Można oddać krew w mobilnym punkcie na placu Krakowskim. W marcu będzie kilka okazji

W najbliższym czasie będzie kilka okazji do oddania krwi na placu Krakowskim, gdzie stanie specjalny ambulans. Pierwsza z nich nadarzy się już w piątek, 1 marca, w godzinach 8.00 – 13.30.

 
Kolejne szanse na oddanie krwi to cały przyszły tydzień, a więc od 4 do 8 marca, godziny pozostają bez zmian, czyli 8.00 – 13.30. Krwi nie da się wyprodukować, dlatego oddając ją – przekazujemy drugiej osobie to, co mamy najcenniejsze.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach prowadząc działalność przez 70 lat – pobrało krew od 5 milionów krwiodawców.

Ważne informacje dla krwiodawców znajdują się na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach:


  • Jeśli wybierasz się po raz pierwszy do oddania krwi, najlepiej przyjdź z osobą towarzyszącą – będziesz czuł się pewniej, a przede wszystkim bezpieczniej.
  • Wybierz dzień, przed którym będziesz mógł wypocząć i wyspać się.
  • W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypij ok. 2 litrów płynu.
  • W dniu oddania krwi koniecznie zjedz lekki posiłek (unikaj pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu).
  • Przed oddaniem krwi unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego.

Przed wizytą w punkcie poboru, warto zapoznać się z listą czynników, które mogą wykluczyć możliwość oddania krwi. Poszczególne czynniki mogą się wiązać z dyskwalifikacją stałą lub tymczasową. O kwalifikacji do oddania krwi decyduje lekarz.

(żms)/MZUK Gliwice
fot. MZUK

7 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze