Kto przywiązał psa do drzewa w lesie komunalnym? „Na szczęście nie było jeszcze za późno”

Fot. Straż Miejska Gliwice

Porzucenie psa w parku lub lesie to niemal najgorszy z możliwych sposobów na pozbycie się zwierzęcia, w dodatku późną jesienią, a jednak ktoś znowu to zrobił. Na szczęście piesek został szybko odnaleziony. Trafił pod właściwą opiekę.

 
W Gliwicach mamy Schronisko dla Zwierząt, gdzie w skrajnej sytuacji oddać można czworonoga, którego z różnych względów nie możemy już zatrzymać. Jak więc uzasadnić zdarzenie, do którego doszło ostatnio w naszym mieście?

Straż miejska, wśród wielu opisywanych na swojej stronie interwencji przytoczyła historię z niedzieli. Znaleziono wówczas psa przywiązanego do drzewa w rejonie parku kultury i wypoczynku, przy ul. Horsta Bienka. Strażników zawiadomiono z samego rana.

Niestety, na miejscu zgłoszenie potwierdziliśmy. Na szczęście dla psa nie było jeszcze za późno i wezwaliśmy Schronisko dla zwierząt, które przewiozło czworonoga

– informuje straż miejska.

Nie pochwalamy takiego postępowania i apelujemy do wszystkich – dbajcie o zwierzęta i pomagajcie im, a kiedy nie macie już sił zajmować się swoimi pupilami, skontaktujcie się ze Schroniskiem dla zwierząt w Gliwicach – dodają strażnicy.

Adres i dane kontaktowe Schroniska to ul. Wschodnia 56, Gliwice-Sośnica, biuro tel. 519 743 556, interwencje tel. 513 127 426.

Porzucenie psa w lesie to przestęptwo zagrożone więzieniem

W świetle obowiązującego prawa porzucenie psa lub innego zwierzęcia jest przestępstwem. Za popełnienie takiego czynu można trafić do więzienia nawet na 3 lata. Jeśli jednak właściciel zwierzęcia porzucił je ze szczególnym okrucieństwem, może w zakładzie karnym spędzić nawet 5 lat.

Sąd orzeka również nawiązkę w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł. Pieniądze zapłacone przez winnego trafią na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.

(żms)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice