Kompletnie pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu. Na ulicy Warszawskiej uderzył w ogrodzenie

Mężczyzna, który miał 3 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę VW transportera i wyruszył w drogę. Był piątkowy poranek, dzień rozdania świadectw, pora, gdy wielu uczniów zmierzało właśnie do szkół. Na szczęście nikogo nie rozjechał – uderzył natomiast w ogrodzenie.

 
Świadkiem tego zdarzenia był żołnierz 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z GPR K9 – st. szer. Adam Janecki, w czasie wolnym od służby, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

W piątek, 21 czerwca około godziny 9:00 st. szer. Adam Janecki na ulicy Warszawskiej w Gliwicach, zauważył Volkswagena Transportera, którego kierujący uderzył w ogrodzenie przy drodze. Żołnierz widząc tę sytuację natychmiast zareagował – relacjonuje rzecznik 13 BOT.

Gdy podbiegł do kierującego wyczuł od niego woń alkoholu, dlatego wyjął ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie zapobiegł oddaleniu się z miejsca zdarzenia sprawcy, obezwładniając go

– dodaje.

Żołnierz powiadomił o wszystkim dyżurnego policji, który skierował na miejsce patrol. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło, iż mężczyzna wsiadł za kierownicę mając 3 promile alkoholu w organizmie. Rzecz jasna stracił już prawo jazdy, odpowie też przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Cieszymy się, że mamy w szeregach naszej formacji funkcjonariuszy, którzy dobro i interes publiczny oraz troskę o bezpieczeństwa społeczeństwa rozumieją w szerokim ujęciu, nie ograniczając go tylko do realizacji obowiązków zawodowych w macierzystej jednostce ale również poza nią – komentuje rzecznik 13 BOT.

(żms)/13 BOT

1 Komentarz
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze