Kierowca passata miał prawie zerową widoczność. Za taki śnieg można dostać mandat 500 zł

Samochód pod śnieżną pierzynką na drodze to nie jest dobry pomysł. Na dodatek może się okazać bardzo kosztowny.

Jak informuje gliwicka policja, po obfitych opadach śniegu, drogą krajową nr 88 poruszał się volkswagen passat, który gubił śnieg z nadwozia i zostawiał za sobą „ogon komety”.

To jednak nie wszystko: kierowca nie oczyścił ani szyb pojazdu, ani lusterek bocznych, co powodowało zerową widoczność. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, popełnił wykroczenie, za które może zostać nałożony mandat do 500 zł.

Zaniedbania, jak te opisane wyżej, spowodowane są pośpiechem, czasem lenistwem. W tym wypadku skończyło się na pouczeniu i krótkiej rozmowie instruktażowej. Gorzej będzie, gdy duża ilość śniegu spadnie w czasie jazdy na jezdnię i wystraszy innych kierowców. Może to doprowadzić do poważnego wypadku lub uszkodzenia innych samochodów.

Co ciekawe, mężczyzna prowadzący nieodśnieżonego volkswagena okazał się… zawodowym kierowcą.
Przypominamy: podczas jazdy z auta absolutnie nic nie może spadać, a szyby i lusterka muszą być czyste! Warto też mieć w pojeździe miotełkę oraz skrobaczkę do szyb – wówczas natura nas nie zaskoczy.

(KMP Gliwice, fot: sierż. szt. Marcin Rydel)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
azbest
azbest

Kolejny cwaniak podobnie jak ci, którym nie chce się włączać kierunkowskazów na skrzyżowaniach, nie wspominając o tych mądralach, którzy włączają kierunkowskaz dopiero w trakcie skręcania. Kiedy wreszcie Policja zajmie się tymi analfabetami drogowymi?

Próbując zrozumieć
Próbując zrozumieć

mówisz o tym kierowcy grafitowej octavii? Teraz ma ból doopy, bo jak da impuls to z automatu lecą 3 mignięcia (w momencie skrętu oczywiście), ale jak miał wcześniej daewoo to mógł mignąć tylko jeden raz (w trakcie skrętu oczywiście)

ers
ers

Ja jeszcze uwielbiam “kierowców” kompletnie nie potrafiących używać kierunkowskazów na rondach. Co jest zatrważające – sporo wśród nich właśnie zawodowych kierowców (ciężarówki).

gmG
gmG

Pouczenie?????? dla zawodowca, no to chyba że policjanci amatorzy. Jeśli nie odśnieża swojego pasata to odśnieży to cóś dużego czym jeździ zawodowo? No chyba że policjanci mieli akcję protestacyjną….

Imiu
Imiu

to ile dostał tego mandatu za tego passata?
Szkoda że Policja w Polsce nie stosuje pouczeń (w tym przypadku jednak dałbym 500€ bo zawodowiec wiedział co robi), więcej by to korzyści przyniosło ale lepiej lewe L4 promować w ramach protestu i po proteście jak w przypadku Polskiej Policji.

bociek
bociek

Ostatnio widziałem podobne punto – tylna szyba w śniegu, tylne światła w śniegu i jechał tak przez centrum miasta przed godz. 7. Aż żałowałem, że nie miałem rejestratora jazdy.
To nie są odosobnione przypadki, a zdecydowaną większość leniwych kierowców nigdy nie uda się złapać.

xc
xc

bmw, audi i vw to Pany. Ich bryki same jeżdżą śnieg im nie przeszkadza.

PAKer
PAKer

Tego dnia po DTŚce (w kierunku Katowic) jechał sobie ktoś, komu śnieg zsunął się na maskę i miał taką dosyć sporą zaspę przed szybą… Ale jechał dalej. Momentami końcówki jego wycieraczek pojawiały się nad tą zaspą, więc wycieraczki miał włączone – to najważniejsze, przecież każdy wie, że włączone wycieraczki zapewniają widoczność. Czemu jeszcze nie robią wycieraczek do maski, dachu, szyb bocznych itp?

RS-AZ
RS-AZ

To bardzo dobre pytanie jest. Niby mamy XXI w a nie potrafią zrobić samochodu, który by sam z siebie strzepywał śnieg. Wchodzisz, uruchamiasz silnik, naciskasz guzik a on fruuuuu jak mokry pies i tylko na “nosku” odrobina śniegu zostaje do strzepnięcia rękawiczką

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Passat to nie auto Passat to stan umysłu

Cookie Monster
Cookie Monster

Jak to zerową widoczność? Przecież widział śnieg i to chyba wyraźnie.
Dla tych, którzy mają blisko domu myjnię ręczną polecam metodę spłukiwania śniegu wodą – oczywiście nie do stosowania przy dużym mrozie.

RamPamPam
RamPamPam

Rozumiem,że parkujesz na myjni,bo jakoś do niej dojechać trzeba jakby nie patrzeć.

ja234
ja234

Mistrzostwo głupoty.Powinien mieć zabrane prawo jazdy plus 30 tys mandatu.Brak czasu? raczej lenistwo, głupota i nonszalancja.
Ponoć zawodowy kierowca…ręce opadają…i pomyśleć,że takich jak on może być więcej na drogach…porażka…

Wielokrotnie widuję kierowców jeżdżących z nieodśnieżonym dachem.
Pamiętajcie, nie jesteście sami na drodze.

Imię
Imię

Bez Ciebie na drodze zawsze czujemy się sami.