Miasto szuka chętnych do działalności w Centrum Przesiadkowym. Znamy wywoławcze stawki za wynajem lokali

W budynku głównym i pomocniczym, a także w wieży ciśnień na terenie Centrum Przesiadkowego znajdują się lokale użytkowe, które już wkrótce będzie można wynająć. Miasto szuka przedsiębiorców chętnych na prowadzenie tam działalności.

 
Uroczyste otwarcie obiektu, połączone z koncertem utalentowanej Sary James, zaplanowane zostało na 10 grudnia. Od tego terminu dzielą nas już tylko niespełna 3 tygodnie. Wydaje się, że to niewiele czasu na znalezienie najemców gotowych przenieść się tam ze swoim biznesem lub rozpocząć go od podstaw.

Do przetargu na wysokość stawki czynszu lokali użytkowych zlokalizowanych w Centrum Przesiadkowym zostały przeznaczone:

  • 4 lokale komercyjne w budynku pomocniczym,
  • 4 lokale komercyjne (1 piętro) oraz lokal gastronomiczny (parter) w budynku głównym,
  • fot. D. Nita-Garbiec / UM w Gliwicach

  • 1 lokal komercyjny znajdujący się w Wieży Ciśnień.

W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na wysokość stawki czynszu dla tych lokali. Po ich ogłoszeniu zainteresowani najemcy będą mogli zgłaszać swoje uczestnictwo w przetargu na dany lokal komercyjny – zapowiada rzecznik prezydenta Gliwic, Łukasz Oryszczak.

Powierzchnia lokali dostępnych w budynku pomocniczym, jest zbliżona i wynosi około 46-47 m2. Stawka wywoławcza czynszu każdorazowo wynosi 59 zł/m2 netto, oznacza to, że za wynajem potencjalny przedsiębiorca będzie musiał zapłacić minimum ponad 2,7 tys. zł.

W budynku głównym lokale są mniejsze – mają metraż od 35,7 do 37,5 m2, wyższy jest natomiast czynsz – będzie to min. 68 zł/m2. Najmniejszy lokal będzie kosztował miesięcznie ponad 2,4 tys. zł netto.

Najwyższe opłaty będzie musiał wnosić najemca restauracji. Ta ma powierzchnię prawie 100 m2 (97,79 m2) i składa się z kilku pomieszczeń – jest tam Coffee Bar, kuchnia, magazyn spożywczy, pomieszczenie socjalne, przedmagazyn, pomieszczenia do mycia nowalijek oraz do dezynfekcji jaj (osobne), magazyn i biuro. Stawka wyjściowa czynszu w tym wypadku wynosi 86 zł/m2 netto, za całość trzeba więc będzie płacić miesięcznie minimum 8,4 tys. zł.

Oprócz tego do wynajęcia będzie też mały lokal w wieży ciśnień, którego powierzchnia to nieco ponad 17 m2 (wyjściowa stawka czynszu to 63 zł/m2 – ok. 1084 zł netto miesięcznie za całość).

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tu: Centrum Przesiadkowe – Wykaz nieruchomości do wynajęcia PM_6688_22

Cztery lokale mają już przeznaczenie

Dwa lokale użytkowo-biurowe oraz dwa o charakterze komercyjnym zostaną zagospodarowane w formie bezprzetargowej. Znajdą się tam: Punkt Obsługi Pasażera, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, część wspólna (komunikacja, WC i pomieszczenia socjalne), a także pomieszczenia dla kierowców.

(żms)
fot. scr. PRUiM/Youtube.com (Krzemiński Foto), D. Nita-Garbiec, 24gliwice

16 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze