Nagrody dla kierowców PKM Gliwice za pracę w czasie pandemii. “Forma zadośćuczynienia”

Dzięki staraniom „Solidarności” kierowcy PKM w Gliwicach, którzy pracowali w okresie największych obostrzeń związanych z koronawirusem, otrzymali nagrody. Wyniosły od 800 zł brutto do 1000 zł brutto.

Nagroda została przyznana za okres od 20 marca, czyli od dnia, w którym rząd ogłosił stan epidemii COVID-19 do 30 czerwca.

Jest to forma zadośćuczynienia dla kierowców, którzy przez cały ten czas przychodzili do pracy, nie korzystali z urlopów wypoczynkowych, czy opieki na dzieci. Bez nich firma nie byłaby w stanie świadczyć usług i przewozić pasażerów – mówi Tadeusz Olejnik, przewodniczący zakładowej „S”.


W spółce zatrudnionych jest przeszło 300 kierowców. Nagrodę za pracę podczas epidemii koronawirusa otrzymała zdecydowana większość z nich – ponad 280 osób.

O jej przyznanie zwróciła się do pracodawcy zakładowa „Solidarność”. Dodatkowe pieniądze wypłynęły na konta kierowców razem z wynagrodzeniem za czerwiec, czyli przed 10 lipca. O wysokości nagrody decydowali bezpośredni przełożeni, biorąc pod uwagę zaangażowanie w pracę poszczególnych osób.

W PKM Gliwice zatrudnionych jest przeszło 500 pracowników. Do „Solidarności” należy ponad 40 proc. załogi firmy.

(nmm)/solidarnosckatowice.pl
fot. 24gliwice.pl

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

Szczerze ? Nie wiem co mam sądzić o tej sytuacji. Z jednej strony ci ludzie wykonywali po prostu swoją pracę . Tak jak tysiące innych , których nikt z tego tytułu nie hołubi , nie nagradza i nie fetuje. Z drugiej strony “nagrody” w tej wysokości to jak splunięcie im w twarz. Ktoś z solidaruchów i działu HR zrobił, im moim zdaniem, “demotywację +”
A wobec tego, że nie mam zdania, idę na rower cieszyć się piękną pogodą . Czego i Państwu życzę

Arletta

A jaką miłą wiadomość masz dla tych, którym, mimo pracy w pełnym wymiarze, wynagrodzenie obcięto? Że praca i poświęcenie dla ojczyzny to zaszczyt i że prezes jest dumny z ich bohaterskiej postawy, a Matka Boska im błogosławi?

Żeby nie było: nie mam nic do kierowców PKM, ale w dalszym ciągu nie dostrzegam powodu, dla którego zostali w taki sposób wyróżnieni.

Urko

@Arletta A ja co ? Herold jakiś jestem, żeby wiadomości przynosić ? A jak tak cię oburzają te ochłapy , które pracownikom ( słusznie czy też nie ) rzucono, to nie wiem ….. Oflaguj się ? Komitet jakiś załóż ? Manifestację zorganizuj ? Z komunikacji miejskiej nie korzystam , więc generalnie mi to ….

Ostatni Sprawiedliwy

@Arletta.
Nic nie masz do kierowców PKM ale przy okazji zajrzałaś im w portfel, obraziłaś ludzi pracujących, prezesa największej partii w Polsce i katolików.
Taka lewacka neotolerancja.

AndrzejD

Arleta – przecież to nie żadne wyróżnienie, tylko ordynarne przekupstwo które załatwiła przybudówka PIS-u żeby głosować na Budynia w wyborach które się odbyły 12 lipca:
” O jej przyznanie zwróciła się do pracodawcy zakładowa „Solidarność”. Dodatkowe pieniądze wypłynęły na konta kierowców razem z wynagrodzeniem za czerwiec, czyli przed 10 lipca ” –

The Tiger@

U nas w przedsiębiorstwie też były premie dla pracowników produkcji – sp. z o.o. bez udziału państwa czy gminy.

