Magda Gessler o wodzie m.in. w Gliwicach: Zawiera arsen, to trucizna. PWiK: Kategorycznie dementujemy

Na łamach dziennika Super Express znana restauratorka, Magda Gessler wyjaśnia dlaczego nie założyła restauracji w Gliwicach. Twierdzi, że w naszym mieście, jak i na całym Śląsku, woda jest zatruta arsenem.

Przytoczona przez Super Express wypowiedź odbiła się szerokim echem wśród mieszkańców Gliwic. Również do redakcji 24gliwice napłynęło sporo sygnałów od zaniepokojonych Czytelników.

– Nie otworzyłam restauracji w Gliwicach, bo oficjalnie powiedziano mi, że w wodzie jest arsen, więc cały Śląsk jest tak zatruty. Z kranu płynie tam trucizna. – zauważa gwiazda „Kuchennych rewolucji” w rozmowie z Super Expressem. – O tym się nie mówi, ale arsen, którego jest w nas coraz więcej, to przyczyna wielu nowotworów – twierdzi Gessler.

Polecam też każdemu zbadać wodę, która leci u nas w kranie, żeby jej nieświadomie nie pić, bo może być skażona. Do spożycia najlepiej kupować wodę w butelkach, bo jest przebadana i nie zawiera szkodliwych substancji

– dodaje restauratorka.

W sobotę Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach wydało komunikat, w którym kategorycznie zaprzecza informacji o obecności arsenu w wodzie.

W związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rzekomego skażenia arsenem gliwickiej wody, które ukazały się w dniu 23.11.2018r. na łamach gazety Super Express Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. kategorycznie dementujemy powyższe informacje.
Jednocześnie informujemy, że woda dostarczana do mieszkańców Gliwic i ościennych gmin pochodzi z ujęć głębinowych pochodzenia triasowego, a w składzie chemicznym utworów geologicznych otaczających wody nie występuje naturalnie arsen. Potwierdzają to badania zarówno geologiczne oraz wód głębinowych wykonywane przez Instytut Geologiczny oraz Państwowy Zakład Higieny na nasze zlecenie.
Woda dostarczana przez PWiK Sp. z o. o. w Gliwicach jest na bieżąco kontrolowana w zakresie wszystkich parametrów wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia Dz. U. 2017; poz. 2294 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez akredytowane Laboratorium PWiK Sp. z o. o. jak również przez Laboratorium Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Gliwicach, a wyniki badań są podawane do publicznej wiadomości.
Gliwicka woda nie zawiera arsenu.

(żms)/Super Express/PWIK Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Romi
Romi

Pomawianie, zniesławianie, celowe wprowadzanie w błąd – sprawa dla prokuratury.
Trzeba jednak mieć pewność swoich racji…..

Litości
Litości

No, sztraszne kalumnie. Albo zwykły fejk brukowca rozdęty do rozmiarów “miejskiej legendy” jak słynna “czrna wołga”. Osobliwe, że kiedy o wodzie piszą miejskie brukowce, to wielu ludzi mówi o niej gorzej niż o tej z kałuży. Ja piję wodę z miejskiego ujęcia, z kranu bez gotowania. I nie wyrosły mi skrzela ani dodatkowe uszy.

?!
?!

Kilka lat temu wiceprezydent Wieczorek w filmiku autorstwa Łukasza Fedorczyka przekonywał, że gliwicka woda jest czysta, pyszna i zdrowa. Na potwierdzenie swojej opinii otworzył drzwi szafki pod zlewem i pokazał podłączony do rury i kranu system filtrowania wody zakupiony aż w Austrii, który wszystkim bardzo polecał, jakby dorabiał jako przedstawiciel handlowy. Taki kozak!

The Lion ®
The Lion ®

Co za różnica czy zawiera arsen, czy inny szajs. Wystarczy zrobić dwie herbaty i porównać. Jedną z kranówy drugą z mineralnej i po temacie.

Sorry
Sorry

Nie, lwiątko, to zależy od ujęcia, z którego dostajesz wodę i od rur, którymi płynie do kranu, albo butelki, z której napełniasz czajnik. To przypomina smażenie frytek na świeżym lub starym oleju. O ile czujesz różnicę, ale o to trudno karmiąc się za dychę. Internauci z zapomnianych przez Miasto i Boga dzielnic mogą nie wiedzieć o czym jest rozmowa.

The Lion ®
The Lion ®

I od procesów technologicznych w stacjach uzdatniania? Takich jak
– odżelazianie.
– zmiękczanie, np. zmiękczanie jonitowe.
– demineralizacja,
– filtracja – mineralna, węglowa, mechaniczna.
– dezynfekcja – chemiczna (ozonowanie, chlorowanie, fluorowanie), promieniowaniem UV.
– osmoza
– aeracja.

AMF
AMF

No fajnie umiesz CTRL -C/V, szkoda tylko, że nic z tego nie rozumiesz.

Paweł
Paweł

Wody mineralne i inne w butelkach, poddawane są również: filtracji, odmineralizowaniu głównie z żelaza i nadmiaru wapnia, ozonowaniu i niszczeniu bakterii przez UV-A czy UV-B. Inaczej woda by zbrązowiała w butelce, a po tygodniu na sklepowej półce zaczęłaby zielenieć.

waterproof
waterproof

I chlorowaniu też?

Paweł
Paweł

Na etykiecie są chlorki w składzie, więc??

Florcew
Florcew

Napewno rozróżniasz wodę mineralną i źródlaną w butelkach?

The Lion ®
The Lion ®

Od kranówy? Już po zapachu

Paweł
Paweł

Ale jakiej mineralnej?? Bo są różne: wapniowe, magnezowe, żelaziste, szczawianowe, siarczanowe te ciekawie pachną, są jeszcze radonowe. Mogą też być naturalnie gazowane CO2, lub sztucznie gazowane. Jak również sztucznie mineralizowane. Gwarantuję, że z każdej z tych wód herbata wyjdzie o innym kolorze, smaku i zapachu.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

A kawa/herbata z wody *mineralnej* jest ogólnie rzecz biorąc – paskudna.

też kanalia, ale gliwicka
też kanalia, ale gliwicka

Bo i “minerałki” się nie nadają do gotowania …

bogusz
bogusz

Wierzyłbym raczej osobie, która podpisuje się z imienia i nazwiska niż lakonicznemu komunikatowi instytucji, pod którym nikt nie miał odwagi się podpisać. Wodociągi piszą o jakiś badaniach, ale jakoś zapomniały przedstawić ich wyniki.

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

To znaczy kto się podpisał i pod czym? Pod stwierdzeniem ‘oficjalnie powiedziano mi’? Jeśli to prawda, choć z 3-ciej ręki, to łatwo i na miejscu jest podać to oficjalne źródło.
A wyniki sprawdź sobie na stronie PWiK

Paweł
Paweł

Proszę. Tutaj link do tabel z wynikami badań. Poszczególne dzielnice i miesiące. Od Listopada 2018 ileś lat wstecz. http://pwik.gliwice.pl/tabele-z-parametrami.html

chemik
chemik

Ktoś audytował te badania? Np. w Europie wodę badają 3 niezależne stacje. W Gliwicach bada tylko jedna i może sobie wpisać co chce, bo nikt tego i tak nie sprawdzi

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

A czy ktoś audytował te 3 niezależne stacje? Takie pierdoły można ciągnąć w nieskoczoność

StopNazi
StopNazi

Nieźle was wkręcili, biedni głupcy. Pewnie po to, żebyście nie zauważyli, że prokurator Sławomir Świderek z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przy pomocy ABW nęka kamerzystę TVN, który miał udział w ujawnieniu śląskich faszystów, którym włos z głowy nie spadł.

Ssak
Ssak

To dlaczego pocztą pantoflową nie dotarło jeszcze do mnie kim są i gdzie mieszkają ci śląscy faszyści.

Joni
Joni

Prokuratura Krajowa odwołuje przesłuchanie operatora TVN. “Stawianie zarzutów przedwczesne”. Takich nadgorliwych prokuratorów wychodował PiS w Gliwicach.

gość
gość

A dlaczego powinno dotrzeć?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Tak jaskrawe przejawy nienawiści rzadko się trafiają na tym forum i w ogóle w internecie. Ciekawe, że najgłośniejsze tego typu “wrzaski” dotyczą zawsze ludzi, którym się powiodło, którzy coś sobą reprezentują, którym udało się wynurzyć z szarzyzny. Czy to Magda Gessler, czy Robert Lewandowski recepta na bycie znienawidzonym w Polsce jest prosta – osiągnąć sukces. Zamiast się od Nich uczyć rzucacie kamieniami. Wstyd mi za was.

AndrzejD
AndrzejD

PWiK powinien tą ***** pozwać do sądu za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

BEKA
BEKA

Rozpowszechnia SE a nie “ta *****”. To fundamentalna różnica. Kiedyś nie byłeś takim raptusem, a z wiekiem ludzie powinni łagodnieć zamiast dziczeć.

Ampuła
Ampuła

Butelkowanie wody jest jednym z najważniejszych symboli jej globalnego zawłaszczania i komercjalizacji. Przez szeroką promocję widoku wody butelkowanej upowszechnia się poczucie, że jest ona towarem, który trzeba kupić, żeby go móc zużyć. Dzisiaj państwo wysyła patrole do kotłowni i drony nad kominy, żeby zmusić ludzi do palenia tym, co się państwu opłaca. Jutro będzie plombować beczki z deszczówką, żeby karać obywateli za kradzież wody.

Znudzony głupotą
Znudzony głupotą

Toksyczny komunizm i prawicowa ekstrema w jednym. Podobną filozofią kierują się Szyszkowi drwale i myśliwi. Też uważają, że Ziemia ma być im bezwzględnie poddaną niewolnicą i czego tylko zapragną ma im dawać za darmo i bez ograniczeń. A czym jest marnotrastwo wody przez odbiorców, którzy bez zahamowań wylewają ją do kanalizacji w domu, urzędach i myjniach samochodów? Marnotrawstwo nieporównywalne z “zawłaszczaniem i komercjalizacją” przez butelkowanie, bo gdyby nie chętni frajerzy do płacenia za wodę w butelce, nie byłoby sprzedających, za to więcej bezrobotnych. Próbujesz się usprawiedliwić bo czujesz się winny, ale nie wszystko da się zrzucić na podstępne wywieranie wpływu… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Napisałem gdzieś, że wodę powinno się marnotrawić, a opłaty za ścieki, czyli jej zanieczyszczenie przez człowieka, powinny być zniesione? Nie rozumiesz, że pełna komercjalizacja wszelkich wód spowoduje, że zaczerpnięcie wiaderka wody jeziornej, żeby w niej potrzymać ryby, będzie wymagało zezwolenia – dla wygody poborcy sezonowo, jednorazowo opłaconego ryczałtem. Gdy dziecko nabierze – mniejszym i bardziej kolorowym – wiaderkiem wody z kałuży i przetransportuje do piaskownicy, żeby babka się lepiła – zza węgła bloku wyjedzie AquaPatrol na kogucie i rodzice zapłacą karę za “naruszenie regulacji dotyczących rezerwuarów wody opadowej”. Czy wiaderka wody z kałuży nie można przywłaszczyć sobie w celu nierejestrowanego… Czytaj więcej »

Ad
Ad

“Na łamach dziennika Super Express znana restauratorka”

znana, nie znaczy mądra, jak widać po wypowiedziach wiele w głowie to ona nie ma…

Zaba
Zaba

Dobrze że nie otwarła bo jej jedzenie to syf

Maria
Maria

A ja myślę że spadła sprzedaż wody w butelkach i zapłacili tej pseudo gwieździe za reklamę. Woda w butelkach zawiera wszystkie związki chemiczne zawarte w plastiku, z którego zrobiona jest butelka.

Jacek
Jacek

A ten plastiik (mikroplastik) i inne ropopochodne składniki które przenikają z butelki do wody, to jest dopiero rakotwórcze świństwo, o którym nikt nie mówi.

Ferdek
Ferdek

To jest w ogóle bezsens, bo z kranu powinno lecieć piwo a wodę kupować się w butelkach.

