Na terenie niedoszłego Focus Parku pojawiły się maszyny budowlane. Roboty ruszą po Nowym Roku

Co się dzieje na terenie niezrealizowanego Focus Parku (dawniej Huty 1-go Maja)? Ostatnio pojawiły się tam maszyny budowlane, wygrodzono także część nieruchomości na działkach między ulicami Piwną i Jagiellońską. Jak przekazuje inwestor, prowadzone są tam prace przygotowawcze związane z budową kompleksu biurowców DL PRIME.

Za inwestycję odpowiada katowicka spółka DL INVEST GROUP. Roboty budowlane mają tam ruszyć już po Nowym Roku.

DL PRIME składa się z zespołu trzech nowoczesnych budynków piętrowych usytuowanych przy ul. Piwnej, połączonych parkingiem i przestrzenią publiczną. Obiekt stanowi wizytówkę miasta tuż przy głównej drodze dojazdowej do centrum Gliwic – czytamy na stronie inwestora.


Kompleks budynków o powierzchni użytkowej rzędu 16 tys. mkw będzie spełniał standardy jakości wymagane dla biurowców klasy A i ma być największym centrum usług w regionie dla lidera segmentu IT.

Wśród atutów nieruchomości wymieniana jest bezpośrednia relacja z drogami o znaczeniu ponadregionalnym, silnie rozwinięta infrastruktura drogowa wokół nieruchomości, dobra komunikacja z centrum miasta, centrum przesiadkowe dostosowane do potrzeb najemców, budowane ze środków własnych inwestora, a także zróżnicowany dobór najemców nieruchomości, w tym klub fitness, przedszkole, kawiarnia, gastronomia, strefa wypoczynku.

Projekt realizowany w formie campusu typu mixed-use, łączący funkcję biurową z usługową, którego celem jest dostarczanie nie tylko komfortowych miejsc pracy w ramach najwyższej jakości powierzchni, ale też kreowanie powierzchni stanowiących odpowiedź na potrzeby życia codziennego pracowników powierzchni biurowych i ich rodzin – dowiadujemy się z materiałów prasowych DL INVEST GROUP.

W budynkach mają zostać zastosowane proekologiczne rozwiązania.

Biura zasilane będą energią elektryczną w części pochodzącą z odnawialnych źródeł przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych. Do podlewania trawników zbierana będzie deszczówka, planowany jest także odzysk wody szarej – informuje biuro prasowe.

źródło: DL Invest Group

DL PRIME to kolejna realizacja DL INVEST GROUP na terenie Gliwic. W listopadzie 2017 roku spółka oddała do użytku kompleks DL Center Point w Gliwicach – zabytkowy, neogotycki budynek dawnej poczty głównej, który zyskał drugie życie.

Inwestor realizuje także prace renowacyjne na terenie Giełdy Zbożowej, wchodzącej w skład kompleksu budynków przy ul. Dolnych Wałów 8. Nieruchomość zostanie zaadaptowana na centrum biurowo-usługowe. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj oraz tutaj.

(żms)
fot. 24gliwice.pl (ŁG, ŻMS)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Nareszcie. Jest szansa, że zniknie jedna z wielu czarnych plam na wizerunku naszego miasta.

Trzcina

I zaraz obok nowoczesnego kompleksu budynków będzie straszył budynek zabytkowej Dyrekcji Huty 1-ego Maja, który pomimo zmiany właściciela powoli obraca się w ruinę!

Ot Gliwice

Się stwierdzi, że jego stan zagraża bezpieczeństwu, przystawi stosowne pieczątki w różnych kolorach z mającymi budzić respekt przedrostkami przed nazwiskami i szlus.

Urko

Cóż . Miasto Gliwice straciło ( po raz kolejny zresztą ) okazję zrobienia czegoś sensownego z praktycznie ścisłym centrum miasta. PS. Rozczulający jest ten gęsty las ( ba! bór niemalże!) widoczny na wizualizacji . Szanownego “wizualizatora” poniosła wyobraźnia. Oj, poniosła ….

gliwivjus

W tle, za lasem, za borem widać jeszcze coś na kształt zbiornika wodnego. Mocne!

Informacja Turystyczna

Plaża już przecież jest, zbiornik… trzeba by trochę pogłębić ;-)

Dziadek

Tory kolejowe …..chyba do tunelu schowali ?

ktoś

Urko -mądralo TRZA i TERA -pamietasz

Lolek.

Proszę się tam przejść, zielskiem ten plac trochę zarósł. Nawet na środku tego betonowego placu, rosną dorodne samosiejki. Jeszcze trochę by nic nie robili, to można by się tam doszukać zalążku lasu pierwotnego. XD

Alex

A czemu nie?Gliwice zabetonowane ,coraz mniej zieleni.Firmy plajtują,a oni kompleks biurowy budują,dla kogo? Dla SWOICH!

ToTy

Nie podoba mnie się ten projekt i jak zawsze brak wizji zagospodarowania tego miejsca. Warto przypomnieć że UM nagle zmienił warunki zabudowy – wszystko wskazuje że na polecenie inwestora, Więc co tu pisać o “zrobieniu czegoś sensownego” o jakimś planie. To swoją drogą czy UM w jakimkolwiek miejscu ma zaplanowane coś sensownego? Może ale nie znam. Od 25 lat rządzą Gliwicami ci sami ludzie mając na uwadze własne korzyści, a jak coś robią dla obywaeli to zwykle nieudolnie jak za karę.

Aldona

Zamiast truć i wylewać swoje idiotyczne wizualizacyjne żale wystarczy wejść na stronę dewelopera żeby przekonać się, że to wizualizacja budynku z Katowic.

AndrzejD

…ten gęsty las na wizualizacji jest porażający. Architekt płakał jak to rysował.
Zanim ten las tam wyrośnie, to te budynki zdążą się zawalić.

ToTy

Na betonie – lassss

Marcin

Wizualizacja nr 2 (https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/wp-content/uploads/2020/12/20201228_090107-001.jpg) to chyba standardowy obrazek, który firma wstawia przy tego typu inwestycjach, przynajmniej takie mam wrażenie. Druga strona ul. Piwnej wygląda przecież inaczej, na wizualizacji nie ma w ogóle torów kolejowych, a w prawym górnym rogu jest coś, co przypomina rzekę. Liczba drzew się też znacznie zwiększyła – ok, może planują nasadzenia, ale na taki las nie ma co liczyć. W dodatku nie widać choćby fragmentu wieży ciśnień – czyżby planowana była rozbiórka? Fajnie, że coś rusza z tym miejscem (do tej pory to było miejsce libacji alkoholowych i kibolskich treningów), ale widoków jak z wizualizacji się… Czytaj więcej »

Dziadek

Wizualizacja nr 3(zachowując Twój porządek) niema nic wspólnego z wizualizacją nr 2.Budynki mają inną ilość kondygnacji(w dwóch przypadkach),położenie ich też jest inne,na wizualizacji nr3 widać na prawej stronie dach budynku dyrekcji.Nie potrafię (mimo dobrej wyobrażni przestrzennej) skorelować tych dwóch wizualizacji…ale może się mylę?

Maciek

Bo nie rozumiesz to są dwa projekty – dwie inwestycje…
Na co można liczyć jeśli nawet nie umieją się pochwalić co budują. Oby wiedzieli i nie pomieszali

Romek

Teren budowy nie obejmuje wieży ciśnień zdaje się

Informacja Turystyczna

Część obecnie wygrodzona jest w sporej odległości.

PS: teren ten służył nie tylko patologiom, stał się też miejscem spacerów. Przypominam, iż dzięki takiemu jednemu ***owi to mieszkańcy Jagielońskiej stracili park a Krzywej i Hutniczej zostali odcięci od zieleni.

fddf

Z tym lasem wokół budynków to trochę przegięli.

PAKer

A orientuje się ktoś co to za “lider branży IT” będzie chciał się tam ulokować?

Pan w.

Huta była fajniejsza

Joe

Gdyby tak zrealizowano stary projekt i połączono Plac Piastów z Tarnogórską podziemnym tunelem… Wtedy nie byłoby też korków na Piwnej i byłoby wygodne dojście z centrum biurowego do dworca.

Gliwiczanin

A może w końcu pomyśleć w Gliwicach o wielopiętrowym parkingu i wyprowadzenie ze Starówki i ulicy Zwycięstwa ruchu samochodowego

Neptunder

Pamietacie “szkieletona” i budynek Biprohutu ?
Ile lat stal szkieleton? Ile lat wiatr hulal po korytarzach Biprohutu?
Po wielu dziesiatkach lat pojawil sie tam bank , budynek przy ulicy Getta Warszawskiego mial wiecej szczescia, wprowadzila sie tam firma Ista , jedna z trzech wiodacych firm obrachunkowych na swiecie .
A kto wprowadzi sie do jakis biur przy torach kolejowych i ciemnym tunelem?
Masochisci z PiS,PO,SLD,PSL,Korwin czy Holownia ?
Lepiej byloby zbudowac cos dla mikoli (milosnikow kolei zelaznych) ,ktorzy sa przepedzani z tarasu Forum .
Jak zwykle niezwykle zycze kolorowych snow.

treya50

Znowu biurowce ???

