Miasto sprzedało nieruchomości w 2 lokalizacjach. Jeden z inwestorów wybuduje fragment nowej ulicy

Dwie nieruchomości – jedna niezagospodarowana, druga zaś zabudowana budynkiem – znalazły ostatnio nabywców. Działki przy ul. Andersa sprzedano już w pierwszym podejściu. Z kolei te przy ulicy Moniuszki na swojego nabywcę czekały od dobrych kilku lat.

 
Miasto kilkukrotnie w minionych latach usiłowało sprzedać budynek po przychodni akademickiej. W kolejnych przetargach nie było jednak zainteresowanych. Sytuacja ta uległa jednak zmianie – na początku czerwca nieruchomość znalazła nowego nabywcę. Chodzi dokładnie o działki nr 1168 i 1169, obręb Stare Miasto, zabudowane budynkiem położonym przy ul. Stanisława Moniuszki 13.

To już drugie tegoroczne podejście do sprzedaży. Zainteresowane były dwa podmioty, które wpłaciły wadia, a cena wywoławcza wynosiła nieco ponad 2,4 mln zł. Ostatecznie sprzedano ją za blisko 2,55 mln zł spółce Nowa Trans.

Lokalizacja świetna, ale chętnych wciąż brak. Budynek po dawnej przychodni na sprzedaż

Przeznaczeniem nieruchomości zgodnie z MPZP dla tego obszaru, jest zabudowa usługowo-mieszkaniowa, której uzupełnieniem może być zieleń urządzona, dojazdy i parkingi, a także urządzenia i sieci uzbrojenia terenu.

Będą budynki i odcinek drogi?

W pierwszych dniach czerwca odbył się także przetarg na sprzedaż dwóch działek położonych w rejonie ulicy Andersa/Czwartaków. To teren niezabudowany, porośnięty dziką roślinnością, graniczący ze składem budowlanym, szkołą, a także z obiektem handlowo-usługowym, gdzie znajduje się market sieci Biedronka.

Chodzi o parcele o nr 424/2 i 425/2 leżące w obr. Nowe Miasto w rejonie ul. Andersa, tworzące kształt zbliżony do prostokąta. Łączna powierzchnia tej nieruchomości to ok. 0,16 hektara.

Do przetargu na ich sprzedaż wpłacono 3 wadia, ostatecznie dopuszczono tylko 2 uczestników, z których jeden wylicytował teren za kwotę 1,107 mln zł (cena wywoławcza wynosiła 1,096 mln zł). Nabywcą została spółka Merkury Sp. z o.o.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego sprzedane działki znajdują się na terenie oznaczonym jako 41U, dla którego przeznaczeniem podstawowym są usługi różne, w tym komercyjne; a uzupełniającym mogą być m.in. obiekty biurowe i administracyjne, zabudowa mieszkaniowa oraz gospodarcza, dojazdy i parkingi, uzbrojenie, a także zieleń urządzona.

Oprócz samego zagospodarowania terenu firma będzie miała za zadanie budowę fragmentu drogi publicznej pomiędzy ul. Andersa a ul. Kozielską. Szczegółowo opisywaliśmy to m.in. tu:

Działki obok boiska, marketu i składu budowlanego na sprzedaż. Inwestor będzie musiał wybudować część drogi

(żms)

10 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze