Niepełnosprawny na koncercie w Arenie Gliwice. “Gdybym sam tego nie doświadczył, nie uwierzyłbym”

Niepełnosprawny mieszkaniec Krakowa wybrał się na koncert grupy Scorpions w hali Arena Gliwice. Dotarcie na miejsce okazało się jednak istną katorgą, pomóc nie potrafiła przede wszystkim zupełnie nieprzygotowana obsługa. Problemy rozpoczęły się już na parkingu przed obiektem.

Pan Paweł cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, co utrudnia mu poruszanie się. We wtorek za pośrednictwem serwisu facebook.com zrelacjonował swoją wizytę w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Akademickiej 50.

REKLAMA

– Billboard przed Areną Gliwice głosi: „The future is here” [Przyszłość jest tutaj], reklama na telebimie gwarantuje nieskończone emocje, a obiekt przez głośniki reklamuje się jako jeden z najnowocześniejszych w Polsce, ALE… – rozpoczyna swoją relację Paweł Rozmus.

– ….jeśli chodzi o stosunek do osób z niepełnosprawnościami, to niestety są tam jeszcze bardzo w przeszłości, a większość emocji, które zapewniają, ma mocno negatywny charakter. Gdybym sam tego nie doświadczył, nie uwierzyłbym, że tak wiele rzeczy może pójść nie tak, a ludzie pracujący przy dużej imprezie masowej mogą być aż tak niekompetentni – dodaje.

Problemy rozpoczęły się już na parkingu, kiedy obsługa nie wiedziała, gdzie znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami – relacjonuje pan Paweł.

– Odpowiedzi typu: „Nie wiem”, „Tutaj chyba nie mogę Was wpuścić, bo chyba wszystko jest dla widzów kupujących bilet w przedsprzedaży”, „Tu parkują tylko VIPy i wszystko jest zajęte, jedźcie 100 m dalej”. Ostatecznie wylądowaliśmy na parkingu po drugiej stronie ulicy, czyli na oko jakieś dodatkowe 500-700 m do przejścia – czytamy.

Zmierzając w stronę obiektu krakowianin wraz z grupą znajomych minął miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, które stały zupełnie puste. Dalej czekały na niego kolejne “schody” – chociaż przenośnia w tym przypadku może być traktowana dosłownie.

– Po drodze mijamy windę na poziomie ulicy, więc pojawia się nadzieja, że może ktoś nas nią wwiezie na górę. Znowu zaczepiamy kilka osób z obsługi dopytując o możliwość skorzystania z ułatwienia. Odpowiedzi równie bulwersujące, co mało pomocne – kontynuuje pan Paweł.

„Państwo przed Panem zjechali po prostu wózkiem po schodach”; „Ale widzę, że Pan chodzi, to może mógłby Pan wejść te kilka stopni na górę do najbliższego wejścia?”

– mieli odpowiedzieć na zapytania krakowianina pracownicy obsługi imprezy.

Kolejnym kłopotem było wskazanie windy wewnątrz obiektu, którą osoby z dysfunkcją ruchową mogłyby dostać się na swoje miejsce. Autor relacji jedną z nich skierowany został do kuchni obiektu, gdzie osoby postronne nie powinny mieć wstępu.

Operator przeprasza i zapowiada szkolenia wolontariuszy

Poprosiliśmy zespół prasowy Areny Gliwice o odniesienie się do krytycznego wpisu. Zanim otrzymaliśmy odpowiedź, za pośrednictwem portalu facebook.com biuro operatora zdążyło skontaktować się z panem Pawłem i przeprosić za zaistniałe trudności. Teraz zapewnia, że zostaną podjęte działania, jak m.in. szkolenia wolontariuszy, które wyeliminują takie incydenty podczas kolejnych imprez organizowanych w obiekcie.

– Dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości. Wyciągamy wnioski! Mając na uwadze komfort wszystkich uczestników wydarzeń odbywających się w Arenie, usprawnimy komunikację wobec osób niepełnosprawnych poprzez zwrócenie większej uwagi na oznaczenia w obiekcie. Wkrótce na stronie arenagliwice.com pojawi się też dedykowana zakładka, informująca osoby niepełnosprawne o rozwiązaniach i usprawnieniach komunikacyjnych – przekazuje Patrycja Sopalska, PR Manager Areny Gliwice.

Arena Gliwice jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do ich dyspozycji są 72 miejsca (36 miejsc dla osób na wózkach i 36 dla ich osób towarzyszących), położone we wszystkich sektorach i w lokalizacjach, gwarantujących dobrą widoczność. Podobnie komunikacja wewnątrz obiektu – wszystkie miejsca dostępne dla odwiedzających są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – czytamy na stronie internetowej Areny Gliwice.

(żms)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ba

Ale wstyd…

:)

Ty mówisz wstyd, a w UM i Radanie myślą: duma.

Janaczek

Chyba się lekko zes_li bo pan Paweł jest pracownikiem TVP Kraków i mogło się skończyć reportażem z “pola walki z niekompetencją” w chlubie prezydenta Frankiewicza. Zastanawia też dziwaczne lansowanie jednej z gliwickich radnych pod wpisem pana Pawła, która dopiero teraz zainteresowała się problemem dużo wcześniej opisywanym w social media. To naprawdę nie miejsce na gwiazdorzenie.

wózkowy

Radna została zawieziona za darmo i zwiedzała halę, ale dla zwiedzających “VIP-ów” wszystko działało i były czynne toalety. Teraz jest zdziwiona i będzie reagować… To bardzo słabe tym bardziej, że jako niepełnosprawna radna czyniąca z niepełnosprawności atut, zamiast przesiadywać przy piwie powinna interesować się tym co dzieje się w mieście. Jak widać to wirtualna radna czerpiąca, lub nie, wiedzę o Gliwicach z fejsbuka.

pełnosprytny

Pan Paweł mógł być lekko sfrustrowany sytuacją, że koncert jest w Gliwicach a nie w Krakowie (koszty) i stąd osąd może być zaburzony.

Siej

Duma i kasa. Z akcentem na kasę.

Jana

Zaczyna się wyjaśniać dlaczego większość imprez firmowanych przez Halę Arena odbywa się nie w hali a obok niej. To dlatego, żeby nie utrudniać sobie pracy przy obsłudze niepełnosprawnych, którzy są dla zarządzającej firmy uciążliwym i niechcianym klientem. W dodatku potrafi się poskarżyć, a zamiast rekompensaty za poniesioną szkodę otrzymuje puste zapewnienie, że następnym razem będzie lepiej. Podobno ta hala to promocja Gliwic. Udało się jak mało co.

KaMa

Z opisów bałaganu jaki panował podczas koncertu Scorpions można wysnuć wniosek, że obiekt jest niebezpieczny dla widzów i dopóki właściciel nie zorganizuje profesjonalnej ochrony i obsługi hala powinna być zamknięta.

Ostatni Sprawiedliwy

@KaMa. Wystarczyłoby, żeby była osoba jak: asystent osoby niepełnosprawnej, ze strony organizatora. Przy sprzedaży biletów można (nawet powinno się) taką opcję wybrać. Jest wtedy na tyle dużo czasu żeby odpowiednio się do tego przygotować (znana ilość osób).
Tylko czy ja mam tego uczyć panią PR Manager Areny Gliwice?

lolek

Panie nauczycielu, pan zacznie od wpisania w google hasła “PR Manager”.

łabędziak

nie chcę wprowadzać w błąd.. ale takich asystentów można spotkać w Tauron Arenie w Krakowie..
ale tam się wszystko robi z głową i Profesjonalnie !

kolik

Byłem w Krakowie z niepełnosprawnym kuzynem. I co,a to że wózek inwalicki wnosiliśmy po schodach w trzy osoby! Dzięki za pomoc turyści!

Dziadek Rainhold

“inwalicki” piszesz…
No toś jeszcze lepszy niż jo.

Ja

Ale ten Pan przyjechał z asystentem (jak nie z kilkoma), tylko słabo zorientowanymi w topografii hali i stąd prośba o pomoc miejscowych.

Podatnik

Lepiej nie, bo zapłacimy kolejne 8,5 bańki

mieszkaniec "metropolii"

Ale wstyd…Panie Prezydencie za te 0,5 mld

4WD

Te szkolenia to w ramach tych 8,5 milionów, czy w ramach kolejnej dotacji?

Dziadek Rainhold

Niee, na to byndzie osobny budżet. Ale najpirw trza oprocować koncepcja, zarys i ramy takiego szkolenia, potem zrobić projekt i go zatwierdzić. Następnie rozeznać u potencjalnych oferentów ich możliwości i dokonać analizy wykonalności. No i wreszcie przetarg lub konkurs ofert. A samo szkolenie to tam kiedyś, gdzieś i dla kogoś może się i odbędzie.
Oczywiście na następnym koncercie będą już nowi wolontariusze i znów trza ich będzie na nowo szkolić

Berno

To są kpiny! Hala działa od roku a oni nie ogarniają podstawowych obowiązków gospodarza i dopiero zamierzają się szkolić w swoich obowiązkach! Hańba!

Marian

Ta zasr… promocja miasta zaczyna za dużo kosztować. 500 mln za halę, 12-14 mln na roczne utrzymanie obiektu, 8,5 mln na promocję imprez, a teraz się okazuje, że spółka zarządzająca to piramidalni dyletanci, którzy sobie wysokich wypłat też nie żałują, mimo że wizerunkowo strzelają sobie w stopy, kolana, łokcie i w głowę.

Ostatni Sprawiedliwy

@Marian. W normalnych warunkach, po takiej wpadce PR Manager Areny Gliwice powinna zostać zwolniona. Po prostu nie ogarnia tego bajzlu.

Dziadek Rainhold

Tak jak cały tyn pisowski rząd za zrobiony bajzel choćby z lekami

Boomerang

Bez przesady. Ona odpowiada za wizerunek a nie za zatrudnianie pracowników bez kompetencji. Teraz ma ból głowy jak wyciągnąć Halę, Operatora i Miasto z szamba, które rozlał ktoś inny. A problem jest poważniejszy niż kleks na wizerunku. Wygląda na to, że Fundacja RADAN, która powołała spółkę do zarządzania halą sama jest niekompetentna, bo to nie przypadek, że jej pracownicy są “zieloni”. Ktoś dokonuje naboru i selekcji, ktoś powinien szkolić zatrudnionych i dozorować ich pracę. Tu jasno widać, że nikt tego nie robi. Puszczają wszystko na żywioł w imię polskiej tradycji, że “jakoś to będzie”. Do pierwszej ofiary wśród widzów lub… Czytaj więcej »

Renia

Kozłem ofiarnym na 100% będzie nie przeszkolony pr

Iwona

Obsługa parkingowa to jakaś porażka. Byłam już na 2 imprezach i za każdym obsługą nic nie wiedziała. Tekst miesiąca:,, nie będę się wysilał pracuje za 12zl,, słowa pracownika parkingowego……..

Gyuhgf

Jak zwykle trzeba zrobić dym w mediach, żeby się wzięli do roboty. Świetna promocja nowoczesnych Gliwic!

marcin

Pamiętam, że z tego podjazdu dla wózków inwalidzkich już się śmiali w całej Polsce. Podjazd został tak zaprojektowany, że osoba niepełnosprawna ma do pokonania odcinek kilkuset metrów (!):
https://www.facebook.com/172288729567705/videos/podjazd/344895502665063/
Oczywiście nie dało się w tym miejscu zbudować windy dla niepełnosprawnych. Pewnie poszło o koszty (pierwotnie hala miała kosztować 320 mln, ostatecznie koszty budowy przekroczyły 420 mln zł).

Pozostaje znów napisać: słusznie słyną dziś Gliwice. Szkoda, że po raz kolejny NEGATYWNIE. Ale nieważne co o nas mówią, byle tylko mówili, prawda?