Informacja Turystyczna

Lepiej kościół? Czy może cerkiew albo meczet?

Katarzyna

A robotnicy z Ukrainy czy Indii? Bo młodzi pracują na zachodzie…

Cliper

Aker Brygge w Oslo jest niesmowite-po wizualizacji można sądzić ze w Gliwicach tez będzie super!

Schlesier

Na ja interesant co sam zech gorole zrychtujom

Hajer

Jak nie poradzisz po noszymu godać, to zowrzij pysk, gorolu.

Daro

Gliwice – beton, asfalt, beton, asfalt…

Wiera

Dokładnie tak jest i końca betonow nie widać a wręcz przeciwnie chwilą ibedziemy oddychać betonem

Batalion Parasol

Bo PRUiM produkuje beton, więc musi być zbyt.

Ikinyw

Fajnie to wygląda… z jednej strony ulicy nowoczesny kompleks, a z drugiej mieszkalny baraczek

Adam

Więcej betonu!!!!!!

Obserwujący

Czyli jakaś firemka komputerowa buduje sobie klocka biurowego.Bezsens.
Cokolwiek dziwne postępowanie, w erze pracki zdalnej, wirusa, będą pracować “zdalnie”.
A za jakiś czas wyręczy ich tzw. sztuczna inteligencja.

Ksenomorf

Postaw sobie drugą hutę ,co za ***** !

Obserwujący

@Ksenomorf,wiesz, gdyby “postawienie sobie drugiej huty” było opłacalne to bym ja postawił.Ale,że jest nieopłacalne to jej nie stawiam.
Panuj nad emocjami i nie obrażaj rozmówcy,dziwne,że w domu nie nauczyli cię poprawnego zachowania.

Informacja Turystyczna

Jelcz profile z stali jakościowej importuje z Szwecji, HSW też będzie potrzebowała stali dla lufowni. Więc popyt jest, tyle że na stal porządną a nie wielkopiecową taniznę. No jak cię stać na hutę to od razu możesz elektrownię atomową do zasilania postawić ;-D

gmG

Huta produkowała zestawy osiowe, dzięki planowi Balcerowicza została sprywatyzowana i następnie zlikwidowana. Zestawy kupujemy za granicą a co nie stać nas? Gliwice mają zaś ‘piękną przestrzeń miejską”

Informacja Turystyczna

Akurat nie wszystko jest winą balcerowicza.
Poziom naszych zestawów był taki, że minimalne podniesienie wymagań zmuszało do importu z Szwecji. Zaś idąc kawałek dalej, to w latach dziewięćdziesiątych dalej klepaliśmy lokomotywy na oporach, gdy tymczasem CSSR już w połowie lat 80 miało w pełni opanowane z rozruchem opartym na półprzewodnikach.

Dziadek

@ Informacja Turystyczna.Może poinformujesz jak można uzyskać w cyklu produkcyjnym stal bez udziału wielkiego pieca ?Nie powołuj się na będący w fazie eksperymentu prób uzyskania surówki bezpośrednio z rudy żelaza ,bez udziału koksu,za pomocą wodoru.

Informacja Turystyczna

Słyszałeś o czymś takim jak złom? Tak przy okazji możesz podać strukturę pochodzenia rudy.
Poza tym widzę, że nie zrozumiałeś sedna.

Dziadek

Pierwotnie była surówka,potem stal z której wyprodukowano wyroby,potem złom,znowu wyroby ..itd-co do tego nie mam żadnych wątpliwości.Jakość stali z surówki NICZYM nie ustępuje stali ze złomu !Stali gatunku “porządna”-niestety nie znam.Stal na lufy dużych kalibrów wcale nie będzie “porządną ” na blachy karoseryjne,na blachy transformatorowe , stal na zbrojenia ,stal do wyrobów kształtowników giętych itd.Przetapiając złom jednorodny(np.szyny kolejowe) łatwiej jest uzyskać wytop na szyny kolejowe czy wyroby podobne niż ze złomu mieszanego,zanieczyszczonego -jest to sprawa ekonomii a nie możliwości. Zapewniam,że ze złomu mieszanego(wióry zaolejone,cienkie blachy,wtrącenia niemetaliczne itp) MOŻNA uzyskać wytop dowolnego gatunku stali. Nigdy nie spotkałem się z pojęciem “struktury… Czytaj więcej »

Informacja Turystyczna

Szkoda, że ta “firemka” jak to określiłeś nie pojawiła się wcześniej. Może piękna ceglana elewacja huty nie skończyłaby po paru latach troskliwej opieki miasta jako sypiący się mur oporowy.