Łąki kwietne do skoszenia już w połowie sierpnia. Różnorodność gatunkowa będzie zachowana

Choć do końca lata pozostało jeszcze kilka tygodni, drogowcy zapowiadają, że w połowie sierpnia wykonawca wykosi łąki kwietne utworzone na terenie naszego miasta. Pozostałości roślin zostaną usunięte do końca miesiąca.

 
Zarząd Dróg Miejskich o koszeniu poinformował niedawno w komunikacie.

W połowie sierpnia firmy realizujące prace na zlecenie naszej jednostki przystąpią do koszenia łąk kwiatowych, które założono w pasach drogowych. Mowa szczególnie o dwóch lokalizacjach – teren przy ul. Ligockiej i Folwarcznej oraz łąka na terenie skweru nad tunelem DTŚ – czytamy na stronie ZDM.

Po zakończonym koszeniu pokos nie będzie grabiony i pozostanie na miejscu. Z końcem miesiąca pozostałości roślin zostaną usunięte. Powyższe działania umożliwią wysianie się nasion, szczególnie gatunków jednorocznych, tym samym zostanie zachowana różnorodność gatunkowa łąk – kontynuują drogowcy.

Przypomnijmy, że łąka kwietna w dzielnicy Obrońców Pokoju została utworzona w ramach środków z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Z kolei ta położona w śródmieściu powstała w rezultacie realizacji nowego zagospodarowania skweru nad DTŚ.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/żms

6 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Zimoń
14/08/2022 12:15

Wyczyn to niewyobrażalny, trzy łąki lub niewiele więcej. W zamian za to ZDM wytnie kilkanaście zdrowych drzew?

DD
15/08/2022 10:37

Rośliny, które laicy uważają za chwasty są w naturoterapii lecznicze, ale na tym trzeba się znać, znaczy dokształcać aby mieć tego świadomość. W przyrodzie nie ma nic zbędnego, to tylko człowiek albo obce byty głupa rżną, że jest inaczej.

John
14/08/2022 21:20

W końcu, gdyby to jeszcze były „łąki kwietne”, a to zwykłe nie skoszone chwasty.

stary dziad w eterze
16/08/2022 16:34

Kiedyś wcale nie koszono, komu to przeszkadzało?

Blofeld
14/08/2022 19:40

Jak PRUiM elegancko wybrukuje te łąki, wtedy nie trzeba będzie kosić i problem się rozwiąże.

Urko
15/08/2022 10:56

Chwalcie łąki umajone,
Góry, doliny zielone.
Chwalcie, cieniste gaiki,
Źródła i kręte strumyki!