Matiz niemal sprasowany między dwoma autobusami. Wyprzedzanie mogło skończyć się tragicznie

Do skrajnie niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Gliwickiej w Czuchowie. Kierujący matizem, podczas wyprzedzania autobusu źle obliczył odległość do nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu, którym również był autobus – linii 194.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 7 marca około godziny 8:10. Nagrania zarejestrowane przez kamery w pojazdach PKM pokazują, że samochód w ostatniej chwili unika sprasowania między autobusami.

Sprawca nie uniknął jednak kolizji i – wślizgując się w ostatniej chwili w pozostałą między środkami komunikacji publicznej szczelinę – zahaczył o ten wyprzedzany.

Od tragedii kierowcę matiza dzieliło go niewiele. Uratował go refleks pozostałych uczestników zdarzenia, którzy rozpoczęli gwałtowne hamowanie.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt złamania przez sprawcę przepisów ruchu drogowego. W miejscu, w którym rozpoczął manewr na jezdni obowiązywała podwójna ciągła linia.

– Kierowca daewoo podczas wyprzedzania uderzył w bok wyprzedzanego autobusu scania. Kierujący daewoo 72-latek został ukarany mandatem karnym. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Była to kolizja. Wysokość mandatu to 500 zł – mówi sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski, p.o. rzecznika prasowego KMP Rybnik.

(żms)
zdjęcia udostępnione przez portal iKnurów.pl
wideo: nagranie z wnętrza autobusów PKM/Marcin Baranowski

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
palmface
palmface

Zagrożenie dla zdrowia i życia kilkudziesięciu pasażerów i 2 kierowców autobusów a mandat 500 zł? KPINA!!!

Michal
Michal

Niestety w Polsce za kolizje bo na szczęście dla wszystkich tylko tak się to skończyło to widełki od 250 do 500 zł i 6 pkt karnych

przem
przem

Nieprawda – art.86 kw. to równie dobrze zatrzymanie prawa jazdy, sąd i konsekwencje mogą być bez większych przeszkód znacznie surowsze.

dreew
dreew

500zł dla drogowego bandziora. Kiedy to się zmieni. Ile ludzi jeszcze zginie???

Informacja Turystycznaq
Informacja Turystycznaq

W Polsce ilość ofiar na drogach wzrosła, posłowie “nie mają czasu” na zapoznanie się z raportem o bezpieczeństwie na drogach, a owce mają posłusznie płakać po adamowiczu!

Karol
Karol

Wyprzedzanie matizem to zawsze ryzyko. Słabiutki silnik na takie manewry.
Za takie coś powinno być zabranie prawka.

,,
,,

Ze względu na swoją szerokość Matiz jest stworzony do takich manewrów.

Karol1
Karol1

Co to jest „prawko”..?

Bukaj
Bukaj

To takie małe prawo w domyśle prawo jazdy, upoważniające do kierowania tylko w jednym powiecie. Jak chcesz wyjechać dalej to musisz mieć już prawo jazdy.

przem
przem

To jest chyba żart. Może jacyś znajomi policjanta? Jawne złamanie art.86 kw., a policja daje mandacik 500zł. Kpina to mało powiedziane, dla takiego bandyty drogowego od razu zatrzymanie prawa jazdy i sąd.

...
...

a za jazdę po i wyprzedzanie na podwójnej ciągłej? tu ewidentnie Policja dała ciała bo kierowca Matiza popełnił więcej wykroczeń niż wywołanie kolizji (nikomu nic się nie stało co wymagałoby leczenia szpitalnego przez więcej niż 7 dni)

Kk
Kk

Dobrze, że nie starł się z autobusem rządowym;) wtedy taka ekipa na 8 dni obserwacji i dziadek miałby problem…

Informacja Turystyczna
Informacja Turystyczna

Może rodzina noblisty Bolka?

Urko
Urko

Fast and Furious. Level: Polska…

fatal error
fatal error

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej jest godne potępienia. Ale z drugiej strony gdyby miał pod maską normalną jednostkę napędową, a nie motorek z nożyc do żywopłotu, to by spokojnie zdążył zakończyć manewr.

Bebi
Bebi

Zgadzam się debil nie człowiek żeby takim g**** brać taki manewr ;)

...
...

W każdym wypadku rozpoczął manewr zbyt późno, za stworzone zagrożenie należało odebrać prawo jazdy. Gdyby jechał Porsche, po prostu mógł walnąć mocniej…

ers
ers

@fatal error
Rozumiem, że według ciebie posiadanie szybkiego auta usprawiedliwia wariacką jazdę zagrażającą życiu innych?

fatal error
fatal error

@ers
Źle rozumiesz. Nie usprawiedliwia, a czyni bezpieczniejszą i nie szybkiego a mocniejszego.

JAś
JAś

Ciekawe że tylko 500 a linia podwójna ciągła to się nie liczy

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

I pomyśleć, że jest tylu ludzi ślepo wierząc w mądrość nabytą z wiekiem….