Objazd, ograniczenie prędkości i wyłączenie sygnalizacji. Na jednej z ulic przywrócono możliwość przejazdu

W tym tygodniu kierowców czeka kilka zmian, z których część wymaga wzmożonej ostrożności, zdjęcia nogi z gazu i uważania na znaki. W Wilczym Gardle wprowadzony zostanie objazd, a na skrzyżowaniu ulicy Rybnickiej ze zjazdem z A4 nie będzie działać sygnalizacja (na szczęście chwilowo).

 
Powodem tego ostatniego utrudnienia będzie przegląd stacji elektroenergetycznej, który – jak informuje Tauron Dystrybucja – przewidziano w najbliższą środę, 22 maja od w godzinach 8:00 – 14:00.

Na czas prac, stacja musi zostać wyłączona. Tym samym, nie będzie zasilania sygnalizacji świetlnej regulującej wjazd na A4 z ul. Rybnickiej. Na czas wyłączenia sygnalizacji, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania pionowego i poziomego – przekazuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Objazd w Wilczym Gardle

Remont budynku przy Placu Jaśminu w dzielnicy Wilcze Gardło (od nr 1 do nr 2) spowoduje wyłączenie przejazdu w tym rejonie. To oznacza, że kierowcy pojadą objazdem ulicami: Astrów, Krokusów i Storczyków. W związku z brakiem możliwości przejścia, piesi także poruszać się będą wyznaczoną przez wykonawcę prac, trasą wokół budynku.

Następnego dnia, w czwartek – 23 maja utrudnienia dla pieszych przy ulicy Barlickiego, gdzie rozpoczną się prace prowadzone przy budynku firmy Tauron. Spowodują one zamknięcie części chodnika. Piesi poruszać się będą traktem po drugiej stronie ulicy

– dodaje ZDM.

Tego samego dnia z zawężeniem jezdni i ograniczeniem prędkości do 30 km/h muszą liczyć się kierowcy na ulicy Oscara Caro. W najbliższy czwartek rozpoczną się tam prace przy budowie przyłącza elektroenergetycznego. Wykonawca zapewni przejazd w obu kierunkach.

Tymczasowo przywrócono ruch

Jak informuje ZDM, tymczasowo przywrócony został wjazd/wyjazd – na osiedle im. Mikołaja Kopernika – ulicą Andromedy. Wcześniej z powodu prac przy budowie drogi dla rowerów prowadzącej w kierunku Czechowic, przejazd został zamknięty.

Obecna zmiana organizacji ruchu w tym miejscu wynika z konieczności wstrzymania prac i oczekiwania na rozwiązanie kolizji niezinwentaryzowanych sieci z projektowaną inwestycją. Do czasu przygotowania i uzgodnienia dodatkowej dokumentacji projektowej, przejazd będzie dostępny dla kierowców – zapewniają drogowcy.

(żms)/ZDM Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
7 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze