Nareszcie zwycięstwo! Piast Gliwice przełamał czarną serię w spotkaniu z Koroną Kielce

Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Koroną Kielce 2-0 (0-0) w sobotnim meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Michal Papadopulos i Sasa Zivec.

Już w 2. minucie meczu Korona stworzyła sobie groźną okazję. Łukasz Kosakiewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a pojedynek w polu karnym wygrał Adnan Kovacević. Jego uderzenie wybronił jednak Jakub Szmatuła. Chwilę później bramkarz Piasta dobrze interweniował także przy dobitce Bartosza Rymaniaka.

W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze gości. Oni też oddali więcej strzałów. Na bramkę Piasta uderzali m.in. Kovacević, Żubrowski oraz Górski. Po stronie Niebiesko-Czerwonych z dystansu odpowiedział Patryk Dziczek. Żadna z drużyn nie zdołała jednak trafić do siatki i po 45. minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Piasta. Niebiesko-Czerwoni byli aktywni i często gościli w okolicach pola karnego Korony. Ich ataki przyniosły pozytywny efekt w 53. minucie, gdy do siatki trafił Michal Papadopulos. Niespełna kwadrans później było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Sasa Zivec.

W późniejszym fragmencie meczu Piast kontrolował grę i mógł strzelić kolejne bramki. Dużo szczęścia miał jednak bramkarz przyjezdnych Zlatan Alomerović, który nogami wybronił uderzenie Joela Valencii. W dobrej sytuacji znaleźli się także Patryk Dziczek i Stojan Vranjes, ale ich strzały były niecelne.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 4879 kibiców.

Piast Gliwice – Korona Kielce 2-0 (0-0)

1-0 – Papadopulos, 53 min.
2-0 – Zivec, 67 min.