Szymon

A co mieli zrobić podjazd o dużym nachyleniu? Weź pomyśl że są przepisy które regulują takie rzeczy.

marcin

Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem mój komentarz. Jeden ze sposobów wskazałem – winda dla niepełnosprawnych (taka tradycyjna albo winda schodowa). Są też rozwiązania alternatywne – np. platformy schodowe, podnośniki. Jak to mówią: kto chce, znajdzie sposób, kto nie chce – powód. Problem tylko w tym, ze teraz ewentualny koszt będzie wyższy niż gdyby pomyślano o tym na etapie projektowania. “Weź pomyśl że są przepisy które regulują takie rzeczy.” Piszesz jak typowy urzędnik. Nam myśleć nie kazano, przepisy tak regulują i koniec. Czy w przepisach jest napisane, że problem schodów można rozwiązać wyłącznie podjazdem? Czy jest napisane, że innych rozwiązań absolutnie, pod… Czytaj więcej »

LOL

Nie tylko. Kiedy jest architekt, a nie tylko prosty rzemieślnik, to zaprojektuje podjazd serpentynę o łagodnym nachyleniu wokół obiektu tak, że spacer stanie się przyjemnością z walorem wizualnym, a nie męczącą i nudną katorgą, która uwłacza ludzkiej godności, jak ta kiszka wciśnięta między betonowe ściany w hali Arena. Ale też tylko jako alternatywa dla łatwo dostępnego wejścia z poziomu 0 / parkingu i dalszej podróży windami / ruchomymi chodnikami na wybrany poziom audytorium. No ale to było o teraźniejszości w cywilizowanym Świecie, a my rozmawiamy o nieokreślonej datą przyszłości w Gliwicach zarządzanych przez neandertali, przed którymi w nieokreślonej przyszłości jest… Czytaj więcej »

HaLaMaŁa

Cieszmy się, że nie zamontowali tam schodów ruchomych bo na 100 % by nie działały z oszczędności albo z powodu awarii. Widać, że jak już uczestniczyć w jakiejś imprezie to tylko z biletem VIP – wokół takich widzów latają w kółko jak bąki.

Alex

Ten film, z zamieszczonego przez Ciebie linku, kojarzy mi się to ze sceną ze Shreka, kiedy razem z osiołkiem przybywają do Duloc (https://youtu.be/LUHGyZQHp8I?t=16).

Ten podjazd też się dało zrealizować lepiej pod kątem architektonicznym, szczególnie ze jest wystarczająco dużo miejsca wokół hali.

Prezes

Nie po to wylaliśmy pierdyliardy ton betonu, żeby było wygodnie dla niepełnosprawnych. To nie jest perwsza krytyka pod adresem Operatora hali. To jest stały element każdej imprezy w tym obiekcie dotyczący różnych aspektów obsługi klienta zaczynając od parkingu na bezpieczeństwie uczestników imprez kończąc. 36 miejsc dla osób na wózkach na 13 tys. miejsc dla wszystkich widzów, to jest w pełni dostosowana do potrzeb ajnowocześniejsza hala? Nic dziwnego, że “asem” w kalendarzu obiektu są biegi dla sprawnych ruchowo i turnieje gier planszowych. Niekompetencja wolontariuszy wskazuje na głębszy problem. Miasto wydaje 8,5 mln zł na “promocję” obiektu, a Operator nie zatrudnia fachowej… Czytaj więcej »

LOL

Ta pożal się Boziu hala nie jest w żadnym miejscu najnowocześniejsza. Ona jest tylko najnowsza, a precyzyjnie rzecz ujmując, najmłodsza, bo wszystkie inne miasta wojewódzkie (bo żadne inne powiatowe się na taki absurd nie porwało), które chciały mieć taki obiekt i budowały je z ogromnym dofinansowaniem z funduszy Komisji Europejskiej, zrobiły to wcześniej i co można łatwo sprawdzić nie ruszając się z domu, są ładniejsze i równie lub bardziej funkcjonalne. Jak wiadomo po odmowie dofinansowania z funduszy europejskich gliwicka szajba porwała się z motyką na Słońce i dopięła swego, co Świat przyjął z milczącym rozbawieniem. Gliwicka hala to niemalże kopia… Czytaj więcej »

