Miasto szuka najemcy lokalu na Wyszyńskiego. Mogą być usługi, handel lub gastronomia

Należący do miasta lokal przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 14 A jest wciąż do wynajęcia. Dawniej mieścił się tam sklep RTV. Teraz przyszedł czas na nowego najemcę.

Zarząd Budynków Miejskich I TBS Spółka z o.o. po raz kolejny ogłosił przetarg na wysokość stawki czynszu. Cena wywoławcza netto wynosi 7 zł za m2, najemca lokalu będzie musiał płacić miesięcznie minimum 3220 zł bez podatku VAT.

Lokal w ścisłym centrum Gliwic, doskonale nada się na działalność gastronomiczną, usługową lub handlową. Ma powierzchnię 462 m2 i wymaga remontu. Jest dwupoziomowy, co stwarza możliwość ciekawej aranżacji przestrzeni.

Ustny nieograniczony przetarg na wysokość stawki czynszu nieruchomości należącej do Miasta Gliwice rozpocznie się 17 listopada o godzinie 9.30 w siedzibie ZBM I TBS Sp. z o.o. przy ul. Dolnych Wałów 11.

Osoby zainteresowane wynajmem nieruchomości mogą zobaczyć lokal 6 listopada w godzinach od 10:00 do 10:15. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.zbmgliwice.pl.

(żms)/UM(mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton
Beton

Wszystko fajnie, tylko gdzie potencjalni klienci owego przybytku mają zaparkować?

ja234
ja234

Można zaparkować tuż pod oknami. Ewentualnie zaparkować gdzie indziej i przejść kawałek.
Nie trzeba wszędzie wjeżdżać pod drzwi auteczkiem, trzeba się ruszać.

Urko
Urko

No . Np. koło Biedry na Daszyńskiego. Potem autobusikiem , prawie pod sam lokal .
Polecam dłuuuuuuugi rozbieg z lekko pochylną głową i tzw “walnięcie baranka” o ścianę na końcu. Jak już się ruszam do sklepu, biura to nie po to aby z zakupami lub stertą kwitów jogging uprawiać .
A jak jadę do knajpy to tak,żeby nową furę wszyscy jej goście widzieli.
PS. Dla wyborców PiS : to ostatnie zdanie to dowcip

Michał Topolski

Moze najpierw by odświeżyć ten wieżowiec bo szpeci jak najgorszy slams w samym centrum. Pozniej niech oddadzą mieszkańcą bloku parking bo go wogle nie ma jak na tyle mieszkań, jakis wal pewnie byl. A pozniej biech sie biora za powierzchnię użytkową pod wynajem

Ania Kałkowska

jak to powiedział pewien Pan w UM “i tak macie za duże podworko….”miasto tylko czerpie korzysci z tego,ze zabrali mieszkańca podworko…

Ania Kałkowska

Dokladnie,a teraz jakas katastrofa.

Małgorzata Konior

Teraz też można zrobić plac zabaw dla dzieci nawet z budżetu obywatelskiego, ale wspólnoty zwykle wolą parkingi.

Halina Waller

Aż żal patrzeć,a ja pamiętam w tym budynku kawiarenke nad delikatesami.
..s teraz taka ruina..
Żal :(

Blee
Blee

To nie ten lokal

heli1b
heli1b

80% Gliwic to albo ruina, albo estetyczna i stylistyczna destrukcja.

Mirosława Wojciechowska

mieszkałam tam wiele lat, , Alicja ma rację było superowo, nawet sami organizowaliśmy :sprzątanie podwórka

Anna Damian Spałek

W Gliwicach brak porządnego rockowego pubu, gdzie można posłuchać “dobrej” muzyki

...
...

Zapewniam, że znacznie lepszym miejscem na słuchanie muzyki jest dom

Damian Lipok

Czemu miał bym pisać o Zabrzu jak post jest o Gliwicach ?

Andrzej Zoltan Żółtowski

Wszystko, byle nie to opuszczone i zapuszczone straszydło!
A z niegdysiejszego eleganckiego Mister’a Gliwic zrobił się zaszczany, obdarty i cuchnący zaniedbaniem Stary Lump…

gliwicjus
gliwicjus

Ponieważ cały ten budynek bardzo szybko się zestarzał, zarówno pod względem użytych materiałów do jego budowy (kwestie kosztów użytkowania, ogrzewania itd) jak i pod względem architektonicznym. W zasadzie cały ten “pasaż handlowy” wymagałby całkowitego wyburzenia i postawienia na nowo. Generalnie to jest przykład, jak sobie w latach 60 XX wieku wyobrażano nowoczesność.

Blee
Blee

Może wtedy takie były potrzeby. Przecież przez ponad 30 lat, jak na ówczesne warunki, nieźle to funkcjonowało.

