Linowa trasa wspinaczkowa, droga dla rowerów, pumptrack. Co zostanie zrealizowane w ramach BO 2020?

Magistrat ogłosił wyniki głosowania w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W przyszłym roku zrealizowanych zostanie 71 projektów.

Podczas wrześniowego głosowania gliwiczanie zadecydowali, że w 2020 roku wykonanych zostanie 5 projektów ogólnomiejskich (wszystkie poddane pod głosowanie) oraz 66 projektów dzielnicowych (obejmujących każdą z 21 dzielnic).

REKLAMA

W przypadku projektów dzielnicowych 56 wyłoniono w ramach puli podstawowej. Z kolei w ramach tzw. puli dla aktywnych, którą rozdysponowano pomiędzy dzielnice z najwyższą frekwencją, wybrano 10 projektów.

Z tego 3 projekty skierowano do realizacji dodatkowo – po decyzji prezydenta Gliwic, który postanowił powiększyć pulę dla aktywnych o pieniądze pozostałe po podziale środków na projekty ogólnomiejskie.

Według szacunkowych kosztów realizacja projektów wybranych przez gliwiczan będzie kosztowała ponad 6,2 mln zł.

W tegorocznej edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy oddali prawie 25 000 głosów. Chętnie popierali projekty inwestycyjne, dotyczące m.in. placów zabaw, infrastruktury sportowej, zieleni miejskiej, miejsc parkingowych, remontów dróg i chodników. Zadecydowali także o realizacji zadań o innym charakterze, np. zajęć sportowych, kulturalnych i edukacyjnych.

Pełen wykaz projektów, które zostaną zrealizowane z puli podstawowej znajdziemy tutaj: BO 2020 pula podstawowa

(żms)/MSI
fot. ŁG/24gliwice.pl

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin

Niektóre z tych projektów powinny być zrealizowane z normalnego budżetu miasta a nie z budżetu obywatelskiego

Marcin

Bo to od zawsze był plebiscyt pt. “Które z zadań gminnych mamy wykonać jako pierwsze”.
Ludzie sobie nie zdają sprawy z tego, że np. dbanie o jakość jezdni czy chodników to ustawowy obowiązek zarządcy dróg, którym w mieście powiatowym jest prezydent miasta. Głosującym się wydaje, że urzędnicy robią im wielką łaskę zgadzając się na ten czy inny remont.

Chociaż patrząc na listę wygranych projektów mam wrażenie, że to bardziej jakaś ponura farsa – gdy w drodze budżetu obywatelskiego ludzie muszą się dopominać o montaż kilku ławek albo zasadzenie 4 drzewek.

gmG

Ja cię nie mogę! W mieście sukcesu i w mieście Senatora elementem budżetu obywatelskiego jest kawałek chodnika bo do tej pory urzędasy zaślepione wizjami masteringu oświetlenia, halą bankrut nie pomyślały że ludziska to chodzą po mieście?
Szanowni Mieszkańcy tym budżetem to z Was robią balona…

molibden

Za mało jest zgłoszonych projektów dotyczących nasadzeń drzew czy tez krzewów. Za dużo projektów związanych jest z kolejnym betonowaniem miasta: parkingi, miejsca postojowe, a jak się powiększa plac zabaw to nie myśli się o nasadzeniach drzew, które chroniłyby bawiące się na nim dzieci przed słońcem.

piotrek

Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawia projekty związane z zielenią przyuliczną, sadzenie drzew, modernizacja skwerów czy tworzenie nowych w miejscach niepotrzebnie zakrytych betonem. Przykładem mogą być budżety partycypacyjne we Wrocławiu, Warszawie czy w innych miastach.

Jan

Projekty mogą się pojawiać. Co z tego, skoro ostateczne słowo należy do urzędników, którzy zawsze mogą powiedzieć “ten pomysł pod głosowanie nie trafi”.

Jest faja

Domki dla kotów – a czy będzie w nich miejsce dla silnych niezależnych kobiet (dawniej zwanych starymi pannami), aby mogły spędzać czas ze swoimi jedynymi towarzyszami życia?

Imiu

jeden domek dla kota to skromny koszt 550zł, pewnie NETTO.
Pewnie murowany z podłączeniem do kanalizacji i z WiFi oraz panelami solarnymi na dachu.
Odkurzacz w zestawie i worki karmy XD Gliwice wiedzą co czynią…

Pat

Doskonałe ;-)

Laszlo_egesz

Czy jest szansa na odnowienie (wróć! chodzi o odmalowanie) kolejnych kapliczek w Bojkowie?

Imiu

oczywiście, tym razem mają je malować włosień ogonim z Jednorożca oraz farba ma być mieszana przez Papieża lub Syna Świętego. Netto minimum musi to wynieść 100 000.00 PLN. Sporo jeszcze Krzyży i Kapliczek zostało w tej 2 największej dzielnicy Gliwic.

Beton

Jest szansa. Pędzel i do roboty mieszkańcy Bojkowa

Imiu

Ci co chodzą i NAGABUJĄ ludzi aby oddali głos na takie CELE to oni są winni.
Ciekawe czy zatajają KOSZTA bo wątpię aby starsi ludzi Babcie/Dziadkowie wyrażali zgodę na takie kwoty za malowanie itp. sprawy…Budżet Obywatelski to KPINA i narzędzie do MACHLOI w Gliwicach i wszędzie indziej w Polsce jeśli pieczę nad tym PATRONUJĄ urzędnicy POKROJU jak w Gliwicach.

Zerniki

To ludzie ze śniadeckich będą zadowoleni szczególnie ci którym przy nowych plotach będą chodnik robić.