Mieszkańcy dostaną decyzje podatkowe na 2019 rok. Dostarczą je pracownicy Urzędu Miejskiego

Od najbliższego weekendu mieszkańcy płacący podatek od nieruchomości, podatek rolny lub leśny będą otrzymywać decyzje o wysokości opłat na ten rok.

Wszystkie decyzje ustalające wysokość należności na 2019 rok są już przygotowane i gotowe do rozniesienia. Ich doręczanie mieszkańcom rozpocznie się 1 lutego. Termin wpłaty pierwszej raty podatków upływa 15 marca.

Jeżeli kwota podatku nie przekracza 100 zł, to podatek płaci się jednorazowo właśnie w terminie pierwszej raty.

Decyzje otrzymają wszystkie osoby fizyczne będące podatnikami. Gdy nieruchomość objęta jest współwłasnością, swój egzemplarz decyzji dostaje każdy ze współwłaścicieli. Należy pamiętać, że wskazany w niej podatek jest ustalony łącznie dla wszystkich współwłaścicieli, a nie odrębnie dla każdego z nich.

Decyzje podatkowe są doręczane przez pracowników Urzędu Miejskiego w dni robocze w godzinach popołudniowych oraz w soboty od godzin porannych – zawsze najpóźniej do godziny 20:00. Pracownicy magistratu nie są uprawnieni do pobierania należności podatkowych.

Decyzje zawierają indywidualny numer rachunku bankowego, na który można dokonać wpłaty.

Aby uniknąć kolejek w kasach urzędu, warto zapłacić podatek za pośrednictwem banków. Od wpłat gotówkowych dokonywanych na rachunki Urzędu Miejskiego, realizowanych we wszystkich placówkach ING Banku Śląskiego S.A., nie są pobierane dodatkowe prowizje.

(żms)/UM(kik/po)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Marek
Marek

W końcu coś się zmienia nawet konto bankowe można założyć przez internet procredito.pl/konta-bankowe/konto-bankowe-przez-internet