silverariel

Ale wstyd:(

ja234

No i wyszło,że marketing hala-porażka-bankrut ma słaby.Fatalna organizacja i brak przeszkolenia pracowników.Ile dotacji skasowali?8,5 mln z pieniędzy podatników. Na co poszła ta dotacja? pewnie na pensyjki dla osób bawiących się w zarządzanie halą.Powinni zostać wszyscy wywaleni z pracki.
Osoba “PR Manager Areny Gliwice” powinna przejść porządne szkolenie albo studia z zakresu PR.Nawiasem mówiąc cokolwiek dziwaczna nazwa stanowiska.
Jak zawsze,kolejny już raz uwidoczniło się wstecznictwo tej zacofanej wioseczki z aspiracjami NAJ, NAJ, SUPER metropolii.Wyszło na wstecznym jak zawsze.Porażka.Masakra.(1206)

__zielony__

Czytam i nie dowierzam, mamy XXI wiek, architekci biorą sporo kasy za projekt, ktoś to wszystko nadzoruje, a wychodzi jak zawsze, czynnik ludzki.
Pana Pawła przeproszono, moim zdaniem, to powinna być jakaś rekompensata, w postaci kolejnego zaproszenia na imprezę interesującą tego Pana.

Ja.

Blamaż na całego. Ale jeszcze doleję oliwy do ognia. Podczas koncertu toalety na terenie obiektu były pozamykane. Operator liczył, że publika “objedzie na toi toiach” chyba. Niestety, przeliczył się i po licznych zapytaniach jednak udostępnił toalety… Lepiej późno, niż wcale.

Ba

Serio? To przecież masakra jakaś.

Ja.

Niestety. Serio. Byłem. I był z tym problem.

ja234

No,nie dziwi mnie taka sytuacja, zważywszy na amatorszczyznę osób zawiadujących tą halą co widać praktycznie za każdym razem gdy jest organizowana jakaś “impreza”.Najłatwiej i najlepiej wychodzi im organizowanie imprez obok hali i tego powinni się trzymać.
Do organizowania imprez, zarządzania halą trzeba mieć spore doświadczenie zawodowe, wiedzą, umiejętności oraz kontakty.(1716)

krzysztof

leć frankiewicz do gazet pochwal się jaki jesteś pro,tylko to potrafisz.27 lat ślizgasz się po podatnikach , nie panujesz nad niczym w mieście-STADION LEKKOATLETYCZNY NA KOPERNIKU JUŻ POTRZEBUJE MODERNIZACJI budowa stadionu trwała dwa lata. Sfinansowano ją z budżetu miejskiego i częściowo (4,5 mln zł) ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Cały koszt wyniósł 14,5 mln zł, choć początkowo zakładano, że arenę uda się postawić za ok. 6 mln.twoje nieudacznictwo poraża , a mieszkańcy to finansują – po prostu nas OKRADASZ

Zbigniew Zgierski

Jeśli masz dowody na kradzież (bo to ciężkie oskarżenie) to zgłoś do odpowiednich organów, a nie wypłakuj się z zablokowanym capslockiem na niszowym forum jak jakiś frajer.

Miruś

…Zbigniewie nie gorączkuj się, a Ty co tu robisz na tym jak to nazwałeś “niszowym forum”?? Wejdź lepiej do tej swojej “niszy” i nie obrażaj ludzi czytających i piszących na tym FORUM (tak, specjalnie zablokowałem capsloka)…

Zbigniew Zgierski

Niszowym bo zasadniczo nikt oprócz Gliwiczan nie ma interesu tu zaglądać i komentować. Czego nie rozumiesz?

