Na giełdzie samochodowej jak w latach 90-tych – podrabiane ubrania i perfumy, tytoń bez akcyzy

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą skontrolowali stoiska handlowe na giełdzie samochodowej. Przeczucie ich nie myliło…

W niedzielę, 3 lutego, funkcjonariusze wkroczyli na terem działającej w tym dniu giełdy. Przyjrzeli się przedmiotom dystrybuowanym przez handlarzy – na trzech stoiskach handlowych odkryli łącznie 345 sztuk odzieży oznaczonej podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów znanych marek, podobnie – 468 sztuk markowych perfum, 11400 sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia bez akcyzy oraz 8,6 kg krajanki tytoniowej.

Przedstawiciel kancelarii prawnej, reprezentujący podmioty, których dobra przemysłowe zostały naruszone, wstępnie wycenił wartość strat na kwotę około 135 tys. zł.

Oszacowana wartość odnosi się jednak tylko do szkody majątkowej. Wprowadzanie podrobionych towarów na rynek stanowi również niemajątkowy uszczerbek dla przedsiębiorstwa, którego dobra naruszono w postaci utraty renomy oraz zaufania do produkowanych towarów, co w następstwie znacznie podwyższa wartość szkody.

W przypadku ujawnionych wyrobów akcyzowych wstępnie podjęte ustalenia wykazały, że straty Skarbu Państwa to 17 tys. zł. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania przygotowawcze.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imię
Imię

Giełda jeszcze istnieje/funkcjonuje? Jak ostatnio byłem (ze dwa lata temu) to był to tylko cień giełdy jaką pamiętam z dawnych lat.

Loko
Loko

Tam gdzie są stoiska targowe ma się dobrze.

guy fawkes
guy fawkes

A miasto jeszcze chce inwestować w giełdę jakby innych potrzeb nie było.

Fiku Miku
Fiku Miku

@guy fawkes. Miasto należną opłatę targową zainkasowało, od każdego handlującego. Jak się “kręci” to inwestują, żeby jeszcze bardziej się “kręciło” i żeby jeszcze więcej zainkasować.
Tak na marginesie, w kwocie 135 tysięcy zł. co wyniuchał “przedstawiciel kancelarii prawnej” – dziesięć torebek “Louis Vuitton”?

Yourprivacybeendeleted
Yourprivacybeendeleted

Tylko ktoś tu zapomniał o tym, że to dana marka decyduje i wnosi ewentualny wniosek co do naruszenia znaku zastrzeżonego, a nie policja.

Fiku Miku
Fiku Miku

@Yourprivacybeendeleted. Na przykład na wniosek przedstawiciela kancelarii prawnej, przy asyście policji.

Pirii
Pirii

…kasa, kasa zamroczyła ludzi. Widzą tylko cudzą a sami płacą nawet za to co jest nic nie warte ani nie zasługuje na płacenie z powodu manipulacji.

kpt Żbik
kpt Żbik

Najlepszy jest ten parking płatny.Nigdzie tak Straz Miejska nie nagania klientów jak pod giełdą.Ale że właściciel parkingu opon naukładał na pobocze żeby ludziska tam nie parkowały to mandatu za nielegalne skladowisko opon nie dostanie.Te składowisko przecież ktoś mógłby podpalić i co wtedy kto poniesie odpowiedzialność? Ciekawe jak by mieszkańcy tak wystawiali swoje zużyte opony na chodnik?

Imię
Imię

Podsunąłeś świetny pomysł z tymi oponami.

Edek
Edek

Kiedyś to byłą giełda

janusz
janusz

Gdy ja kupował oryginały to piniędzy z wypłaty starczyłoby mi na tydzień a nie na miesiąc.

Pirii
Pirii

To samo, gdyby mnie było stać na rzeczywiście markowe to i tak kupię to co mi odpowiada względem fasonu, koloru i ceny oraz czasu użytkowania. Żadna moda nie ma na mnie wpływu bo to też podnosi cenę nie adekwatną do jakości towaru. I jeszcze jedno, niższej jakości towary również markują renomowane firmy bo wiedzą, że nabywców więcej wśród średnio i nisko uposażonych to niech frajerzy przynajmniej mają etykietkę z markowej firmy. Nie rzadko średnie i małe firmy produkują dobrą jakość taniej od tych markowych.

ja234
ja234

Wlepić im mandat 20 tys.
Wpadły cwaniaczki, dobrze im tak.

krzysztof
krzysztof

kim ty puchu marny jesteś, aby forować wyroki pewnie starym zniedołężniałym ubolem

Fiku Miku
Fiku Miku

@ja234. Zapomniałeś dodać żeby im pozabierać auteczka.

Ad
Ad

10/10

Jest faja
Jest faja

Zostanie ubolem byłoby dla niego zbyt skomplikowane. To zwykły przygłup jest.

Emil
Emil

jeszcze auteczka zabrać oczywiście