Mobilna kawiarenka i stoiska na pustym placu koło tężni solankowej. MZUK czeka na oferty

Tężnia solankowa to niewątpliwie strzał w 10-tkę , ale wciąż jest co poprawić. Brakuje tam zarówno toalety (ta niedługo powstanie – wykonawca został już wybrany), jak i możliwości nabycia – choćby napoju. Wkrótce może się to zmienić.

Na pustej działce, gdzie kilka miesięcy temu stały resztki po dawnym Zameczku Leśnym / Dyskotece Bravo, powstaną tymczasowe stanowiska handlu obwoźnego. Na początek przewidziano, że będą mogły tam działać do końca września 2021 roku. Pod dzierżawę na rzecz “targowiska” przewidziano 0,08 ha (800 m kw.) terenu, którego łączna powierzchnia wynosi 0,63 ha.

Na terenie działki nr 70 obręb Żorek, zgodnie z zarządzeniem Prezydenta z dnia 15 lipca 2020r, możliwa jest tymczasowa dzierżawa stanowisk handlu obwoźnego

– przekazuje Iwona Janik, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.


Osoby zainteresowane dzierżawą, po zgłoszeniu się do MZUK i podpisaniu umowy, będą mogły ustawić stoiska handlowe na terenie niedaleko tężni solankowej. Na chwilę obecną podpisana jest jedna umowa dzierżawy stoiska z mobilna kawiarenką. Informujemy jednocześnie, że nadal istnieje możliwość podpisania umów z innymi wnioskodawcami – dodaje Janik.

Czy na tym terenie mogłyby stanąć foodtrucki lub inne stanowiska handlowe oferujące swoje produkty? Czy to dobre miejsce do zrobienia zakupów? Co chcielibyście tam kupić? Czego jeszcze brakuje w okolicy tężni solankowej? Czekamy na Wasze komentarze.

(żms)/BIP Gliwice.eu
fot. 24gliwice.pl/MF, scr. MSIP Gliwice

ZPM_2020_2505 działka po Bravo

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton Jazz

Pozwolę sobie na udzielenie pomysłodawcom małego instruktarzu, bo widzę, że chyba nie byli nigdy w żadnym szanującym się parku. Ja natomiast byłem w wielu. Otóż w samym parku jedynym przybytkiem jaki powinien się znajdować jest toaleta.
Plac zabaw na obrzeżach – tak jest na całym świecie.
Sklepiki poza parkiem – tak jest na całym świecie.
Odpusty i targowiska poza parkiem – tak jest na całym świecie.

Aga

Dokładnie, park to miejsce do wypoczynku A nie do targowiska…

Ja.

Oj tam, oj tam… Wytnie się drzewa. Tak żeby targowisko było obok a nie w parku.

BumBon

Moze jednak jakies kawiarenki w centrum parku sa gdzies na swiecie ?

Po bandzie

Tak właściwie to jest las miejski, a jak wiadomo do lasu udajemy się po piwo i hot doga. No bo po co innego?
Inna rzecz, co ma kawiarenka wspólnego z food truckami? Wybudujcie w miejsce zameczku leśnego nowy zameczek leśny, ze stolikami i obsługą, w którym usiądę, zjem szarlotkę i napiję się wina to pogadamy. Ale budy z psim żarciem i oczo**bne automaty z Colą po 8 zeta/0,25l? Naprawdę tylko na to was stać? Postawcie tam jeszcze dwa rzędy TOY TOY.

Hans

Koniowi zamelduj swoje osiągnięcia, ma duży łeb to ciebie wysłucha. Tu jest polska i Gliwice i będzie jak ludzie będą chcieli. Taki klimat panie Beton

Po bandzie

Którzy ludzie?

Ampuła

Mistyczne doznanie dobroczynnego chłonięcia Natury należy sprowadzić do pretekstu dla kolejnego jarmarku z żarciem, piciem, sraniem i śmieceniem w plenerze.
Solanka nie wystarczy. Trzeba wdychać spaleniznę fusów, swąd przepracowanych frytur z bud na kołach, smród przypalanego ścierwa, warzywny ferment, prażony łój z kiełby i kwach piwnych zlewek 0%.

Jan

Wozy, kompresory, spaliny i hałas… Lody, hamburgery, napoje i śmietnisko… Bo jak nie ma na miejscu w parku, to żaden dureń nie zapakuje na drogę? Bo jak spędzi godzinę w parku to zdechnie z pragnienia i głodu?

Beton Jazz

Wow! Dożynki zawitają do miasta. Będą kolorowe baloniki, wata cukrowa, przepełnione kosze, worki na śmieci i muzyka w tle :) Widzieliśmy takie przed zamkiem w Ogrodzieńcu i w parku w Pszczynie.
Do dzisiaj nie rozchodziłem żenady.
To następny będzie parki linowy i zjeżdżalnia rolkowa?

dzidek krępak

A miało być tak pięknie. Jod, śpiew ptaków, szum drzew.

gliwicki oberek

Ale po gliwicku to jest raz -dwa trzy; raz-dwa trzy; raz-dwa trzy, znaczy jeden krok w przód i dwa w tył. To jest pierwszy z dwóch kroków w tył po jednym, który był w przód.

gliwicki oberek

Drugi krok w tył to będzie coś w stylu – szalet zaraz obok tężni, albo szalet w kolorze dominującym nad otoczeniem, albo ławki bez oparć, albo wyłączanie tężni co dwie godziny na dwie godziny, albo …, ale natłok myśli …, no teraz to już poleci skatepark, drugi park sensoryczny za bańkę, stanowisko puszczania balonów na uwięzi, stanowiska do karmienia piersią i przewijania z systemami odor-free i systemem zraszaczy ppoż … oczywiście wszystko z pełnym zapleczem socjalno bytowym.

Laszlo_egesz

Jeszcze tylko jakiegoś foodtracka tam brakuje, żeby pobudzać nozdrza solanko-tężnio-wąchaczy zapachem przepracowanego oleju i syntetycznych dodatków do gofro-lodów.

Urko

Żenada…. Zaplanujcie jeszcze miejsce na mini Diabelski Młyn ……Co za , urwał , po*****any bezmózg wpadł na ten pomysł? Który wiochmen , chce tam obskurne budy z psim żarłem , postawić ?

anzelm bohatyrowicz

mam takie nieodparte wrażenie ,że od lat w mieście rządzą idi…….

Imiu

Nie od lat a od prawie 3 dekad

Jan

Lepiej zrobić proste chodniki.Te obecne,krzywe pamiętają jeszcze Gomułkę. Placyk po Bravo same wertepy.

Wasyl

Proponuję sklepik z logo Orlenu i oczywiscie hot dogi!! Lub budkę z kebabem, najlepiej od lokalnego patrioty Kebabpol. BRAWO Wy

Gyuhgf

I samochody wdarły się do parku. Jakby nie można było podejsc tych 100 m

Imiu

Ja tam z kombajnu chcem ciepłe wygazowane bezalkoholowe piwa sprzedawać…Chyba mam szansę więc nawet się nie pytam i jadem na tę patelnię

Obserwujący

Żadne budki, żadne fudtraki.Co najwyżej postawić WC no i gustowne, drewniane miejsca do siedzenia.

Gliwiczanin

Najlepiej postawić tam żabkę w żabce jest wszystko

gliwicjus

I każdy stragan z własnym nagłośnieniem.

Kijak

ZA MALO LEŻAKÓW I ŁAWEK, MINIMALIZM PO GLUWICKU…