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Oczywiście boska p. Magda ma najświętsza rację: samorządy podtruwają mieszkańców a najlepsza i najzdrowsza jest woda mineralna Ostromecko koniecznie w butelkach. Obwiązkowo w Pendolino

http://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/magda-gessler-ambasadorka-wody-mineralnej-ostromecko,71333.html

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Zarządzie PWIK w Gliwicach, proszę podajcie Panią Gessler do sądu z uwagi na szerzenie nieprawdziwych informacji szkodzących wizerunkowi spółki i Gliwic. Wasze oświadczenie nikogo nie uspokoi.

Leszek
Leszek

A przepraszam, jakim autorytetem jest Gesslergówna żeby wypowiadać takie opinię. Kobieta która nie może używać własnego nazwiska, bo straci restauracje “U Funkiera” która była własnością jej śp. męża. (testament) Kobieta której woda sodowa uderzyła pod dekiel. A pracownicy pozywają do sądu za zaległości finansowe. Gwiazda TVN-u którą podnieca poniżanie ludzi i czerpie z tego podniecenie, jakiego nie da jej żaden facet.

dsafas@
dsafas@

S..ka powinna to odszczekać w sądzie lub ewentualnie SE

Stary
Stary

Nie sądziłem że Gessler ma laboratorium w gębie-wypociny wiejskiej wiedzmy z tvn

Ala
Ala

****, ale co się dziwić skoro dorobił się kocia na gojenie i poniżenia innych. Gliwice powinny ją do sądu podać.

Piłaś, nie pisz

jergaj
jergaj

No cóż, kuzynka mieszka na Sikorniku i jak przyjeżdża do mnie (gmina Wielowieś) gdzie mam wodę z własnej studni to nie może się nachwalić smaku naszej herbaty. pomimo że i ona i ja używamy tego samego gatunku i rodzaju napoju

AMF
AMF

Do popsucia wody wystarczy CZAJNA-ik.

Ssak
Ssak

Jeżeli Pani Gesler jest w posiadaniu informacji, które dotyczą potencjalnego zagrożenia zdrowia i życia obywateli a nie zgłosiła tychże do prokuratury to podlega karze z paragrafu xxx. PWiK też ma obowiązek sprawę rzetelnie wyjaśnić tj. przekonać i udowodnić odbiorcom wody dokonując analiz w niezależnym a nawet zagranicznym laboratorium, że został pomówiony co i zażądać od pomawiającego przeprosin słownych i zadośćuczynienia stanowiącego odpowiednią wartość ekonomiczną nie symboliczną. Różne niewyobrażalne rzeczy już się w Polsce dzieją o których ludzie zielonego pojęcia nie mają bo świadomie wielu uśpiło własną wolną wolę. Decyzje o naszej i naszych przyszłych pokoleń egzystencji zapadają za naszymi plecami… Czytaj więcej »

ja234
ja234

No,arsenu nie ma w wodzie.Ale jakość wody też nie powala z nóg.No i dużo zależy od rur doprowadzających wodę do mieszkań.

tak
tak

Ależ były badania robione przez politechnikę co do jakości wody pod hasłem ARSEN I ANTYMON W WODACH WODOCIĄGOWYCH GÓRNOŚLĄSKIEGO OKRĘGU PRZEMYSŁOWEGO można się doczytać, na cały GOP Gliwice mają dramatycznie przekroczony arsen w niektórych ujęciach powiatu ( nie podają konkretnie które ujęcie) a Dąbrowa Górnicza przekroczenia antymonu, w Gliwicach w tym najgorszym ujęciu jest norma 3x przekroczona 7,48 μg/l przy dopuszczalnym ok. 2 μg/l

tak=radio Erewań
tak=radio Erewań

Cytując artykuł którym się podpierasz ” w żadnym z badanych miast nie zanotowano przekroczenia norm stężenia As i Sb w wodzie pitnej, które w Polskim Ustawodawstwie wynoszą odpowiednio 10 μ g/l dla As i 5 μ g/l dla Sb. ” Dodam, że dla Gliwic mediana wyżej wymienionego art. to 2,05µg a max to 7,34µg/l.
Dodam, że nie pracuję w żadnym ze śląskich przedsiębiorstw wod-kan a jedynie interesuję się tą tematyką. Jeżeli admin pozwoli podam link do artykułu: http://wis.pol.lublin.pl/kongres3/tom1/10.pdf

tak
tak

jeśli umiesz czytać to czytaj, mediana dla arsenu wyciągnięta ze wszystkich pomiarów dla całego powiatu Gliwice jest ok. 100 % normy, ale mamy w Gliwicach 3 ujęcia, w dwóch stężenia są niskie a w jednym 7,34µg/l przy normie 100 % ok. 2 µg/l nie pisze tylko które ujęcie w tym opracowaniu

tak
tak

widocznie w czasie robienia tych badań (10 lat temu) były inne normy skoro 2,05µg/l robiło 100 % normy

Wujek dobra rada
Wujek dobra rada

Jak już Pan zabiera głos, to proszę sprawdzić informacje, a nie powielać pierdoly i siać zamet owszem były robione badania, ale dla ścisłości wystarczy sobie sprawdzić w rozporządzeniu ministra zdrowia pod hasłem arsen jakie jest dopuszczalne stężenie w wodzie i nie jest to 2 jak Pan pisze a 10ug,a to wielka różnica, zatem żadnych przekroczenia nie ma…

tak
tak

przy max. dozwolonym stężeniu 10 7,5 nie wygląda groźnie, przy czym to jednorazowy pomiar, jest coś takiego jak fluktuacja, czyli okresowo mogą być inne stężenia i wyższe i niższe, fakt, że Gliwicka norma podchodzi pod max. dopuszczalności nie jest dobrą informacją, ciekawe co robią w wodociągach jak stężenie przekracza 10, obecnie przy poszukiwaniu wody do ujęć nie bierze się w ogóle pod uwagę o takich parametrach jak tu, są uznawane za niezdrowe, arsen skumulowany w organizmie to wiele chorób

Hgtd
Hgtd

A to dlatego Glajwiczamy pitolą od rzeczy i ciagle narzekają -to przez arsen.
Teraz już się wszystko zgadza.

Piotr
Piotr

Czy tu o wodę chodzi? Gdy jedna stacja telewizyjna robi dużą imprezę w mieście, to druga stacja nie odpuszcza i zaznacza swoją obecność poprzez troskę o zdrowie mieszkańców.

Marian
Marian

Że co??? Jakie stacje, co zrobiły, gdzie?

Ssak
Ssak

Jutro wyślę maila do gliwickich wodociągów z prośbą o przygotowanie profesjonalnej odpowiedzi na moje pytania dotyczące szczegółów naszej pitnej wody i porównam tę informację z badaniami wody przeze wykonanej.

?!
?!

Dlaczego nie dzisiaj? Internet ma wolne?

Ssak
Ssak

Jak jesteś takim bystrym stworzeniem to partycypuj w kosztach badania wody. Jaki problem więcej osób niższe koszty.

chemik
chemik

Wypowiedź PWiK pokazuje jest kłamstwem. “Gliwicka woda nie zawiera arsenu.” – w każdej wodzie z wodociągu w Polsce jest arsen! Pytanie tylko, ile go jest. Norma to 10 μg/l. Jeśli ktoś pisze, że arsenu nie ma, to znaczy, że nie zbadał wody!

Ssak
Ssak

Ale czy to składnik, który naturalnie występuje w wodzie bo jeżeli twierdzisz, że w całej Polsce występuje czy też nam przybył dzięki nam.

Paweł
Paweł

No tak. W Warszawie Gessler ma doskonałą wodę, z pod dna Wisły, do której zdążyły wpłynąć zanieczyszczenia z 1/3 Polski, w tym połowy Śląska!

tak
tak

Wisła płynie przez Śląsk ciekawostka

ZGustamiSieNieDyskutuje
ZGustamiSieNieDyskutuje

“Nie otworzyłam restauracji w Gliwicach, bo oficjalnie powiedziano mi, z w wodzie jest arsen” Ludzie czytajcie najpierw a nie komentujcie… Tam miałobyć nie “z w wodzie” a w zwodzie. Gość się podjarał i głupoty pletł.

Tengu
Tengu

Kiedy pozew, przeciwko tej… kucharce!