KWK Sośnica czasowo ogranicza produkcję. Aż 43 pracowników jest zakażonych

W kopalni Sośnica, ze względu na panującą pandemię, zostanie ograniczona produkcja. W okresie od środy, 6 maja do niedzieli, 10 maja nastąpi minimalne obłożenie załogi wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania zakładu.

Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa COVID-19 i troską o bezpieczeństwo pracowników. Procedury wprowadzone na czas epidemii zadziałały w spółce prawidłowo, a poprzez decyzję o ograniczeniu wydobycia spółka chce maksymalnie obniżyć ryzyko zachorowań wśród pracowników i sprawić, by po okresie epidemii zakłady mogły normalnie i bezpiecznie funkcjonować – przekazuje Polska Grupa Górnicza w komunikacie.

W kopalni Sośnica we wtorek, 5 maja, na kwarantannie przebywało 110 pracowników, z czego 43 osoby miały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Przedłużenie okresu wstrzymania produkcji do 10 maja nastąpiło także w kopalniach Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice, które ze względu na dużą liczbę zakażeń podjęły takie decyzje już w kwietniu. O przedłużenie okresu wstrzymania produkcji wnioskowały do sztabu dyrekcje obydwu kopalń.


W PGG S.A. zintensyfikowano wszystkie działania związane z profilaktyką, a spółka wprowadziła daleko posunięte procedury ochronne. W sposób ciągły przeprowadzane są testy wśród pracowników przebywających na kwarantannie. Spółka uruchomiła dodatkowe 4 wymazobusy, które służą do badań pracowników PGG S.A. Systematycznie przeprowadzana jest także dezynfekcja najbardziej newralgicznych miejsc – łaźni, lampowni, cechowni i ważnych ciągów komunikacyjnych. Codziennie odbywa się pomiar temperatury u wchodzących na teren zakładu pracowników. W każdym oddziale PGG S.A. powołany został sztab kryzysowy, który na bieżąco koordynuje działania związane z zapewnieniem pracownikom bezpieczeństwa – zapewnia PGG.

(nmm)/PGG
fot. archiwum 24GLIWICE

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ad

Tytuł powinien brzmieć “U 43 pracowników wykryto zarażenie” a nie “Aż 43 pracowników jest zakażonych”, bo zarażonych jest na pewno znacznie więcej osób!!!

Ja.

zakażonych, jeśli już.

AndrzejD

Oczywiście że jest znacznie więcej osób zakażonych. Przecież to 110 osób z których 43 osoby mają potwierdzonego już Covida, kwarantannę odbywali chyba w domu – więc na początek trzeba to przemnożyć przez pozostałych członków rodziny – czyli średnio 3 szt z których z pewnością 90% też łyknie tego syfa. Pozostaje pytanie z iloma osobami kontaktowali się owi członkowie rodzin.
…ale najważniejsze że w PIS-owskiej szczujni mówią że “krzywa się wypłaszcza” i cała Europa nam zazdrości.

Ad

Andrzej, myślę, że to nie żadna propaganda PIS-u, tylko zwykłe możliwości polskiej służby zdrowia, co do ilości przeprowadzanych badań. I może to i dobrze, bo po co straszyć społeczeństwo wynikami na poziomie kilkuset tysięcy zakażonych, skoro to wirus niewiele gorszy od wirusa grypy. Takie zarazy niestety będą coraz częstsze i wyłapywanie oraz izolowanie nosicieli nie będzie miało sensu. Trzeba się będzie na te choróbska uodpornić, a nie zamrażać w panice 90% gospodarki, bo skutki tego będziemy odczuwać bardzo długo.

Obserwujący

Tylko,że koronawirus jest dużo,dużo bardziej groźniejszy od wirusa grypy.Mało tego, potrafi rzeczy, których inne wirusy nie potrafią.
Nie można go porównywać z wirusem grypy.
Odporność na koronę jest niewiadomą.Trzeba uważać.

ex-ryl

drodzy koledzy wiem w jakich warunkach pracujecie, w ile osob zjezdzacie w szoli ( brak odpowiedniego odstepu), w jakich warunkach bierzecie prysznic (grupowy). I Wy sie dziwicie,ze tak latwo o zarazenie? Sorry lecz Kopalnie upadaja,a dla Was wazna jest kasa,wyplata,14,Barborka,flapsy i zadnych wyrzeczen,POPROSZONO Was o 4dni pracy/tydzien, a Wy swoje KASA. Szczesc Boze, oby gornicy mieli gdzie pracowac

wiatraki wstrzymane przez PIS

Troszkę przesadzasz, kopalnie mają się świetnie a nawet wręcz znakomicie w takich np. Niemczech dla dobra kopalni poświęca się nawet zabytkowe katedry: https://www.youtube.com/watch?v=wSJLkdyrHNM

Laszlo_egesz

przytoczony film dotyczy odkrywki, a nie kopalni głębinowej.

wiatraki wstrzymane przez PIS

I co w związku z tym ? Ten sam proces spalania ta sama emisja CO2 a nawet gorzej bo to węgiel brunatny.

wiarą oszołomiony

Ten piękny poetycki film przepięknie pokazuje mistyczny związek tradycji z nowoczesnością, która stała się nienowoczesna. Pokazuje też zdrowy rozdział kościoła od państwa w którym każdy “chrześcijański” Niemiec płaci gminny państwowy niemały podatek na kościół do którego wcale nie chodzi. Dlatego niemiecki kościół jest o wiele bogatszy od polskiego i jak w dobie ociplenia klimatu i zanieczyszczenia środowiska jak nieskuteczne okazują się instytucje Unii Europejskiej w ograniczaniu tego typu mało ekologicznych przedsięwzięć a w naszym biednym kraju Ojciec Toruniowy zmuszany jest do inwestowania w ryzykowne ekonomicznie geotermalne odwierty letnio-ciepławej wody.

wiatraki wstrzymane przez PIS

Tyle minusów ? No jak to ludzie youtuba nienawidzą, lepiej nie oglądać, lepiej ogladać TVPiS bo tam takich obrazków nie pokazują, no i dobrze bo to amerykańska korporacja, która jak inne podobne nie płaci w Polsce podatków.

Dla slepcow

Kolego! W niemczech niema juz ani jednej kop.wegla kamiennego.Pracowalem do konca na ostatniej kop w Bottrop i gornictwo jest juz historia.A wegla jest jeszcze duzo,ale zostawili na ciezkie czasy!!!! ,a z niektörych kopaln zrobili muzea

wiatraki wstrzymane przez PIS

A pojechałeś z Bohum pożegnać się z katedrą w Immerath czy takie widoki w Niemczech to dla ciebie standard ? Dojechać tam autobahną to bardzo szybko. Oczywiście kopalni węgla kamiennego nie ma już w Niemczech ani jednej bo Niemcy teraz stawiają na węgiel brunatny znacznie bardziej zanieczyszczony od kamiennego.

Dla slepcow

Do przykladu,elektrownia Belchatow wytwarza niecejj syfu niz cala irlandia,albo slowacja!!!.Tak bylo napisane,a wegiel brunatny beddzie wydobywany do 2035,a moze nawet krucej i co roku jest wiecej pradu z wiatrakow czy solarow.Sa ludzie co mysla ,bo po tych wysk wyksz ludzi w PL NIC NIE WIDAC!!!

wiatraki wstrzymane przez PIS

No brawo, brawo, Niemcy biorą przykład z Bełchatowa, szczerze gratuluję, tylko dlaczego nie napisałeś ile to Niemcy syfu emitują ? Tak, tak powinieneś dalej wierzyć co wypisuje niemiecka propaganda. Przeraziły cię liczby czy niemieckie gazety przez skromność tego nie podają ? A nie przeczytałeś w niemieckich gazetach, że coraz więcej ludzi w Niemczech pomimo, że mają pracę to co czwarty Niemiec jest zagrożony ubóstwem i to samo się tyczy co czwartego emeryta ? Emerytury w Niemczech są tak niskie, że trzeba dorabiać. Ponad 400 tys. kobiet pracuje po sześćdziesiątce. W pl nic nie widać, czy ty jesteś ślepy ?

Filip

Wielkie nakrecanie społeczeństwa na siebie! ludzie pomyślcie jak by było to takie groźne to już nas nie ma…. TVP i reszta mediów paraliżuje ludzi takim przekazem ,ludzie będą umierać na inne poważne choroby zawsze A że statystyki są jakie są to wynika tylko z TEGO że nie mamy czym zdiagnozować. Drugą rzeczą czemu w krajach skandynawskich nic nie zamykali a ludzie normalnie żyją

Ferit

Czy to zmierza do zamknięcia?
TaK super Kopalni.
I co Ci Górnicy będą robić może na ochronę do hipermarketów?

van79

Przeciętny kret jest zbyt głupi by być cieciem w markecie

Ferit

Mi się wydaje stać w garniaku i adidasach to będą umieli.
Wieże w. Nich.

Ojciec swojego syna

Eh… Twój wpis też nie świadczy o twym polocie i większej błyskotliwości

hanek mały

Na razie mając pracę szaleją na zakupach w hipermarketach.

Obserwator

To przeprowadźcie do Lubina. Też do kopalni, tyle miedzi. I dobre zarobki.

Szola

Ja, jo moga iść na płatny urlop, ale czinastka i cztyrnastka mo być normalnie! Bo to niy naszo wina. I niych tyn wągel, kery przypłynął z Kolumbiji wyciepną do Bałtyku, bo nasz wągel jest lepszy, a chopy ze zwionzków muszą przeca mieć piniądz żeby było dobrze wiync nie dziwojta sie, że tona musi być po łosiymset!

Tymon

Szkoda, że nie mogę kupić tego waszego węgla bo urzędasy zabroniły palić w piecach miałem, bo nic innego nie fedrujecie. No złośliwe gorole powiedziały by że kopiecie ino kamień….

Obserwujący

Kopalnie powinny zostać zamknięte na stałe.
Pomijając wirusa, na hałdach leżą miliony ton wungla.A pisiory sprowadzają jeszcze więcej plus pracujące kopalnie.Czysty bezsens i marnotrawienie kasy podatników.

alleluja i do koryta

A minister Ziobro kiedy był jeszcze w opozycji kilka lat temu, krytykował ówczesnych rządzących za to, że nie wprowadzają ceł zaporowych na węgiel z Rosji.

Ampuła

Koszmar dla budżetu państwa.
Umorusani Specjalnej Troski zaraz zażądają specjalnych dodatków do wynagrodzeń. W wysokości dwóch dziewiętnastych pensji, mnożonych przez współczynnik wzrostu straty na najdroższym w świecie, hobbystycznie-folklorystycznym wygrzebywaniu wungla z bezdennej czeluści.
Za to, że rząd dopuścił do nich koronawirusa, zamiast wyłapać go w celofan, jak proponowali Etatowo Wunsaci Zwiunzkowcy

langs

43 górników i setki osób zarażonych (rodziny,znajomi) No to Sanepid ma pełne ręce roboty, Wyłapywać tych zakażonych..
Nie chcę aby moja rodzina cierpiała za takich …….!!!!

Helmut

Rencami i nogami brońmy kopalń! Wszak to dla naszych dzieci żywa lekcja historii. Prawdziwe relikty komuny. Się należy! Trzynastka, czternastka, dwódziestka trójka i tym podobne barbórkowate… Niech sobie zwykłe hahary ciułają w kapitalizmie. Górnik wyjdzie na ulicę z kilofem, zapali oponę i ma podwyżkę. A do tego jaka to legenda, jaki etos.. cóż za ciężka robota. Piekielne warunki i niebezpieczeństwo.. No to zapraszamy np. do budownictwa, gdzie nie poświęcasz 2h z dniówki na dojazd i powrót a robisz 10-12h w deszczu, upale, mrozie, w wykopie, na wysokości…

Laszlo_egesz

W serwisie 24gliwice jest podawany bieżący bilans zarażonych, zmarłych i wyzdrowiałych. Czy mam rozumieć, że spośród 61 potwierdzonych przypadków (stan na 5 maja, 12:00) większość lub ponad połowa należy do pracowników KWK?

Ferit

To może niech się Górnicy kozami zajmują.

Dario

Czym są 4 dni dla chorego na korona wirusa , skoro dwa tygodnie trzeba czekać w domu po przekroczeniu granicy ….nie pisze o osobach , u których stwierdzono tego syfa .:)pozdrawiam serdecznie .

Xsenofob

“Aż 43 pracowników jest zakażonych”
Tak naprawdę nie wiadomo co wykrywają testy, rzekomo na koronawirusa.
W gazecie “Rzeczpospolita” czytamy: “Testy na koronawirusa wycofane. Dały wynik dodatni u kozy” :-)
Być może górnicy maja zwykłe przeziębienie albo grypę. A zamyka się cały zakład.

Beton

A koza nie może mieć koronawirusa? Może wynik dodatni u kozy jest zgodny ze stanem faktycznym? Gwarantuję, że gdyby wirusa wykryto u barana ( np jednego z 460 na ul. Wiejskiej w Stolycy ), to zamknięto by cały kraj. Być może górnicy mają również pylicę, syfylis, wrzód na stopach i wirusowe rozwolnienie. Jeżeli tak jest u wielu osób, decyzja o zamknięciu zakładu jest słuszna ze względu na dobro innych, a xsenofob jeśli chce może umówić się na prywatną audiencję z jednym z “zakatarzonych” i na własnej skórze po tygodniu czasu sprawdzić moc tego zwykłego przeziębienia. Pracownikom kopalni życzę, aby liczba… Czytaj więcej »

Zbrojenie

Najwidocznej faktycznie masz za sobą doświadczenia z kozami gdyż z twojej wypowiedzi bije pewność i przeświadczenie o racji twojego rozumowania.

Beton

@ZBROJENIE. a ty z czym masz doświadczenie? Jak na razie, to oprócz głupich dosrywanek nigdy nie napisałeś na tym forum nic na temat. Nic zabawnego również. Całe szczęście, że Ampuła wrócił.

Zbrojenie

Pod powyższym, czy pod innym “nickiem” ? Jesteś tak głupi, że nie potrafisz się tego domyśleć ?

Otto

Jeżeli to była koza z nosa to wynik może być dodatni.

gosc

górnicy mają pylicę od miału, stan płuc i dróg oddechowych inny niż u ludzi pracujących na powierzchni, pewnie od tego ten test reaguje, test reaguje na różne infekcje dróg oddechowych nie na konkretnego wirusa, bo wykrywa reakcje organizmu na ten niby patogen a nie sam patogen, tak samo też test reaguje w organizmie zakażonym chlamydią pneumoniae jak na tego niby mitycznego covida-19, w sumie więc dziwna ta mała ilość chorych, bo chlamydia jest powszechna szczególnie u często hospitalizowanych i mieszkańców dps-ów, dla wiadomości starsi ludzie, których się wozi po szpitalach nie koniecznie potem umierają na to po co tam ich… Czytaj więcej »

Młody

Co drugi to lepszy. Ostatnio taki wpis jednego “mądrego” czytałem. Pisał, że jak się zrobi test na HIV będąc na przykład na kacu, bo wtedy jest obniżona odporność, to test wypadnie pozytywnie.

Chlamydią pneumoniae to bakteria, którą zwalczyć można antybiotykiem. COVID-19 to wirus, tego się antybiotykiem nie leczy.

gosc

a rozumiesz subtelną różnicę że test nie jest ustawiony na składniki tego wirusa czy innej bakterii a na odpowiedź organizmu charakterystyczną na daną infekcję, przy czym ta sama reakcja zachodzi na więcej niż jeden patogen dróg oddechowych