Młody kierowca najechał na naczepę ciężarówki, 4 osoby w szpitalu. Policja podsumowuje akcję “znicz”

W miniony, przedłużony weekend w Gliwicach policja miała sporo pracy. W ciągu 4 dni funkcjonariusze podjęli 482 interwencje. Na autostradzie A4 doszło do jednego wypadku. Wydarzyło się 48 kolizji – tylko jedna w rejonie cmentarza.

Oprócz tego w trakcie trwania akcji zatrzymano ośmiu sprawców przestępstw, trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą wśród nich był 50-latek. Wpadł 2 listopada około godziny 13:00 na ul. Gliwickiej w Toszku. Prowadził samochód marki Audi A6, mając w organizmie 2,1 promila alkoholu.

Z kolei 3 listopada około godziny 6:00 na gliwickim odcinku A4 doszło do poważnego wypadku.

22-latek kierujący toyotą RAV4, mieszkaniec województwa podkarpackiego, nie zachował należytej ostrożności i z niewiadomych przyczyn najechał na tył jadącej w tym samym kierunku ciężarówki z naczepą. W wypadku ucierpiał kierowca osobówki oraz jego trzej pasażerowie, rówieśnicy. Wszystkie te osoby trafiły do szpitali z licznymi obrażeniami. Postępowanie prowadzi KMP Gliwice.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Przemek
Przemek

Polacy nie jezdzijcie po alkoholu, nie bijcie się i nie popełniajcie przestępstw po alkoholu, nie napadajcie itd.

jurek
jurek

Organizacja ruchu przy cmentarzu centralnym była fatalna dlaczego nie otwarto łącznika Kozielska -Andersa skoro dnia 2-3 -4 nie było tam żadnego parkingu

Robert
Robert

do Przemek
Jeżeli wymienione przez Ciebie czyny zostaną popełnione na trzeźwo, nie w “pomroczności jasnej” to będzie bardziej humanitarnie. Jednak nadal będą poszkodowani. Zastanawiam się nad rolą policji lub “sm”. Za co właściwie im się płaci. Grzejąc stołki w komisariatach nie wiedzą nawet jaka pogoda na dworze i stężenie spalin samochodowych.

Imię
Imię

Wygląda na to, że w tym roku nikt nie zginął w wypadku. Jak wygląda ten rok na tle wcześniejszych pod względem kolizji/nietrzeźwych/potrąconych/zatrzymanych praw jazdy itp?