Odcinkowy pomiar prędkości na gliwickim odcinku DK 88. Rozpoczynają się prace montażowe

Na gliwickim odcinku DK 88 rozpoczynają się przygotowania do montażu urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

 
Od poniedziałku, 25 września, prace związane z instalacją wysięgników pod rejestratory prędkości rozpoczęły się na tej samej drodze, ale w części biegnącej przez Zabrze. Tamtejszy Miejski Zarząd Dróg uprzedzał, że w pierwszej kolejności prace prowadzone będą w rejonie ulicy Kruczka, a więc nieopodal zjazdu na skrzyżowanie ulic Chorzowskiej/Wolności i Knurowskiej.

Gdy kilka dni temu pytaliśmy ZDM Gliwice o termin wykonania robót na alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego, otrzymaliśmy informację, że wykonawca (GITD firma Sprint S.A.) złożył dokumenty w tej sprawie, ale dokładna data przystąpienia do montażu nie jest jeszcze znana. Teraz znamy już dokładne terminy.

Odcinkowy pomiar prędkości w Zabrzu coraz bliżej. Wykonawca zamontuje wysięgniki na DK 88

Trwają przygotowania do objęcia gliwickiego odcinka Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK88) odcinkowym pomiarem prędkości. Zanim jednak system zostanie uruchomiony muszą zostać zainstalowane urządzenia, które będą rejestrowały pojazdy przekraczające obowiązującą na drodze prędkość. Już w najbliższy czwartek – 28 września rozpoczną się prace związane z montażem bramownic, na których instalowane będą urządzenia do pomiaru prędkości – poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Pierwszy punkt pomiarowy pojawi się w rejonie skrzyżowania alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego z ulicą Toszecką, natomiast drugi w okolicy wiaduktu w ciągu ulicy Szymanowskiego nad DK88

– dodał ZDM.

Nie obejdzie się bez utrudnień dla kierowców, które powinny zakończyć się w pierwszym tygodniu października br. W miejscach prac droga zostanie zawężona do jednego pasa w każdym kierunku. Obowiązywać będzie także ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Przypomnijmy, że wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości na gliwickim i zabrzańskim odcinku DK 88 zostało zapowiedziane już około 2 lata temu. Taki wybór lokalizacji wynika z liczby zdarzeń drogowych (kolizji i wypadków), do których dochodzi na tej drodze, o czym pisaliśmy stosunkowo niedawno TU:

Najbardziej niebezpieczne miejsce w Gliwicach w ruchu drogowym? W ub. roku doszło tam do 200 zdarzeń

W całym kraju odcinkowy pomiar prędkości ma pojawić się w 39 miejscach (lista podstawowa), w tym na DK 88 w Gliwicach – pomiędzy wiaduktem z ul. Szymanowskiego a zjazdem na ul. Pionierów, na dystansie 3,9 km, a także na zabrzańskim odcinku między zjazdem na ulicę Chorzowską/Wolności a zjazdem na ulicę Ziemską (7,5 km).

Szczegółowe parametry lokalizacji – kliknij tu.

(żms)
fot. 24gliwice

27 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze