Lokalizacja świetna, ale chętnych wciąż brak. Budynek po dawnej przychodni na sprzedaż

W okolicy dawnej Przychodni Akademickiej powstają nowe budynki mieszkalne, ale same opuszczone mury lecznicy nie mają szczęścia do nabywców. Miasto od kilku lat bezskutecznie stara się sprzedać zbędną nieruchomość przy ul. Moniuszki 13. W najnowszym podejściu za ponad 2,4 mln zł (cena wywoławcza).

 
Budynek powstał na początku XX wieku i jest objęty ochroną konserwatorską. Składa się z 3 kondygnacji nadziemnych, jednej podziemnej oraz poddasza. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 1,6 tys. m2. Obiekt wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, wentylację mechaniczną oraz instalację odgromową. W całym budynku wykonana jest instalacja centralnego ogrzewania zasilana z wymiennikowi zlokalizowanej w pomieszczeniach piwnicznych.

Na potrzeby sprzedaży wejście do budynku odbywa się wejściem tylnym przez piwnicę. Będzie istniała konieczność przebudowy przez nowego właściciela celem wykonania wejścia do budynku od ul. S. Moniuszki z poziomu parteru

– czytamy w ogłoszeniu o przetargu.


Adaptacja budynku przez nowego właściciela na cele zgodne z planem miejscowym, w szczególności zmiana sposobu użytkowania, będzie wymagała zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, co może wiązać się z koniecznością przebudowy np. części przyziemia budynku w celu adaptacji na garaż – kontynuuje ogłoszeniodawca.

Możliwe jest także zapewnienie części wymaganych miejsc parkingowych w ramach innej nieruchomości – m.in. będzie można przyjąć część ogólnodostępnych płatnych miejsc postojowych zlokalizowanych w pobliżu nieruchomości (np. w przypadku drobnych działalności usługowych niewymagających miejsc dla stałych użytkowników, tj. gdzie można założyć parkowanie rotacyjne, z uwzględnieniem pory dnia).

Nabywca nieruchomości będzie mógł też złożyć wniosek o wydzierżawienie części działki nr 1243 oraz 1235, obręb Stare Miasto, z przeznaczeniem na urządzenie miejsc parkingowych. To zielony teren sąsiadujący z DTŚ z wjazdem od ul. Częstochowskiej.

Przeznaczeniem nieruchomości zgodnie z MPZP dla tego obszaru, jest zabudowa usługowo-mieszkaniowa, której uzupełnieniem może być zieleń urządzona, dojazdy i parkingi, a także urządzenia i sieci uzbrojenia terenu.

II tegoroczny przetarg na sprzedaż tej nieruchomości, na którą składają się zabudowane budynkiem działki 1168 i 1169 w ob. Stare Miasto, odbędzie się 3 czerwca. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w BIP Urzędu Miejskiego – kliknij TU.

(żms)
fot. 24GLIWICE/ŻMS

13 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze