Nowe tereny mieszkaniowe obok parku handlowego. Miasto wystawiło działkę na sprzedaż

Wąski pas gruntu przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, położony w sąsiedztwie parku handlowego Arena w Gliwicach, został wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza działki nr 72 w obrębie Kłodnica o powierzchni ok. 0,5 ha, wynosi 1,7 mln zł.

 
Nieruchomość znajduje się w blisko wspomnianej Areny, Cmentarza Centralnego, a także gruntów niezabudowanych, porośniętych drzewami i krzewami oraz zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Kształt działki jest regularny, zbliżony do prostokąta. Nieruchomość ma bliski dostęp do sieci gazowej, elektroenergetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

Działka nr 72, obręb Kłodnica, nie jest położona przy istniejącej drodze publicznej i w chwili obecnej nie ma bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Skomunikowanie działki nr 72, obręb Kłodnica, powinno odbywać się poprzez ul. Handlową (działka nr 86, obręb Kłodnica, stanowiąca własność prywatną) do ul. Kozielskiej, po uzyskaniu odpowiedniego tytułu prawnego do nieruchomości od właściciela działki nr 86 – informuje miasto.


W tym rejonie już od pewnego czasu rozwija się budownictwo mieszkaniowe – deweloper wybudował 7 budynków mieszkalnych, ciągnących się od ulicy Kozielskiej aż po centrum handlowe, na sprzedaż wystawiane były także inne działki pod przyszłą mieszkaniówkę.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu, teren ten jest oznaczony w większości jako 1MNn i 2MNn – zabudowa jednorodzinna, której uzupełnieniem mogą być usługi nieuciążliwe (garaże, parkingi, czy ogrody przydomowe), przecina go natomiast (jeszcze nieistniejąca) droga.

Termin przetargu na sprzedaż nieruchomości wyznaczony został na 16 maja. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w ogłoszeniu na stronie BIP Urzędu Miejskiego.

(żms)
fot. arch. 24gliwice.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
41 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze