat pływam w sezonie praktycznie codziennie wieczorem z jednej strony na drugą i uważam, że spłycanie zbiornik by uszkodziło jego strukturę – byłoby mniej ryb i więcej mułu, a przez to woda gorszej jakości. Śmierci są tragiczne, ale spowodowane głupotą ludzką, więc jest to rodzaj naturalnej selekcji.

Darek
Darek

Czemu wyplycenie tego zbiornika ma służyć? Są miejsca wyznaczone do korzystania z tego zbiornika , odpowiedzialny ktoś jest , może wprowadzić Policję wodną by dopilnowala porządku . Chyba że komuś zależy gdy w czasach zanikania zbiorników wodnych przyspieszyć go w Czechowicach ,?

VAkk
VAkk

W Bałyku też się ludzie topią. Gdyby był tam nasz MZUK to też by próbował “wypłycić” nasze morze?

aku
aku

W drugiej linijce normalnego, drobnego tekstu autor napisał: „… postanowił przepłynąċ się wpław … Po jakiemu to jest?

Xsenofob
Xsenofob

To jest po polsku. Można przepłynąć jeszcze kajakiem, pontonem, łódką itp. Wtedy to nie jest wpław.

Łukasz
Łukasz

a może po prostu zwiększyć strefę chronioną przez ratowników? wszystkie utonięcia miały miejsce w miejscach niestrzeżonych …

tęczowy z rondlem na łbie
tęczowy z rondlem na łbie

Popularne gliwickie kapielisko, popołudniem topia się dwie młode osoby. Ja się pytam gdzie są raratownicy? Czemu na miejscu niema fachowej służby ratowniczej. Byłem tam w sobotę, zdziwiło mnie że na miesce przybywała straż pożarna rzekomo ratawać ludzkie życie, poł godziny mija nim dojadą z centrum, nim zwodują jakąs łódź ratowniczą. Jakoś na jeziorze Plawniowickim nikt się nie topi, przypadek? Otoż nie byłem tam wczoraj, ratownicy wyposażeni w łodzie i motorówkę. Stały patrol na wodzie w łodzi!!! Ale tam nie nie rządzi pasożyt euGeniusz frank i jego równie nieudolna ekipa. W Gliwicach potrzebny wrecie gospodarz, nie cwaniak, pasożyt!

heniek
heniek

pieprzysz głupoty , pijak pływał na plaży nie strzeżonej ,co Frankiewicz go miał pilnować !!! pajacu jeden , dzięki Panu Frankiewiczowi Gliwice są w czołówce pisowski pachołku albo referendysto , dostaliście kopa w zad to nie mozecie przeboleć , ty możesz co najwyżej drzwi otwierać albo buty czyścić Panu Frankiewiczowi !