KUKIZ’15 prezentuje kandydatkę na Prezydenta Gliwic. Mirosława Sander chce słuchać mieszkańców

Mirosława Sander to kolejna, czwarta osoba, która ubiegać się będzie o fotel prezydenta Gliwic w najbliższych wyborach samorządowych. Wystartuje z ramienia komitetu wyborczego KUKIZ’15.

Jej kandydatura została zaprezentowana podczas briefingu prasowego zorganizowanego w środę przed Urzędem Miejskim.

Kandydatka jest doświadczoną działaczką w dziedzinie artystycznej, dlatego w Gliwicach widzi potencjał, by organizować tu duże wydarzenia kulturalne.

Podczas krótkiej konferencji Mirosława Sander nie szczędziła komplementów pod adresem dotychczasowej polityki władz miasta.
– W tej chwili Gliwice pięknie wyglądają, jest dużo inwestycji, więc duże brawa dla pana prezydenta i duże brawa dla osób, które z nim współpracują – chwali kandydatka KUKIZ’15. – Mamy różne pomysły, możemy wprowadzić inne rzeczy, porozmawiać. Przede wszystkim chcemy słuchać wszystkich ludzi, którzy tu mieszkają, czyli obywateli.

Sander podkreśla także, że w relacjach samorządowych warto stawiać na współpracę i porozumienie.

Przypomnijmy, w nadchodzących wyborach oprócz Mirosławy Sander o urząd Prezydenta ubiegać się będzie trzech innych kandydatów. Z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza wystartuje dotychczasowy włodarz miasta, Zygmunt Frankiewicz, ze wsparciem Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna). Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wystartuje poseł Jarosław Gonciarz, Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawił natomiast radnego Bernarda Fica.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton
Beton

Następuje to, o czym pisałem do wszystkich usuwaczy Frankiewicza na tym forum już ponad rok temu. Ja rozumiem, że macie obecnej władzy dość. Mnie też nie wszystko, a nawet coraz mniej w Gliwicach się podoba, ale w obliczu takiej kandydatury jak ta muzykalna Pani Sander – wybaczcie nie zastanawiam się ani chwili, okazuje się że obecnie urzędujący prezydent nie ma o co się bać.
Tu potrzeba kandydata z doświadczeniem menadżerskim, a nie, z całym szacunkiem, Panią prowadzącą ognisko muzyczne.

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem

Bo ta pani nie startuje po to, żeby wygrać tylko żeby K15 wyszarpał darmowy czas antenowy na kampanię wyborczą. K15 tonie i o tym wie, liczą na to, że w najbliższych wyborach parlamentarnych (jeśli się odbędą i Pis ich nie sfałszuje) uda im się przekroczyć magiczny próg i wprowadzić, przynajmniej kilku posłów.

Beton
Beton

Nawet jeśli Twoja teoria jest prawdziwa, to tym bardziej powinni wystawić kogoś medialnego, taką osobę, która dodatnio wpłynie na wizerunek partii, a tu jak jest, wszyscy widzą

Jan
Jan

Wystawiają kogo mają. A że nie mają nikogo lepszego…
To trochę w myśl zasady “nieważne co o nas mówią, byle tylko mówili”.

?!
?!

Pozazdrościć rozpoznawalności. Szkoda, ze tak mało osób podobnych do kandydatki nie wystartowało w wyborach na prezydenta. Pobilibyśmy rekord w skali kraju.

anka
anka

DONIKĄD NAS OBECNY MENADZER NIE ZAPROWADZIŁ… PRZEZ KILKANASCIE LAT ZNISZCZYŁ GLIWICE. TRZEBA DAĆ SZANSĘ KOMUS INNEMU. GORZEJ NIE BĘDZIE…

?!
?!

Serdeczne i szczere wyrazy współczucia.

?!
?!

Inni kandydaci nie lepsi.Szczególnie ten z SLD.

mieszkanka Gliwic
mieszkanka Gliwic

Niekończący się SMUTEK…….
czuję się zażenowana!
Co stało się z tym miastem…..niegdyś
inteligenckim?

ja234
ja234

Miasto się stoczyło dzięki powszechnej byle jakości, zaniedbaniom.Teraz to tylko wioseczka na wstecznym.

?!
?!

To może do innej wioseczki? W sąsiedztwie jest ich sporo. Wybór jak nigdy.

?!
?!

Pisze Pani o sobie?

Bekasa
Bekasa

Co kandydat(-ka), to śmieszniej. Wygląda na to, że wszyscy ambitni, odważni i pomysłowi już wyjechali.

Rafał
Rafał

Przecież prezydent sam powiedział ostatnio, żeby wyjechali do innych miast. W Gliwicach nie ma miejsca na ambitnych, aktywnych, z pomysłami. Jest miejsce tylko na beton.

?!
?!

Odezwał się beton.

?!
?!

Inni ambitni, odważni i pomysłowi wiedzą, ile to wymaga czasu, poświęcenia, wiedzy i umiejętności. Nie wszyscy są tak ambitni, odważni i pomysłowi jak kandydatka Kikis’15.

Urko
Urko

Zawsze uznawałem KUKIZ15 za żenadę intelektualną . Dzięki za potwierdzenie

Jan
Jan

Kukiz15 to tacy “za, a nawet przeciw”. W Sejmie są opozycją popierającą rząd. Nie potrafią się określić czego chcą i nikt do końca nie wie jakie mają poglądy.

Gorycz
Gorycz

Proszę Pani ! Wstydzę się.

Ad
Ad

O ja cię pierd….

koneser
koneser

Biedne Gliwice:(

adaś
adaś

Gliwice są bogate

Rafał
Rafał

Zadaniem tej pani jest chyba odebrać jak najwięcej głosów kontrkandydatom Frankiewicza. Zbierze maksymalnie 2-3% głosów, a w drugiej turze ogłosi “przekazuję swoje poparcie prezydentowi, głosujcie na niego”.

?!
?!

Prezydent Frankiewicz może być tej Pani wdzięczny. Zresztą, chyba nie tylko jej.

ojojojoj
ojojojoj

Kto tę kandydatkę na Prezydenta wynalazł ?. Gdzie ona była do tej pory i co dla środowiska zrobiła ?. Parę głosów dostanie !

asdf
asdf

– W tej chwili Gliwice pięknie wyglądają, jest dużo inwestycji, więc duże brawa dla pana prezydenta i duże brawa dla osób, które z nim współpracują – chwali kandydatka KUKIZ’15. Skoro jest tak pięknie i cudownie w tych Gliwicach, to proszę nam powiedzieć, po co pani startuje? Dla kasy? Zwykle jest tak, że oprócz dotychczasowych rządzących (którzy chcą utrzymać stołki) w wyborach startują ludzie, którzy chcą coś zmienić, którym się nie podoba obecna rzeczywistość. Albo przynajmniej twierdzą, że taki jest ich cel. A tutaj pani mówi, że jej wszystko odpowiada… Czyli jedyna zmiana, na jakiej jej zależy, to zmiana osoby na… Czytaj więcej »

Jan
Jan

Gliwice pięknie wyglądają, chwali kandydatka… A tuż obok artykuł o brudnym pl. Piastów z pijakami, którym nie przeszkadza brak ławek. Pani Mirosława Sander najwyraźniej mieszka w innym mieście :) Albo może nigdy nie była na pl. Piastów?

?!
?!

Ty chyba masz obsesję na punkcie pijaków i ławek na Placu Piastów. To nie pierwszy Twój wpis na ten temat. Czy naprawdę nie ma innych, ważniejszych?

Rafał
Rafał

Kandydatka która pogrązy Kukiz’15.
Do tej pory mieli szanse minimalne, teraz to wyglądać conajwyzej śmiesznie. Konieta która chce reprezentować Gliwice a nie potrafi nawet się schludnie, reprezentacyjnie ubrać. Ehhhh szkoda slow

?!
?!

A ci sądzisz o kandydacie SLD? Nie jest taki sam?

Wybory w Gliwicach to parodia
Wybory w Gliwicach to parodia

Ta Pani to jakiś żart chyba, przecież ona nawet po polsku nie potrafi się wysłowić… nie wspominając już o tym, że z Gliwicami ma chyba niewiele wspólnego a i programu (oprócz zajmowania się “bolączkami” obywateli) też nie ma…

M.
M.

Widzę tu same dylematy Frankiewicz czy Gonciarz. Frankiewicz zrobił swoje sporo dobrego ale ostatnie lata to wyraźny spadek jakości i zbytnia butność. Dowód na to że czas na zmianę. Gonciarz marionetka którą pis wystawia bo jak się uda to mają pewnego człowieka na stanowisku który będzie realizował pomysły partii. W sejmie jego brak nie zostanie nawet zauważony. Ale pewnie się nie uda więc się nie przykładają. Jest jeszcze Bernard Fic. SLD w Gliwicach nigdy się nie liczyło. Ale przy wyborach samorządowych jak przy żadnych innych trzeba patrzyć na człowieka. A pan Fic już lata udowadnia zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności… Czytaj więcej »

HAL
HAL

A ja widzę tylko kandydatów w wieku emerytalnym lub bliskim temu wiekowi. Jak na miasto, o którym wszyscy z nich powtarzają jakie jest nowoczesne i piękne, to niedaleką przyszłość Zarządu Miasta i Gliwic widzę jako wielki oddział geriatryczny z pacjentami z demencją.

Rafał
Rafał

Jeżeli patrzeć na wiek, to Gonciarz jest jednak najmłodszy z kandydatów, bo ma 48 lat.
Pozostali kandydaci to już wiek (przed)emerytalny. Bernand Fic 62 lata, Zygmunt Frankiewicz 63 lata, Mirosława Sander 67 lat. Wystarczy dodać 5 lat i obliczyć sobie w jakim wieku będą pod koniec przyszłej kadencji.

Urko
Urko

Jeśli chodzi o Jarosławę Gonciarz , to będzie miała 53 lata . I dalej nie będzie się do niczego nadawać.

