“Obywatel miłość” opowiada o życiu z Grzegorzem Ciechowskim. W czwartek projekcja filmu i prelekcja

W kinie Amok zaplanowano wieczór poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu. Wydarzenie rozpocznie się o 20:15 w czwartek, 10 października. W programie jest projekcja filmu „Obywatel miłość” oraz prelekcja Krzysztofa Siwczyka.

Po wieloletnim milczeniu Anna opowiada historię miłości i życia z liderem legendarnej Republiki. Powstał bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Film jest też swego rodzaju mapą do lepszego zrozumienia twórczości artysty.

REKLAMA

Opowiada o kulisach i powodach powstawania wielu piosenek. Wstęp przed pokazem pt. „Kombinat metafor” wygłosi Krzysztof Siwczyk.

Polski poeta, współtwórca grupy poetyckiej Na Dziko, pracownik Instytutu Mikołowskiego, recenzent literacki oraz okazjonalnie aktor. Współpracuje z TVP Kultura jako recenzent. W „Polityce” ukazują się jego felietony.

(żms)/(Amok)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Edit-a

Ciekawy film, trochę jak opera mydlana, nakręcony przez nowego partnera Ani, który jest jej opowieścią w opozycji do wspomnień porzuconej Potockiej. Opowiada o związku piosenkarza z gosposią i opiekunką pierwszego dziecka Ciechowskiego i Potockiej, która zapłaciła ogromną cenę za zdradę i porzucenie. Po pogrzebie Ciechowskiego, przez “nową rodzinę” odrzucona została też nagle pierwsza córka, Weronika, ale tego w filmie nie ma. Dziwnie widzieć w Gliwicach K. Szywczyka w roli tłumacza tekstów Ciechowskiego, ale dyrektor G. Krawczyk z podobnymi doświadczeniami na pewno zdążył poznać gliwicką publiczność Kina, Teatru i Muzeum i wie, że ten angaż był konieczny, bo bez tego publika… Czytaj więcej »

Laszlo_egesz

Nigdy nie przepadałem za Ciechowskim. Zawsze uważałem i podtrzymuję to, że stworzył kilka klasyków (popadając w autoplagiat), niemniej nie sposób odmówić Grzegorzowi talentu.