Miruś

…nie wszyscy są tak uwstecznieni jak TY, są ludzie którzy interesują się tym co się dzieje dookoła, a nie tak jak Ty tylko we własnym grajdole…

PhD

Panie Zgierski, tu Śląsk. Czas do Zgierza albo Złej Wsi Wielkiej.

krzysztof

czym są dla ciebie poprawki po poprawkach za podatki płacone przez gliwiczan ,każda inwestycja firmowana przez władzę w mieście jeszcze nie została ani raz oddana bez konieczności ponownego remontu w krótkim odstępie czasu,może jeszcze za krótko mieszkasz w tym mieście ja sporo i widzę co się dzieje takiej bandy jeszcze nie było lecz ty pewnie pamiętasz tylko tę władzę, nieudolną władzę i tego niby gospodarza miasta
Dla mnie to jest okradanie mnie z moich podatków są inne potrzeby niż futrowanie tej zbieraniny urzędasów-nierobów bez kompetencji.a frajerem jesteś ty – pewnie też przesiedleniec ze wschodu

The Tiger@

To co Ty opisujesz to niegospodarność. Inny paragraf.
A jednym z powodów dla których tak jest, to brak realnej konkurencji dla obecnej władzy. Może są jacyś, którzy chcą dobrze, ale:
– nie potrafią się sprzedać
– nie potrafią sprzedać programu
– brak im umiejętności
– brak im doświadczenia (w zarządzaniu).

DD

Często piszesz rozsądnie, również stosuję zasadę nazywania rzeczy po imieniu bo takie czasy, ale z tym “przesiedleńcem ze wschodu” naprawdę przegiąłeś. Są granice, których się nie przekracza bo można wpaść we własne sidła. Be, naprawdę be.

DD

A może z koniem ma się kopać, czas i nerwy tracić w tym złodziejskim bagnie, i na dodatek zapewnić robotę darmozjadom za biurkami. Sam spróbuj i daj znać jak było.

DD

To nie jest oskarżenie to jest tylko i wyłącznie jego prywatne zdanie, którym się z nami podzielił, bo po to portal umożliwia możliwość komentowania. Lubisz ustawiać ludzi jak mają myśleć, mówić i pisać, spieszy Ci się do NWO, proponuję Koreę Płn, tam pierwszy sort potakuje a drugi sort dogorywa w obozach pracy.

Marek

Popieram w 100 %.

No cóż.

To co widać na zdjęciu, rzeczywiście jest nieporozumieniem. Niepełnosprawny przez kilkaset metrów miałby pod górę wjeżdżać wózkiem? A gdzie winda? Taniocha, w drogiej hali o nazwie porażka.

Alex

To jest oczywiście wstyd, że “w nowiutkim, mającym spełniać wszystkie standardy dostępności obiekcie pełnym wind (niejeżdżących), w XXI wieku, na koncercie grupy światowej sławy” osoba niepełnosprawna ruchowo musiała (cyt.) “3 piętra do góry wtargać się po schodach na własnych nogach”. Później, w jednym z komentarzy Pan Paweł napisał (cyt.) “Miałem wrażenie, że jestem w latach 70….”. Wymowne zdjęcie ogromnej planszy z napisem “Gliwice, the future is here” (ciekawe czy efekt ze światłem latarni był zamierzony) jest wyraźną “szpilą” w bok Ratusza. Ze strony miasta zareagowała tylko radna A. Filipkowska, która przeprosiła za całe zajście. A gdzie reszta Władz Miasta? Jakaś… Czytaj więcej »

Minaro

Było widać przed Koncertem że biorą ludzi na chybił trafił do obsługi i takie potem mamy efekty.
Za taką sytuacje powinni oddać temu Panu koszt biletu na koncert lub następny bilet na koncert za darmo..
Bo to wstyd i hańba dla miasta a przeprosiny po rozlanym mleku to już nie to samo.

4WD

Ludzie na chybił trafił opanowali niestety już całe miasto. Ktoś potrafi wskazać choć jednego w mieście profesjonalistę na etacie UM? Kogoś, kto dobrze wykonuje swoją robotę i kogo można za coś pochwalić? W jakiejkolwiek dziedzinie – Architektura, inwestycje, remonty, utrzymanie czystości, opłaty, wizerunek, służba zdrowia, kultura, komunikacja, wypoczynek .. kutwa gdziekolwiek? Jeden profesjonalista.

