Kolejny zawracający na DK 88. Kierowca volkswagena stracił prawo jazdy

Policja czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek na DK 88. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem chciał zawrócić w niedozwolonym miejscu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym seatem.

Na czas trwania policyjnych czynności droga była całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło około 8.30 na 25 km drogi krajowej 88 (zabrzański odcinek). 65-letni kierujący volkswagenem, jadąc w stronę Gliwic, chciał zjechać w zjazd w ulicę Mikulczycką, który znajdował się po drugiej stronie czteropasmowej drogi. W tym celu w miejscu niedozwolonym, z prawego pasa zaczął wykonywać manewr zawracania i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym w tym samym kierunku lewym pasem seatem.

Pasażerka seata z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, technik kryminalistyczny i strażacy.

Na czas trwania policyjnych czynności droga była całkowicie zablokowana. Policjanci dla podróżujących wytyczyli objazdy. Kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał, że byli trzeźwi. Kierującemu volkswagenem policjanci zatrzymali prawo jazdy. (KMP Zabrze)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione

Kilka lat temu w taki sposób zginął mój kolega na tym odcinku drogi, jadąc prawidłowo na motorze kobieta zaczęła nagle zawracać a on w nią uderzył, obrażenia były tak wielkie że chłopak zmarł w szpitalu..
Takim delikewntom powinni zabrać prawo jazdy łączenie z zakazem prowadzenia pojazdów do końca życia.

Max
Max

Zgadzam sie

Łukasz
Łukasz

Nic dodać, nic ująć.
W niedzielę wieczorem odwoziłem “ósemkami” dzieciaki w kierunku Bytomia. W stronę Gliwic jechało kilka samochodów, obydwa pasy zajęte. Za nimi zapieprzał jakiś debil (w mojej ocenie jechał przynajmniej 130-150 km/h) i miga, żeby mu zjechali, ale że akurat dwa pojazdy wyprzedzały innych kierowców nie było szans żeby go puścić, więc geniusz postanowił że wyprzedzi zjeżdżając pod prąd… Teoria Darwina wiecznie żywa, tylko dlaczego konsekwencje – czasem tragiczne w skutkach –
ponoszą normalni ludzie.

aga
aga

i odsiadka w wiezieniu

Dożywotnie pozbawienie prawajazdy plus kolegium 30000 i coroczne badania psychiatryczne. Przez takich **** giną całe rodziny

Takich idiotów mnóstwo.

Bardzo dobrze, że stracił prawko!

Dym
Dym

No i teraz sprawca powinien pokryć koszty leczenia jak i naprawy samochodu poszkodowanej z własnej kieszeni a nie z OC może by się ludzie następnym razem zastanowili czy warto ryzykować.

Emil
Emil

Tego ***** zamknąć już dożywotnio !!!

stunter
stunter

Za takie manewry powinien być prokuratorski zarzut!!!

beton
beton

Co trzeba mieć w głowie, żeby wykonać taki manewr na tej drodze? Przecież to nie jest autostrada słońca. Nawet jak się przegapi zjazd, to za 2 kilometry jest następny. Zjeżdżam, wjeżdżam, skręcam tam gdzie chciałem i jadę dalej. A tak, może się uda, może zaoszczędzę 3 minuty, może nikt nie zobaczy. W końcu nawigacja mówi “zawróć jak tylko to możliwe”. Potem podjadę pod market, zaparkuję w drzwiach, a jak drzwi będą zajęte to na miejscu dla ludzi z dziećmi, albo dla inwalidów. Ochrona mi nie zwróci uwagi, bo ich opierdaczę, policja mandatu mi nie da, bo to nie droga publiczna.… Czytaj więcej »

Anonim
Anonim

Co za debil…

Ciekawy
Ciekawy

Wolnego ! Coś tu nie gra.Za tego typu zdarzenie drogowe straty prawa jazdy się nie przewiduje.

qwe
qwe

Prawo jazdy można zatrzymać również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie jest to określone wprost (trzeba się odwołać do kilku ustaw), ale jest to dopuszczalne prawem. Tym bardziej, że pasażerka drugiego samochodu ma podejrzenie urazu kręgosłupa.

Mn
Mn

Stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Nawet gdy nie dojdzie do bezpośredniego zdarzenia np. wykonujesz manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych w momencie kiedy inny pojazd ustąpił pierwszeństwa pieszym. Piesi są na wysokości pojazdu ustępującego pierwszeństwa, a Ty nie zatrzymujesz pojazdu i wyprzedzasz to stworzyłeś zagrożenie w ruchu drogowym. I możesz stracić prawo jazdy. Gdybym jechał tym VW, z dziećmi to wyciągnął bym go za łeb z auta pokazał moje dzieci a później połamał bym mu nogi i ręce.

Magda
Magda

Nie tylko dzieci chcą żyć, to vw zawracał, ale fakt za takie debilizmy na drodze powinny być surowe kary, to nie jest wypadek, tylko świadome stwarzanie zagrożenia!

aa
aa

“Kierowca” z Zabrza w VW i wszystko jasne. Patole/żabole w Gliwicach jeżdżą jakby nie wykształcił się u nich mózg.

Jan
Jan

W artykule nie ma informacji, że kierowca był z Zabrza. Więc albo jesteś jasnowidzem, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo masz urojenia.

DK88
DK88

To nie jest kwestia tego, że ktoś jest z Gliwic, Zabrza czy innego Pierdziszewa. Jesteśmy narodem debili (ułańska fantazja, a może się uda a jak się nie uda to wszyscy inni winni tylko nie ja!).

ers
ers

Gratulacje za światopogląd oparty na numerach rejestracyjnych oraz markach aut. Zakładam, że do wróżki też chodzisz i w zależności od dnia tygodnia wstajesz lewą lub prawą nogą, żeby sąsiad spod 13-ki uroku nie rzucił?

beton
beton

@aa
Podaj numery w totka, jak taki wróżbita Maciej jesteś.

rrolch
rrolch

spójrz na inicjały – żaden wróżbita Maciej tylko zwykły anonimowy alkoholik. Coś mu się zwidziało, to napisał

Ad
Ad

aa, ale z ciebie D.E.B.I.L.