Kolizja z pieszą, pozorny brak obrażeń i sprawa zgłoszona policji. Jest apel do kierowcy, który brał w niej udział

50-letnia piesza miała kolizję z samochodem osobowym. Kierowca pozostał na miejscu, jednak kobieta poinformowała go, że nic jej się nie stało. Już nieco później okazało się, że została poszkodowana. Sprawę po czasie zgłoszono policji.

 
Do opisywanego przez policję zdarzenia doszło 7 listopada (wtorek) na ulicy Pszczyńskiej, na wysokości numeru 44 (rejon oddziału ZUS). Teraz policjanci pracują nad jego wyjaśnieniem. Postępowanie musi dać odpowiedź, kto w tej sytuacji zawinił.

Ustalane są okoliczności wypadku, który pierwotnie w trakcie rozmowy pieszej i kierowcą samochodu miał być niegroźnym incydentem. Chwilę po zdarzeniu kierowca, który zatrzymał się, otrzymał informację, że może jechać, że nic się nie stało. Okazało się, że piesza jednak odniosła obrażenia

– informuje KMP Gliwice.


Policja apeluje do samego kierującego lub potencjalnych świadków oraz osób posiadających informacje na temat tego wypadku o kontakt z gliwicką Komendą.
Wszelkie informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku są niezwykle ważne. Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (47 8592164), całodobowy 478592255 lub osobisty kontakt z KMP w Gliwicach, ul. Powstańców Warszawy 12), pokój (numer pokoju 220) – dodaje policja.

Kto udzielał pomocy? Policja prosi o zgłoszenie

Poszukiwani są także świadkowie wypadku, do którego doszło 24 listopada w Knurowie na ulicy Kosmonautów, na wysokości numeru 6. Tam miało miejsce potrącenie pieszego znajdującego się na oznakowanym przejściu.

Kierowca samochodu marki BMW okazał się nietrzeźwy, został zatrzymany, odpowie za swój czyn przed sądem. Pragmatyzm postępowań wymaga ustalenia i przesłuchania wszystkich świadków poważnych przestępstw, stąd apel

– wyjaśnia policja.

Prowadzący postępowanie przygotowawcze (RSD 371/23) prosi wszystkich świadków zdarzenia, w którym bardzo poważnych, zagrażających życiu obrażeń doznał 75-letni pieszy, o kontakt telefoniczny (47 8592164), e-mail: grzegorz.prokop@gliwice.ka.policja.gov.pl, lub osobisty w KMP w Gliwicach przy ulicy Powstańców Warszawy 12 (pokój nr 220).

Apel o kontakt z referentem sprawy kierowany jest również do mężczyzny, który zaraz po wypadku natychmiast przystąpił do udzielał pomocy osobie rannej.

(żms)/Policja Gliwice (FB)

5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze