Łatwiej zaparkujemy przy Cmentarzu Centralnym. ZDM uporządkował dziki parking

Koniec z parkowaniem na dziko pod Cmentarzem Centralnym. Teren wzdłuż ul. Okulickiego (przy bocznym wejściu na cmentarz) został utwardzony i uporządkowany.

Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, do momentu realizacji jednego z odcinków obwodnicy miasta.

REKLAMA

Problem z miejscem parkingowym przy Cmentarzu Centralnym istnieje od lat. Kierowcy mają do dyspozycji dwie możliwości obejmujące łącznie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Pierwsza od strony wejścia głównego przy ul. Kozielskiej, druga zlokalizowana na tyłach nekropolii, z dojazdem od strony Drogi Krajowej 88. Podczas uroczystości pogrzebowych, w święta czy w weekendy, to za mało.

Kierowcy nie do końca legalnie korzystają też z parkingów przy dyskontach, blokując miejsca tym, którzy przyjechali na zakupy. Z tego też powodu niedawno Lidl wprowadził opłaty za postój powyżej 1,5 godziny.

Czas parkowania pod sklepem Lidla ograniczono do 1,5 godziny

Po uporządkowaniu terenu przy ul. Okulickiego, sytuacja z parkowaniem znacznie się poprawiła.
– Realizacja była podyktowana potrzebą zwiększenia komfortu osób zmotoryzowanych odwiedzających cmentarz, a także wyeliminowania łamania przepisów związanych z korzystaniem z terenu wzdłuż ul. Okulickiego – informuje Jadwiga Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

O remont zawnioskował w maju tego roku radny Jacek Trochimowicz (KdGZF).

– Powstanie w tym miejscu oznaczonego parkingu z wjazdem i wyjazdem w sposób zasadniczy poprawiłoby komfort odwiedzin grobów naszych bliskich, jak również wpłynęłoby na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – argumentował swój wniosek do ZDM.

Teren w lipcu został utwardzony kruszywem. Koszt przedsięwzięcia to 250 tysięcy złotych. ZDM zastrzega, z inwestycja “nie jest tożsama z budową parkingu”. Tymczasowość wprowadzonego rozwiązania wynika z planów drogowych dla ulicy Okulickiego.

– W przyszłości teren wzdłuż ulicy przeznaczony zostanie pod budowę południowo-zachodniej części obwodnicy w rejonie Cmentarza Centralnego – podsumowuje Jadwiga Stiborska.
(msz)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
DD

Jakie my mamy szczęście, że mamy takiego bystrego radnego, i takie obywatelskie społeczeństwo, że przez wiele lat cierpliwie czekało i doczekało żwirowego parkingu. Brawo radny Trochimowicz, sukces niebywały na poziomie radnego miejskiego z pewnością zostanie Pan zauważony przez komisję dialogu społecznego i odpowiednio wyróżniony. No to może po takim nie podważalnym sukcesie odważy się Pan powtórnie wyjść przed szereg i zajmie w ramach obowiązku służbowego jako przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej sprawą stawek za odpady i to segregowane (czyli część roboty już zrobiona), które to okradają niezadowoloną “mniejszość” obywateli w stosunku do zadowolonej “większości”, za którą to w ogólnym rozliczeniu gminy… Czytaj więcej »

Ps

Niech Ci nasi dzielni Gliwiccy Strażnicy Miejscy przejadą się pod Centralny i wlepią parę mandatów za notoryczne zastawianie chodników przez odwiedzajacych cmentarz

Matylda

Parking imieniem trupów gliwickich

Minaro

Tylko się patrzeć jak miasto tam zrobi PŁATNY parking i będzie straż miejska eldorado…

lolo

Juz widze te korki na Okulickiego, gdy kierowcy z parkingu beda wyjezdzac skrecajac w lewo w kierunku Kozielskiej. W szczegolnosci, ze beda lamac zakaz o przekroczeniu podwojnej ciaglej.

solos

Podwójną ciągłą nikt w Gliwicach się nie przejmuje, czy to centrum czy przedmieścia, bo i po co? Przecież nikt nie widzi.

Piotr

Ten parking – co prawda “dziki”- był tam od dawna. Utrudniano wjazd na niego słupkami, ale kierowcy po mimo tego tam parkowali. Bo jest bardzo potrzebny! Nikomu to nie przeszkadzało i bardzo dobrze, że miasto go wreszcie.oporządkowało. Widoczność z wyjazdu z parkingu jest bardzo dobra i każdy wyjeżdżający spokojnie czeka az ma wolną drogę i wtedy wyjeżdża. Z resztą nie wiem po co tam jest ta podwójna ciągła na prostym odcinku drogi z dobrą widocznością.

bdt

Podwójna ciągła to pozostałość po akcji mającej ukrócić zawracanie w tym miejscu. Swojego czasu nawet tajniakowóz dyżury tam pełnił.

Imiu

ile miesięcy TO “budowali”?
Mostek nad Kłodnicą budują 4-5 osób.
Tu oddelegowano pewnie 1 maksymalnie 2 XD

KV

A co to ma za znaczenie? Ważne, że to wybudowali i jest dobrze. I nikogo nie ” oddelegowano” tylko zatrudnili odpowiednią firmę i ta “TO” zrobiła. Jakieś problemy z “TYM”?

Imiu

racja, ekonomia w Gliwicach się nie liczy.

:)

“Uporządkował”, co oznacza, że rozsypał i ubił kruszywo. Po najbliższych obchodach cmentarnych alejek będzie jak przed “uporządkowaniem”.

KV

Skąd ta pewność? Wiedza fachowa czy widzimisiostwo?

Tomasz

Jako,że to Gliwice typuję fachowca

:)

Już zapomnieliście jak wyglądał taki “uporządkowany” parking przy Dworcowej, gdzie teraz stoi przepiękny biurowiec? Na sklerozę nic tak nie działa jak kolejny ubity tłuczniem plac.

jan man

Na Kochanowskiego, dzisiaj około 15;30 widziałem szemraną parę na rowerach, wyglądali jak kloszardzi. Gość miał czarną maskę na twarzy a w plecaku duży wystający łom. Moim zdaniem wyglądał dość niebezpiecznie, nie wiadomo co takiemu może odbić. Zwróćcie uwagę

Wungiel

Czy za te piniondze nie można było do porządku zrobić kafelków w hali?

KV

Jaka hala, jakie kafelki, jakie “piniondze”? “O ssso chozi?”

szukająca dziury w całym

Fliz sam brakuje….jo tak myśla