Piotr Kaczmarczyk

wodociągi niech wezmą, przecież to nowa, prężna firma w show biznesie, zarządza takim kolosem za 300 baniek, to nie da sobie rady z takim rodzynkiem??śmiało do dzieła…

A co
A co

A który to kolos za 300 baniek ma pan na myśli ? W Piasta wpompowano sumarycznie tyle ale nie kolos on .Zaledwie skarlały mikrob.A hala Bankrut ,bo chyba pan pisze o niej kosztuje do dziś już około0 420 mln plus codzienna generacja strat zwiazanych z jej “zabiciem na głucho” czyli brakiem imprez

Ampuła
Ampuła

Znać ten wysiłek porwania się z tępą motyką na słońce. Kwoty kilkuset milionów złotych są niepojęte dla generacji szarych z przeciętności konsumentów rozrywek w remizie. Tacy dozgonnie zostaną przy zdaniu, że za piątaka ma być ubaw do rana, wystrój z bibuły jest droższy od tego ze słomy, bilet na dożynki to szansa wylosowania połówki prosiaka zaś stadion służy pokazom sprawności sikawek z OSP albo wystawom drobnego inwentarza.

Damian Lipok

Nie będzie bo niema parkingu

Jarosław Stawicki

parking

gliwicjus
gliwicjus

Można tam zrobić salę koncertową, w której co tydzień odbywałyby się koncerty tak popularnej w Gliwicach muzyki trance. Wierzę, że na żadnym z koncertów nie zabrakłoby zarówno wysmakowanych melomanów jak i najznamienitszych wirtuozów tego gatunku muzycznego.

Asia Szpileczka

Hmmmm… Niech zgadnę…. bank albo apteka??? :-D

Jacek Hibner

Pizza hut

Adam Wajda

bank albo salon play/orange

Sylwia Gajzler-Bednarska

Dokładnie :D Mało ich mamy :)

Magdalena Wac

Weterynarz

Janusz Horoba

Moze biedronka xD

Ciacho Marek

Byla Cegla gdzie praktycznie w jako jedynej odbywaly sie koncerty na zywo jednak coraz mniej odbiorcow a tym samym konsumentow z tego korzystalo. W koncu zostala zamknieta wiec po co otwierac nowy Pub lepiej niech ludzie korzystaja z tych co juz sa

Piotr Kolan

A co zostało? Jazz club? Rocka?

Paweł Kwaps

Sklep z częściami do samochodów :D

...
...

bez parkingu?

Piotr Golombek

Są 2 komisy ,Bytomska i na Kozielskiej :)

Sady Żoliborskie

jakiś sklep z rtv/agd.

Michał Drożdż

A ja bym tam zrobił klub sportowy, Aikido dla dzieci, kickboxing dla nieco starszych, MMA i Brazylijskie JJ. Ale nie za tą stawkę, bo dla klubów sportowych taki czynsz jest zabójczy. Pozdrawiam.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Michał Drożdż. Kto Ci broni? Zrób biznesplan, oblicz koszta, stań do przetargu, wygraj, weź kredyt i …… módl się do Boga o pomyślność.

To Masz

W Gliwicach ?? Jak to co ???kolejna żabka:)

Asia Szpileczka

Na Wieczorka jest komis. A na Kozielskiej to gdzie?

Ewa Pycz

Bawialnia dla dzieci.kulki itp.centrum to moze by zdalo egzamin

Robert Bialik

A może przedszkole i/lub żłobek? Pewnie wiele rodziców pracujących w ścisłym centrum by się ucieszyło…

heli1b
heli1b

“Lokal w ścisłym centrum Gliwic, doskonale nada się na działalność gastronomiczną, usługową lub handlową. Ma powierzchnię 462 m2 i wymaga remontu. Jest dwupoziomowy, co stwarza możliwość ciekawej aranżacji przestrzeni.”
Brak parkingu na pewno nie będzie stanowił przeszkody

Jeremiasz Zerbe

Ja byłbym za jakimś lokalem, czynnym od 7.oo, w którym można by posiedzieć przed pracą, napić się dobrej kawy i śniadanie zjeść. Czasem w domu się nie zdąży. Przez krótki czas niedaleko od budynku na zdjęciu funkcjonował właśnie taki lokal – Lajkonik. Fajne wnętrze, można był się przy dobrej kawie i drożdżówce dobrze nastroić przed pracą. Niestety, został zlikwidowany, a lokal po nim też już ponad rok stoi pusty. W okolicy Zwycięstwa od dworca do rynku nie ma teraz ani jednego podobnego lokalu otwartego od rana. Nie wiem, co jest przyczyną – brak zapotrzebowania czy dziwna polityka wynajmu lokali…

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Jeremiasz Zerbe. Nie dziwię się że Lajkonik upadł jak przychodzili do niego “zawalikrzesła” i siedzieli godzinami przy kawie i drożdżówce. Na ul. Zwycięstwa masz McDonalda. Czynny od 7:00.