Nie zapłaciła za parkowanie, skończyło się wyzwiskami i uderzeniem kontrolera w twarz

Otrzymanie mandatu nie jest niczym przyjemnym, ale nic nie tłumaczy takiej agresji. Dla pracownika strefy płatnego parkowania (SPP) poniedziałek okazał się wyjątkowo pechowy. Podczas wykonywania obowiązków służbowych został uderzony w twarz.

Postępowanie w tego rodzaju sprawach policja wszczyna z urzędu. Tak stało się i tym razem.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:00 przy ulicy Dunikowskiego, znajdującej się na terenie SPP. Pracownik strefy wykonywał swoje obowiązki i to wywołało agresję kobiety, złapanej bez ważnego biletu parkingowego.

Urażona kierująca wyjęła telefon komórkowy i zaczęła ostentacyjne nagrywać czynności pracownika. W trakcie tego zajścia znalazł się „obrońca” kobiety, który również był agresywny i zaczął kierować wobec mężczyzny groźby karalne.

Pomimo wyjaśnień atakowanego, że wykonuje tylko swoją pracę, miał zostać uderzony w twarz. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Policja przyjęła zgłoszenie i szybko ustaliła personalia mężczyzny. Wszczęto postępowanie

– informuje nadkomisarz Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej KMP.

Policja przypomina, że wszelkie tego typu spory należy rozwiązywać w sposób cywilizowany, czyli drogą prawną, składając skargę do przełożonych, zawiadamiając organy ścigania. Najgorszym z możliwych rozwiązań jest atakowanie funkcjonariuszy czy, jak w tym przypadku, pracowników strefy parkowania.

(żms)

fot. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ja234
ja234

Poziom agresji i brak umiejętności panowania nad emocjami…smutne.
Ogólne, postępujące schamienie społeczeństwa glajwickiego jest porażające…

ted
ted

Dlaczego nikt nie chce ujawnić wizerunków takich lumpów. W internecie nic nie ginie.

agorytm
agorytm

kiedyś pewna szmata, chciała mnie z samochodu wyciągnąć tylko dlatego że ponoć zaparkowałem w miejscu w, którym ona chciała to zrobić. No więc wyszedłem z auta, a że jestem słusznych rozmiarów zaraz się zmoczyła tu i ówdzie, no i koniec dyskusji.
Więc drogie panie uważajcie, nie zawsze dżentelmen da się lać po pysku ;-)

ja234
ja234

Chciała Cię wyciągnąć z auta tzw. gwiazda, czyli panienka zadzierająca nosa, mająca zbyt duże mniemanie o sobie, której wydaje się, że wszystko może.Takich gwiazd jest pełno.

xc
xc

Kilka dni temu obszczymur z Audi stanął na Kościuszki i okłamał parkingowego, że idzie kupić bilet po czym udał się na smaczny posiłek do baru Teatralnego. O opłacie pewnie zapomniał albo zabrakło złotówki.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@xc. Tak samo parkingowy okłamał kierowcę Audi ponieważ na ul. Kościuszki nie ma wydzielonych i prawidłowo oznaczonych miejsc parkingowych żeby spełniały wymogi płatnego parkowania. Żądanie uiszczenia opłaty jest w takim przypadku wyłudzeniem.

Arletta Dorota Szymczak

Tomasz Mihal A czy to tłumaczy agresję tej kobiety ? Pan ma zawsze gotowy elaborat na każdy temat, to ja proponuję zostać Panu Kontrolerem, poznać smak tej pracy i a nuż jakaś niewiasta solidnie Panu przyłoży :)

Małgorzata Woźniak

Dokładnie i w mobilet można nawet w kolejce przedłużyć czas parkowania

luft
luft

Masz rację Gosiu ;-)

Arletta Dorota Szymczak

Tomasz Mihal Tak kobieta była niezrównoważona psychicznie szanowny panie.

Beton
Beton

Proponuję tą panią i tego pana odnaleźć teraz w ich miejscach pracy i za jakiś drobiazd tak ich dojechać, że przez tydzień będą się budzili w środku nocy posiusiani.

Kot
Kot

Tych dwoje powinien przebadać psycholog i swoim orzeczeniem odebrać Prawo Jazdy. Niema przyzwolenia na agresję na drodze!

Ewa
Ewa

Mnie zastanawia jedno ,a mianowicie, gdyby się okazało,że tej pani mąż/ partner/brat/ojciec został potraktowany w taki sposób – co ona by wtedy zrobiła? Każdy kiedyś może być na miejscu tego człowieka.Przykre .

Konrad K.
Konrad K.

Oczywiście agresji na kontrolera nic nie tlumaczy no bo co on jest winny, że ktoś wymyślił debilny sposób naliczania opłat i proszę mi nie pisać, że wszędzie tak jest bo mam to gdzieś, po prostu wszędzie jest debilny.Najbardziej na nim cierpią osoby co przyjeżdżaja na godzinę, 2 lub 3 ponieważ terzeba przewidzieć ile czasu nam zajmą sprawy w centrum a to nie zawsze się da.Wystraczy, że płaciło by się po powrocie, skanowało swój bilet i wtedy była by naliczana opłata za postuj.Kontrolerzy sprawdzali by tylko czy takowy został pobrany i tyle.Teraz jest tak, że jak wykupilłem na 1h a sie… Czytaj więcej »

Mike
Mike

Dokładnie , tak jest w NL i jest gites.

ancymon
ancymon

jesteś ofiarą losu i tyle. jak nie potrafisz przewidzieć, ile czasu zajmują twoje SPRAWY (celowo dużymi literami piszę, bo są tak ważne), to płać za cały dzień. opłata za rzeczywisty okres parkowania? zainstaluj apkę, która to umożliwia. w większości krajów Europy obowiązuje płatność z góry i jakoś ludzie z tym żyją. ale zawsze trafi się pieniacz.

Gosiaczek
Gosiaczek

Zgadzam się w 100%. Ktoś kto wymyślił obecny system pewnych rzeczy nie uwzględnił a opłata w Mobilet u niektorych ludzi nie wchodzi w grę!

Piotr Gmerek

polecam aplikacje Mobilet, płacisz za realny czas parkowania

Maria
Maria

Kłania się brak kultury i podstawowego wychowania i nic więcej.

AA
AA

A co na to Ampuła i europoseł z słynnym czerwonym nosem .

Maria
Maria

Brak wychowania i kultury i nic więcej ???????????????????????

Dawid
Dawid

3/4 miejsc parkingowych jest nieprawidłowo oznakowanych, zatem nie trzeba płacić. Wypowiedział się na ten temat ostatnio mawet NSA w Gliwicach.

ancymon
ancymon

i to jest powód do bicia pracownika strefy?

hhhhh
hhhhh

a po dzwona dyskutowal z paniusia ?

niech paniusia dyskutuje z sadem

naked
naked

a bedzie tyko gorzej podobno od stycznia godz ma kosztowac 9zł ze rotacja aut jest nie taka jaka oczekiwali urzednicy

hhhhh
hhhhh

urzednicy i ich kumple zawsze wiecej oczekuja kasy od obywateli

nic nowego trza kredyt za hale splacic

Łukasz Magda

skakal do kobiety z lapami to wylapal damski bokser a do faceta sie nie postawi, gosc sie musi teraz tlumaczyc na psach za jakiegos zloba mialem okazje poznac temat osobiscie chwile po tym bezposrednio ze zrodla…..

Ampuła
Ampuła

bronił płatnej strefy jak niepodległości, zasłużył na medal Gliwicjusza

hhhhh
hhhhh

nic tak nie przywiazuje do wladzy jak koryto

jak mawial machiavelli
utrata zycia najblizszej rodziny
nie wzbudz takiej zadzy zemsty
jak utrata majatku

Arkadiusz
Arkadiusz

Polecam zapoznać się z wyrokiem. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach przyznał rację kierowcy Wyrok WSA w Gliwicach (I SA/Gl 324/17)
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/2E167C9378

ja
ja
Beton
Beton

Dzięki takiemu wyrokowi, teraz całe centra miast będą wymalowane w linie, kwadraty, prostokąty, koperty itd.

Qwe
Qwe

Nie muszą być wymalowane, ale oczywiście wtedy pobieranie opłat będzie nielegalne. Dura lex, sed lex. Jak komuś się to nie podoba, to zawsze może się wyprowadzić np. do Korei Północnej, gdzie nie istnieje żadne prawo, a jedynie kaprysy naczelnego wodza.

ancymon
ancymon

i bardzo dobrze. wreszcie będzie podstawa do wypisywania mandatów za nieprawidłowe parkowanie

Kot
Kot

Czy jakiekolwiek orzeczenie usprawiedliwia agresję dwójki kierowców?

hhhhh
hhhhh

jedynie agresja wladzy
zadajacej oplaty za nic

kia
kia

a ja pozdrawiam kontrolera nr 27..

Klementyna
Klementyna

Takie pozdrowienie to groźba? Tylko pytam.

Jacek Hibner

Nie wiesz jak się oni nazywają “uprzejmie podpie……”

Tomasz Mihal

To wszystko prawda co piszecie i widać jak się traktuje ludzi…po za tym nie każdy jest za pan brat z nowymi technologiami i płaceniem przez tel itp i oni też na tym bazują…człowiek też nie ma czasu,albo ochoty tracić czasem kilka godzin na wyjaśnienia,a i tak może być potraktowany jak zło konieczne i kogoś na kim można tylko zarobić,bo liczy się kasa i w jakimś tam stopniu władza i bezduszność tzw najemników,bo jak coś źle zrobią to wylatują z pracy i w tym jest problem i wszystko jest bardzo złożone,do tego dochodzą prawa,przepisy,procedury i niestety czynnik ludzki…brak w naszym społeczeństwie… Czytaj więcej »

Tomasz Mihal

Arletta Dorota Szymczak Ktoś widział jej badania i przeczenia lekarskie????Mi chodzi o całokształt,a każdy człowiek może się zdenerwować jak ma zły dzień-wszyscy wierzą tak na słowo???

poziomka
poziomka

A kontroler pewnie bez winy… Niestety Ci ludzie za wszelką cene chcą udowodnić swoją władzę nad “kontrolowanym” że tak go nazwę. Zero emapti i przyznam jakoś sie nie dziwie tej sytuacji – myślałem ze taka eskalacja nastąpi wczesniej. Owszem mozna to zachowanie potepiać itd. ale nie znamy całej sytuacji i zachowan obu stron. Nie usprawiedliwiam nikogo tylko analizuje i moim zdaniem takie zdarzenia beda mialy miejsce czesciej gdyz owi kontrolerzy sa chamscy i niestety zlosliwi (czesc, nie wszyscy, wiadomo). Co innego dostać mandat nie majac biletu i idac na dluzej a co innego majac bilet i spoznic sie o 2… Czytaj więcej »

Mirek Mirek

Też ich nie rozumiem, na Dunikowskiego nie należy płacić za parkowanie bo są błędne oznakowania zarówno pionowe jak i poziome więc to nawet złotówki by nie kosztowało choć próba wyłudzenia przez SPP poprzez włożenie wezwania do zapłaty może szokować i denerwować