“Miłość w Leningradzie” na scenie Teatru Miejskiego. Spektakl z utworami legendarnego zespołu

“Miłość w Leningradzie” to spektakl złożony z piosenek rosyjskiej grupy Leningrad. Od czwartku będzie go można zobaczyć na deskach sceny gliwickiego Teatru Miejskiego.

Lider zespołu Sergey Shnurov, pierwowzór głównego bohatera, jest jedną z najbardziej znienawidzonych i kochanych postaci w Rosji. Komentując rzeczywistość mocnymi słowami zapracował na zakaz występów Leningradu w Moskwie. Krótkim, żołnierskim tekstem odmówił właścicielowi klubu Chelsea Londyn, Romanowi Abramowiczowi napisania nowego piłkarskiego hymnu – jest kibicem Zenitu Petersburg, po drugie, nie znosi putinowskich oligarchów.

Putin (podobno) go nie nienawidzi, była żona Putina tańczy do jego piosenek.

Sergey Shnurov jest godnym następcą legendarnych, rosyjskich bardów – Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy. Ska, punk, piosenka aktorska, poezja śpiewana, poezja wykrzyczan. Piosenek grupy Leningrad nie da się doświadczać bez emocji. Niektóre z nich mają po 130, 60, 40 mln odsłon na YouTube – czy to już hymny pokolenia?

Klub „Lyubov”

Miejsce akcji – klub „Lyubov” (czyli miłość) z Sankt Petersburga, zaludniają postaci wyłażące z głowy „Sznura” (Mariusza Kiljana) – poety, muzyka, artysty, dla którego codzienne imprezy, jazda na krawędzi, są sposobem na ucieczkę przed piekłem, które czai się na dnie wyobraźni. Widzowie stają się uczestnikami, odjechanej nocnej imprezy.

Zaskakujące aranżacje, brawurowe interpretacje piosenek oraz wciągający, hipnotyczny klimat całości, składają się na spektakl który utwierdzi nas w przekonaniu, że Rosja to nie jest po prostu państwo. Rosja to stan umysłu.

Leningrad w Imparcie

Spektakl „Miłość w Leningradzie” nawiązuje do bardzo dobrze przyjętego i do dziś granego we Wrocławiu w Teatrze Piosenki Centrum Sztuki IMPART spektaklu „Leningrad”. W przedstawieniu w Teatrze Miejskim w Gliwicach znów na scenie zobaczymy znanych z tamtego widowiska Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa, ale także liczne grono aktorów ze stałego zespołu artystycznego oraz grający na żywo zespół muzyczny pod kierownictwem Remigiusza Hadki – w sumie 15 wykonawców.

Bilety w cenie 50 zł dostępne są na stronie Teatru Miejskiego.

Premiera: czwartek, 6 września, godzina 19:00, Teatr Miejski w Gliwicach, ul. Nowy Świat 55-57. Kolejne spektakle odbędą się w dniach 7, 8 i 13 września.

(żms)/Teatr Miejski w Gliwicach

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Marta
Marta

Rewelacja. Ależ energia i wykonanie :)

Donka
Donka

Tak! Dawno się tak dobrze nie bawiłam. Świetna robota! Aktorzy, muzyka, wszystko! Gratuluję zespołowi! Super wieczór! Pójdę jeszcze raz :)))

Mateusz
Mateusz

Znakomity spektakl! Takie energii dawno w teatrze nie widziałem!!! Czekam na płytę z piosenkami.

Adam W.
Adam W.

Ale dali czadu na premierze! Mega spektakl.