O 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Mieszkaniec stolicy próbował przekupić policjantów

fot. zdj. poglądowe/Śląska Policja

Policjanci z drogówki zatrzymali samochód osobowy, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Chcąc uniknąć tymczasowej utraty prawa jazdy, mieszkaniec Warszawy posunął się do przestępstwa. Ma teraz poważny problem.

 
Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek, 1 listopada, około godziny 20:00.

Kierowca wpadł w ręce stróżów prawa z gliwickiej drogówki w Przyszowicach na ulicy Gliwickiej. Po zatrzymaniu pogorszył swoją sytuację próbą przekupstwa. Zaproponował bowiem każdemu z policjantów po 200 zł za „przymknięcie oka” na wykroczenie i tym samym odstąpienie od czynności służbowych – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Mieszkaniec Warszawy odpowie za wykroczenie i przestępstwo

Funkcjonariusze poinformowali 49-letniego mężczyznę, że wcześniej popełnił wykroczenie (wprawdzie poważne, ale jednak tylko wykroczenie), za które zostaną mu zatrzymane uprawnienia do kierowania. Proponując łapówkę, dopuścił się już przestępstwa – informuje Słomski.

Teraz podejrzanego czeka sprawa sądowa, za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Gliwice
fot. zdj. poglądowe/Śląska Policja

28 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Słomiany zapał drogówki
02/11/2021 14:44

Gliwicka drogówka na wylotówkach. Tymczasem po centrum miasta codziennie od rana do późnej nocy odbywają się rajdy bananów w samochodach, które nie powinny być dopuszczone do ruchu drogowego.

Chauffeur
02/11/2021 12:00

Tam powinno być ograniczenie do 80 km/h. Nie da się tam jechać 50, idealne miejsce na okradanie kierowców.

Agentka
02/11/2021 12:10
Reply to  Chauffeur

Chaulfeur: Zasada jest prosta – jak jest znak – choćby 5km/h to jedziesz do 5 km/h a nie dyskutujesz!

Borys
02/11/2021 13:57
Reply to  Agentka

Agentka – chcesz sobie być takim bezmyślnym baranem (powinno być zapewne “owcą”, ale to brzmi zbyt mało obelżywie), to stosuj się bezrefleksyjnie do każdej bzdury, ale nie oczekuj od innych takiej samej ociężałości umysłowej.

Odd
02/11/2021 14:05
Reply to  Borys

Do pierwszeństwa przejazdu też można tak luźno podejść. Czemu nie?

Agentka
02/11/2021 14:58
Reply to  Borys

Borys: Jedź chłopie do Niemiec, Szwecji albo Francji i tam dyskutuj z najlepiej z policjantem, że ten znak ci nie pasuje…

fotoradar w krzakach
02/11/2021 15:50
Reply to  Agentka

Jeździłem wielokrotnie i nie ma takich bezsensów jak u nas.

PL-DE
03/11/2021 09:49
Reply to  Agentka

W Niemczech tam nawet nie byłoby terenu zabudowanego, czyli dozwolone 100 km/h. Między wiaduktem a skrzyżowaniem ze światłami postawiliby ograniczenie do 70 km/h.

666
02/11/2021 18:23
Reply to  Borys

Agenci tak mają.

Agent
02/11/2021 14:40
Reply to  Agentka

Jak każą bić Żydów to bijesz? Przypominam, że ustawy norymberskie były legalnie obowiązującym prawem. Poszanowanie prawa nie zwalnia z myślenia.
Z resztą nikt tam nie napisał, że należy tam jechać powyżej 100 km/h, Chauffeur zauważył tylko, że 50 km/h to przesadne ograniczenie.

anonim
02/11/2021 13:49
Reply to  Chauffeur

więc można wnioskować u zarządcy drogi o zmianę ograniczenia. I ciekawi mnie co to znaczy “nie mozna jechać 50”. Gaz sam się dociska czy jak?

PAKer
02/11/2021 14:26
Reply to  Chauffeur

Jest 50, to jedzimy 50. Uwierz mi, że gdyby ludzie przestrzegali ograniczeń, to nikt by nie stawiał ograniczenia z przesadą. To jest chore, ale ciągłe szukanie co było pierwsze, kura czy jajko, tego nie zmieni. I sprawa jest prosta, gdyby ów kierowca jechał tam 70, 80 albo nawet 90, czyli szybciej nawet, niż Twoje wymarzone ograniczenie, to PJ by nie stracił.

twój proboszcz
02/11/2021 15:36
Reply to  PAKer

Jajo było pierwsze, bo jaja znosiły już dinozaury, zanim jeszcze wyewoluowały ptaki, do których należy kura.

Helmut
02/11/2021 14:34
Reply to  Chauffeur

Szofer, a chciałbyś mieszkać przy drodze po której pędzą auteczka dzień i noc 80 kilo na godzinę? Jak ograniczony mózg trzeba mieć żeby nie zajarzyć tak prostych rzeczy?

Borys
02/11/2021 17:16
Reply to  Helmut

80 to według ciebie pędzenie?!?! Rany, jeżeli masz prawo jazdy, ależ żółwiem drogowym musisz być….

Adalbert
02/11/2021 19:10
Reply to  Helmut

W tym miejscu nikt nie mieszka.

Blofeld
02/11/2021 17:19

To w stolicy można za dwie stówki od łebka taką sprawę załatwić? Oni tam nie mają inflacji?

poziom
03/11/2021 09:17

Wow – jestem pod wrażeniem gliwickiej drogówki…
Albo zaproponował za mało albo zmienili się ludzie na nowe pokolenie które wychowane zostało w sposób taki jaki powinno być wychowane.
Tylko jak to się ma do obecnych rządów gdzie kradzież i łapówka to metoda załatwienia każdej sprawy ?
Brawo Gliwicka drogówka. W końcu będzie normalnie. Oby się nie zmieniło na metody obecnie rządzących…

DJBŁ
04/11/2021 06:07

Nie wziąłbym ani 200 zł, ani 20000 zł. Ale 200 to jakby mi ktoś w mordę dał…

kek
04/11/2021 11:08

Nie 200 tylko 2000 trzeba, co on myślał? Że na Śląsk to Europa wschodnia?

BoRo
02/11/2021 13:04

na obszarze zabudowanym.

666
02/11/2021 18:19

Frajer za mało proponował.

jurek
03/11/2021 12:50

Szkoda że ja nie byłem tym policjantem na pewno tą łapówką bym nie pogardził

BezpieczneGliwice
02/11/2021 15:23

To jest jest chyba jakiś fejk. Policja w Gliwicach sprawdza prędkość kierowców ?

Obserwując
03/11/2021 12:24

No i dobrze.Jeszcze powinien mieć zabrane ałteczko i mandat w wysokości 1 mln.

Tobiasz
02/11/2021 11:52

Prawdziwi przestępcy wciąż na ulicy, a za takie coś człowiek ma iść na 8 lat do więzienia. To jest chory kraj.

Mors
02/11/2021 11:57
Reply to  Tobiasz

Tobiasz: Od tego się zaczyna. Drobne, nie drobne tępić trzeba.

Szczery
02/11/2021 12:04
Reply to  Tobiasz

znów brak czytania ze zrozumieniem – DO 8 lat…. dla recydywisty, osoby, która wcześniej odbyła karę pozbawienia wolności za takie przestępstwo – jest bardzo niewielka szansa na taki wymiar kary, pewnie dostanie rok w zawieszeniu….a najlepiej rok ograniczenia z pracami społecznymi – wtedy zapamięta. Bez obaw – 8 lat nie dostanie