HAL
HAL

Wiem, wiem, ale Gonciarz, chociaż ode mnie młodszy, to wygląda jak mój ojciec. To zapewne wpływ górnictwa. A ja – z całym szacunkiem – nie znam górnika, któremu powierzyłbym zarządzanie czymkolwiek, więc tutaj wiek nie jest żadnym atutem.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Oddanie głosu na tego człowieka, to świadome zezwolenie na dalszą pislamizację kraju, a to nie jest dobra droga, tak jak nie jest dobrą ta zmiana, która tą drogę próbuje narzucać.

M.
M.

HAL nie bardzo rozumię jaki jest sens tego argumentu. Zaznacze tylko, że kiedyś wszyscy będziemy mieli po 62, 63 lata i nie będziemy sami chciali żeby oceniać naszą użyteczność wg. tego kryterium. Sam jestem po 30 obecnie.
Poza tym nikt z “młodych” nie kandyduje. Więc nad czym tu dywagować?

HAL
HAL

Ja rozumiem… że nie dywaguję, ja zauważam tylko, że młodzież (nawet taka w twoim wieku) nie ma w tych kandydaturach swojego reprezentanta. Trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek ze zgłoszonych ma najbledsze pojęcie, czego oczekują młodzi ludzie. W ich wystąpieniach próżno szukać nawet prób zaspokojenia potrzeb ich rówieśników czy starszych mieszkańców. W ogóle trudno się zorientować, kogo chcą reprezentować, bo wszyscy powtarzają, że wszystko jest już piękne. I to jest najlepszym dowodem, że oni już teraz mają ograniczony kontakt z rzeczywistością, który nie rokuje poprawy.

z szokowany
z szokowany

Przecież to człowiek właściciela miasta

Jan bez Zęba
Jan bez Zęba

Ta pani przypadkowo przechodziła… z tragażami.

Kukiz, wstydu nie macie? Ja zagłosowałbym na każdego innego niż dotychczasowy prezydent, ale nie… no nie żartujcie!

gliwicjus
gliwicjus

Oglądam tych kandydatów i w sumie najmniejsze wrażenie żenady mam słuchając poprawnie i sensownie wypowiadającego się Petrosa.

To
To

buehehehehehehehe

pracodawca frankiewicza
pracodawca frankiewicza

Czy wszyscy maja swiadomosc tego, ze w Gliwicach nie bedzie wyborow? Frankiewicz nie ma bowiem zadnego kontrkandydata. Gonciarz sie nie liczy, to fikcja. A Sander to juz w ogole. Wobec tego w Gliwicach bedziemy mieli plebiscyt, a nie wybory. To koniec demokracji w tym miescie. Wstyd i posmiewisko na cala Polske. To bylo kiedys miasto inteligenckie.

Labander
Labander

Witom

B.Fic miyj abo wiyncyj je aby w pewnym synsie tzw “Pniokym”, a te inksze “ptoki” i “krzoki” to do mie ino take pultoki ;)
Jedna rzecz ino Ficowi cza na pieron’ski mnus przipisac’, znaczy sie te lewicowanie. Dyc’ ta ojla pokomunistyczno (Sowa) kero pucuje szczewiki Frankewiczowi, co zresztom kedys’ piyknie jedna karykatura pokozaua to juz bouo aze za tela gan’by dlo Laband. No ja, bydymy widziec’ co ludzie na to “powiedzom” we wyborach … .

Pyrsk

Ampuła
Ampuła

Co z tego, że stylizuje się na babcię Wiedźmina? Przynajmniej plecie i bajdurzy ludzkim głosem, a taki niejaki Gonciarz Jarosław nawet własne imię i nazwisko wyczytuje z kartki.

kanalia52
kanalia52

Buhahahahahahahahahahaha…

krzysztof
krzysztof

no szok kandydaci na prezydenta chwalą obecnego i mu dziękują -nie mam więcej pytań mój głos jest za cenny abym go marnował na miernoty

Gliwicjiusz
Gliwicjiusz

Frankiewicz ma sie czego bać… peany które powiedziala pod jego adresem pokazują że ona wie ze na milion procent nic nie ugra jednak liczy na dalszą współpracę z frankiem

szukająca dziury w całym
szukająca dziury w całym

Bardzo szkoda,że KUKIZ15 zbiera w swoich szeregach osoby nie godne bycia w tym ugrupowaniu.Pan po prawej stronie Pani Sander….szkoda wogóle gadać.Jesteśmy rozczarowani.

Kuba
Kuba

Pan po prawej stronie pani Sander to bardzo kompetentny polityk z wieloma pomyslami dla Gliwic. Znam go osobiście ze spotkań i wiem ze może wiele temu miastu pomóc. Pozdrawiam serdecznie.

Ssak
Ssak

Z twarzy tego pana nie znam, z nazwiska również nie. Kto to jest bo wygląda na faceta.

roman
roman

patrzę na poprzedni wpis jak mówi ten Petrosyan od giętkiego Gowina i wydaje mi się, że mimo pochodzenia, lepiej się wysławia i od Gonicarza i od tej pani, może byśmy mieli pierwszego imigranta za prezydenta, to by było