DD

No jak to, przeca cały urząd to profesjonaliści od robienia czego wódz oczekuje. Za to zostają radnymi na wieki wieków, albo dostają wypasione etaty za posłuszeństwo, tak jak ostatnio królowa od śmieci.

silverariel

Geodezja…100% profesjonalizmu

Imiu

Na fakturach i w dokumentacjach jest wszystko należycie. Patus w Urzędzie i Zarządzie. Arena WSTYD Gliwice. Priorytety to szybka kasa kosztem podatników i przyjezdnych. Reklama MIASTA :-D Dobrze że pałą od Policjanta nie dostał i że Sędzina nie kazała mu się czołgać, no ale czego można się spodziewać po odpowiedzialnosci zbiorowej?

wars

JA NIE JEZDZE NA WOZKU (JESZCZE) ALE WCHODZENIE PO SCHODACH TO PORAZKA. GDZIE WINDA????????

:)

Projektant-architekt wychował się w PRL-u na telewizyjnych musicalach a tam zawsze było dużo schodów, co ówcześnie miało symbolizować sukces i splendor. Jak się na tę halę patrzy to tylko z nazwy jest najnowocześniejsza. Jak ktoś już zauważył, setki tysięcy ton betonu tworzące betonową pustynię i butelkowa zieleń oszklenia najlepiej świadczą o “nowoczesności” tej arKITektury. Obawiam się, że ponad 8 mln rocznie na promocję tego kloca to ciągle za mało, żeby przekonać Świat, że to jest coś więcej niż nietypowa, bo okrągła stodoła.

realista

Jak mozna odstawiac taki gnoj. Jest mi poprostu wstyd ,chociaz nie mam z tym nic wspolnego.jednak mieszkam w tym miescie.

DD

No dobrze, urząd dostał lanie, ale nikt nie pyta ILE??? miasto zarobiło na koncercie. Ktoś wie, w końcu kasa jest publiczna.

MM

Taaak akurat. Nie wiem skąd ten rzecznik wziął informacje, że są ułatwienia dostępne. Też na to liczyliśmy – mieliśmy miejsca na 3.poziomie i osobę z problemem z kolanami – wg opisu powinniśmy wjechać akurat koło naszego sektora windą… Tyle, że windy były z założenia wyłączone, a obsługa rozłożyła ręce i kazała wchodzić schodami… O tym powinny być ostrzeżenia przy kupowaniu biletów typu “windy niedostępne”. Żenujące to było, bo sama hala faktycznie jest super i nowoczesna.

Perez

taaa, polityczne bla bla bla. Ekipa 24 gliwice powinna sama sprawdzic przy okazji nastepnej imprezy, ile tak naprawde sa warte takie slodkie zapewnienia i oczywiscie zdac odpowiednia relacje :)

Beton

I to jest właśnie udana promocja miasta za 8 i pół miliona. Kto wie, teraz może nawet w jakiejś telewizji o Gliwicach powiedzą…

kanalia52

Pełnosprawny Frankiewicz ma to w dupie.

Iza

Żenada. To tylko w Polsce.
Wymagamy cudów.
A nie potrafimy zrobić wejścia dla wózków.

janusz

Czy naprawdę musimy każdy obiekt przystosowywać dla różnych mniejszości i budować dwa razy drożej? Podjazdy dla niepełnosprawnych, ściezki dla rowerzystów, wybiegi dla psiarzy itd. Nie idźmy tę drogą którą poszła Europa!

roszczeniowy niepełnosprawny

Pewnie! Po co podjazdy, windy! Niech niepełnosprawny weźmie 500+ i rentę, a koncerty w telewizji sobie poogląda… Ty ekonomisto od siedmiu boleści…

lolo

janusz… Ty to jestes dzban!

Ba

Oj, Janusz…

RAF

mam nadzieję, że to trolling i/lub sarkazm