Arletta

Czegoś tu nie rozumiem: dodatkowe wynagrodzenie za standardowe świadczenie pracy zgodnie z umową o pracę? Nagroda za co – za to, że nie wzięli urlopów? Za to, że nie wzięli opieki nad dziećmi? Czy w czasie COVIDa mieli więcej pracy, czy raczej wręcz przeciwnie, bo część linii i kursów po prostu nie było wykonywanych? Czy ekspedientki w sklepach, zdecydowanie bardziej narażone na COVIDa, też coś dostały? A farmaceuci w aptekach? Czym takim KONKRETNIE zasłużyli się kierowcy PKM, że zasłużyli na te ekstra pieniądze z kasy miasta? Kto z Was, czytających, dostał jeszcze dodatkowe pieniądze za to, że normalnie pracował? Czy… Czytaj więcej »

Nico

Nie korzystali z urlopów wypoczynkowych? To jest ten heroizm? Zdaje się, że o udzieleniu urlopu wypoczynkoeego decyduje pracodawca a nie pracownik go “sobie bierze”. Zasuwam od początku roku w robocie bez żadnych przerw z powodu covida i nikt mnie z tego powodu nie nosi na rękach ani nie daje dodatkowych pieniędzy!

Jolanta

Mnie obcieli wynagrodzenie o 20%.Wymiar czasu pracy bez zmian. Lepszy sort znowu lepszy!

Dariusz

To w czym problem idź za kierowcę też będziesz tym lepszym

Ostatni Sprawiedliwy

@Arletta. Taki jeden, co startował na Prezydenta Polski, to w czasie ogłoszonej pandemii uciekł na L4. Zhańbił urząd prezydenta miasta, patrząc się na postawę Stanisława Starzyńskiego.

DD

Przyjmijcie do wiadomości, że radny Olejnik zagłosował za sprzedażą rodzimej firmy oczyszczania miasta. Dlatego lukę wypełnił obecny Remondis.

dB

Lekarze i personel medyczny to dopiero dostaną nagrody nie?
btw.
Ja wyznaczę nagrodę dla osoby, która sprawi, że nie będę musiał całego weekendu słuchać wiszącego nad miastem samolotu.

DD

Ile masz lat, że nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi?

PO

Polecam poczytac artykul— Burza wokół badania na temat miasta—- Miasto wydaje 85 tys zl na ankiety CBOS-u no BRAWOOOO woda w gore , smieci w gore , parkometry w gore—-OBUDZCIE SIE W KONCU LUDZIE I ZOBACZCIE NA CO WYDAWANE SA CIEŻKO ZAROBIONE PRZEZ WAS PIENIADZE.

PO

Pani Arletto jaki pisowski pasożyt???? W Gliwicach pieniadze rozdaje PO – KO a z czego ? Z kolosalnej podwyzki za śmieci , za ktorą pani zaplaci niebawem, z podwyżki parkometrów , za która pani zapłaci niebawem itp itd i tak od 20 lat

Arletta

Nie zmienia to postaci rzeczy KTO wyciągnął łapę po tę kasę i w jakim trybie.
Nawet jeśli rządzi PO-KO – to jest to równie skandaliczne. Podejrzewam, że gdyby rządził PiS rozdawnictwo byłoby jeszcze większe.

PO

Pozdrawiam tych co klikaja moj komentarz na minus. Mam nadzieje ze z usmiechem na twarzy bedziecie placic za parkowanie i wywoz smieci ahahahahhahahahha

Gruntowy przymrozek

Solidarność nie jest pisowskim pasożytem, pełni pożyteczne funkcje partyjnej przybudówka wraz z przwodniczącym Dudą i psem Kacperkiem.

Ryl

Dajcie już spokój autobusistom i zwróćcie uwagę, że w radiu mówili o odprawach dla górników, chyba z Wujka, po 100 tyś zł. Teraz na nich poplujcie.

Cliper

Pan radny-zwiazkowiec-w radzie miasta nigdy nie zabrał głosu za to wspiera solidarnie związkowców-pewnie to juz ostatni raz jest radnym bo za chwilę będzie rad z odpowiedniej emerytury.To się nazywa inteligencja-nic nie robić-zarobić i starości w spokoju doczekać!