Łóżka do intensywnej terapii od WOŚP trafią do gliwickiego szpitala. Kolejne sprzęty dokupiło miasto

WOŚP przekaże łóżka do intensywnej terapii Szpitalowi Miejskiemu nr 4. W ostatnim czasie rząd zlecił utworzenie w placówkach na terenie kraju dodatkowych miejsc dla pacjentów chorujących z powodu zakażenia koronawirusem. Potrzebne jest tam specjalistyczne wyposażenie, które częściowo zapewni… Fundacja.

Z początkiem listopada Jerzy Owsiak wystąpił z prośbą do szpitali, aby łóżka zakupione przez Fundację WOŚP na oddziały geriatryczne i psychiatrii dziecięcej nie były przekształcane w łóżka dla pacjentów z COVID-19. Zapewnił jednak, że Fundacja zajmie się zakupem tak bardzo potrzebnych podczas wzrostu zachorowań na koronawirusa łóżek. Poproszono placówki o zgłaszanie zapotrzebowania. Odzew był bardzo duży.

WOŚP bezzwłocznie nawiązała kontakt z firmami produkującymi sprzęt medyczny – zamówiono ostatecznie blisko 1300 łóżek. Po upływie kilku dni do szpitali w Warszawie i Sochaczewie trafiły pierwsze partie zlecenia.


Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc – możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejnie – w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski – mówił na początku listopada Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Łóżka zamówiliśmy w trzech fabrykach produkujących je w Polsce, a wartość całego zamówienia to 11 410 164 zł

– przekazał Owsiak w serwisie facebook.com.

W ciągu kilku najbliższych dni kolejne łóżka trafią do 80 polskich miast, w tym m.in. do Gliwic, Pyskowic, Knurowa i Zabrza.

O wyposażenie placówek medycznych stara się też gliwicki samorząd

Niedawno na oddział intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Miejskim nr 4 dotarło 6 nowych pomp infuzyjnych wraz ze stacją dokującą. Sprzęt jest niezbędny w nierównej walce o życie pacjentów w warunkach pandemii COVID. Ułatwia specjalistyczną opiekę nad osobami w najcięższych stanach.

Na zakupy kluczowe w walce z COVID, miasto przeznaczyło już blisko 3,3 mln zł, oprócz tego wsparło szpital kwotą 29,5 mln zł na bieżącą działalność placówki.

(żms)/mat. WOŚP, UM Gliwice
fot. Szpital Miejski nr 4

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ampuła

Jednoosobowy, dwudniowy koncern szwagra ogrodnika ministra kupiłby te 1300 łóżek w Chinach.
Pobierając zaliczkowo z ministerstwa 5 miliardów złotych. Za wyrób trudny do odróżnienia od leżaka plażowego z giętej rurki alu z powłoką poliestrową wielobarwną. Podobnego nie do odróżnienia do przedmiotu dostępnego na AliExpress za 1.43 USD za sztukę przy zakupie 10 w jednym kartonie.
Jednak dzięki wyjątkowo zmyślnemu składaniu tych łóżek do intensywnej terapii, ich cały ładunek zmieściłby się jednorazowo do kontenera 40 stopowego. Oszczędność na kosztach transportu stałaby się kryterium decydującym o niewyobrażalnym sukcesie tej rządowej Operacji Łóżkowej Ratującej Życie Polakom.

parKing

Nie no, po takim zabiegu to rząd musiałby jeszcze zabrać 15 emeryturę albo 20 pensję dla górników, co Ty sobie wyobrażasz? Że tak za darmo dla głupich chorych Polaczków, żeby jeszcze te łóżka specjalnie wandalizowali? Żeby leniwi lekarze na nich ośmiorniczki zjadali?

Laszlo_egesz

I znowu ten Owsiak pokazał swoje oblicze “skąpca” i “podłego cynika”. Czyż nie?

Informacja Turystyczna

Łgarz notoryczny:
“kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie.” dość ciekawa forma PROŚBY.

Marcell

I własnie w takiej chwili powinni przeprosić wszyscy których serduszko kole w oczy, ludzi trzeba łączyć a nie dzielić.

kardio

Mnie serduszko kole w piersi!Objaw jego alergii na tak naiwne wpisy.

Obserwujący

No i teraz,jeśli dzięki sprzętowi wośp,jakiemuś suwerenowi zostanie uratowane życie,powinien na kolanach odbyć pielgrzymkę do częstochowy….oczywiście jak na prawdziwego ( nie hipokrytę) katolika przystało…

parKing

Przeprosić? Nie za dużo wymagasz od przedstawicieli katoterroryzmu lub wręcz kaczoterroryzmu? Prędzej usłyszymy w TVP, że Owsiak powinien być opluwany na ulicy, bo jego sprzęt nie był zaakceptowany przez papieża.

Urko

Nooo….. To teraz poprosimy o wiedzę, przemyślenia i wnilkliwe analizy na temat tego ile to kasy Owsiak , “puścił bokiem”, ukradł , przywłaszczył , zmarnował itd .. Dawać pisoidalne głupy … :-)

kop

Osobiście bardzo szanuję Owsiaka za to co robi, tylko niepotrzebnie dał się uwikłać w polityczne gierki.

Gaja

Raczej – został uwikłany. Dla niektórych nie do pomyślenia jest, że Jurek Owsiak ma większy szacunek i poparcie w społeczeństwie niż rządzący. Trzeba więc było mu się dobrać do skóry. Nieprawdaż?

kop

Być może. Dla mnie to nie ma znaczenia, choć trochę przykro, jak czytam negatywne opinie na temat Juraka i WOŚP.. A przecież tu nie tylko chodzi o pieniądze, sprzęt itp.

ANDRZEJ

To nie sa łóżka Owsiaka tylko całego społeczeństwa

Marcell

chyba tych co się składali jak chcesz być precyzyjny,

Gliwice

Nie wiem jaką opcję reprezentujesz ale skoro już dzielisz ludzi na tych co dali i tych co nie dali, tych co mają prawo korzystać i tych co go nie mają, to przychodzi mi tylko jedna jedyna opcja, która dzieli i segreguje

Marcell

nie dzielę tylko precyzując ustalam fakty, bo dosyć mam już sytuacji i ludzi Twojego pokroju którzy do wszystkiego dorabiają polityczną ideologię a skoro jak mniemam nie dałeś/aś to nie zarządzaj nie swoim. Kolokwialnie i w uproszczeniu telewizor w twoim domu jest Twój czy nasz?

Informacja Turystyczna

Każdy przymusowo się składał.
Jeszcze łgarzu masz czelność powoływać się na “fakty”?
No chyba, że chodzi o “fakty” wytworzone w głowie osoby z zwolnieniem z wojska od psychiatry – np “gwiazdy grały za darmo”?

Marcell

Ty jesteś najjaśniejszą gwiazdą tego forum z patentem na jedyną prawdę dziejową, tyle w temacie ignorancie. (ignorant- człowiek odznaczający się brakiem podstawowej wiedzy; nieuk)

Tomek

Pieniądze z WOŚP to grosze w porównaniu z pieniędzmi jakie służba zdrowia zdrowia kładzie na szpitale. Pytanie tylko czy zostały kupionr w przetargu czy od kolegi Owsiaka, który sprzedaje je 300% drożej niż przeciętna firma.

Informacja Turystyczna

Gdyby nie PO to prof. Religa więcej CO ROKU dałby służbie zdrowia więcej niż WzdętaObłudąŚciemaPopulisty przez całe swoje granie.

Lolek

Tomeczku masz rację, choć to trochę manipulacja. Na służbę zdrowi idą dużo większe pieniądze, ale idą ona na:
1. Pensje dla lekarzy, pielęgniarek, salowych, rehabilitantów i wszystkich innych pracowników służby zdrowia. W tym rzeczy biurów w NFZ.
2. Bieżące utrzymanie szpitali, czyli, prąd woda, gaz, wywóz odpadów, remonty, paliwo do karetek i ich naprawę i ubezpieczenie itp.
3. Zakup niezbędnych leków, narzędzi, środków dezynfekcyjnych, opatrunków, przyrządów, igieł, kaniul, strzykawek, gazów medycznych itp.
4. opłaty wszelkich badań laboratoryjnych, RTG, TK, MR, USG itp.
I jak coś zostanie z tych pieniędzy, to się zakupuje sprzęt. Dzięki m.in takim fundacją WOŚP tego sprzętu, szpitale już nie muszą kupować.

Informacja Turystyczna

Dużo większe to raczej niedopowiedzenie.
Płace w szpitalach to jakieś 80% z 40 mld.

PS: Ba, wśród wydatków panuje przelewanie z pustego w próżne: bo np szkolenie LPR jest realizowane dzięki funduszom wojska, (czytaj skansenu pod zarządem MON).

robin

“Zakup” zezłomowanych łóżek po odnowieniu ! I lewa kasa do słowoików !

Obserwujący

Niech glajwice kupują za swoje,może wreszcie te tzw,szpitale będą wyposażone jak trzeba zamiast jednej wielkiej prowizorki.Widać efekty olewania szpitali, przez zygmunta co zwiał do senatu.
Zamiast budować niepotrzebną halę-porażkę-bankruta, trzeba było postawić co najmniej dwa szpitale z prawdziwego zdarzenia, porządnie je wyposażyć…ale gdzie tam….w glajwicach jak zwykle na wstecznym…prowizorka i byle jakość…rzy……ć się chce….

leon napo

Od Owsiaka nic za darmo!?
Hipokryta!

Marcell

slogan czy tylko tak sobie bredzisz z rana, zawsze możesz w razie “W” położyć się na podłodze takiej z NFZ.

Les

Powiem najdelikatniej jak potrafię.. Jesteś Idiotą I Hejterem.. kiedyś trafisz na łóżko z serduszkiem.. wtedy sobie przypomnij to co tu wyoisywałeś..

robin

słowami Lempart-Spadaj !

Informacja Turystyczna

Idiotą – poniekąd coś w tym jest ;-] W przeciwieństwie do hołoty nie ruszają mnie tanie spektakle a interesują konkretne liczby.
Stara szkoła, że jeśli fakty się nie zgadzają z teorią to tym gorzej dla faktów wiecznie żywa, tylko łatki za przytaczanie faktów się zmieniają…

PS: czemu personel nie chodzi obklejony banderolami?

Pro morte

Misiu złoty! Jak masz ***** to proszę napisz tu na forum oświadczenie, że w razie “W”, ze sprzętem Orkiestry nie życzysz sobie mieć do czynienia i wybierasz te leki konsumowane na podłodze. Bo p****sz tu takie farmazony, że jak nic musisz być Informacją Turysyczną… ale Kraśnika…

Informacja Turystyczna

Porównaj sobie ceny jednego i drugiego.
Potem śmiało możesz na takim łóżeczku poprosić o wlewy per cranium przepracowanego oleju silnikowego. Lepszy nawet taki niż ten co masz w głowie.