Niedzielny pokaz Czasu Apokalipsy. Wersja filmu została odnowiona cyfrowo

To prawdziwa gratka dla miłośników kinematografii. 3 grudnia, w 160 rocznicę urodzin Josepha Conrada, kino Amok wyświetli kopię „Czasu Apokalipsy”, kultowego filmu Francisa Forda Coppoli.

Seans będzie elementem obchodów Roku Josepha Conrada, wybitnego pisarza polskiego pochodzenia.

Obraz Coppoli jest luźną adaptacją powieści „Jądro ciemności” Conrada. Powszechnie uznawany za arcydzieło, zaliczany jest do najważniejszych filmów wojennych w historii kina.

Filmowa akcja rozgrywa się podczas wojny w Wietnamie. Oficer amerykańskiego wywiadu – kapitan Willard – wyrusza w głąb Kambodży z niebezpieczną misją. Ma wyeliminować groźnego dezertera, pułkownika Kurtza (w tej roli niezapomniany Marlon Brando), który na pograniczu kraju tworzy własną armię.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””] Misja wojskowa przeradza się w podróż w głąb ludzkiego umysłu, okaleczonego przez okrucieństwa wojny.   [/perfectpullquote]

Projekcję poprzedzi wykład „Wędrówka do piekła. Wątki apokaliptyczne w kulturze” prof. Ireneusza Gielaty. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 w kinie studyjnym Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Bilety w cenie 18 zł.