Ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej Muzeum. W sierpniu finisaż ekspozycji

Kolejne oprowadzanie kuratorskie Patrycji Gwoździewicz po wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści” odbędzie się w sobotę, 13 lipca. To jedno z ostatnich wydarzeń związanych z tą ekspozycją. 18 sierpnia zaplanowano jej finisaż.

 
Jeśli więc nie widzieliście jeszcze wystawy, pozostał nieco ponad miesiąc czasu na nadrobienie zaległości.

Najbliższa okazja ku temu to zaplanowane na sobotę oprowadzanie kuratorskie, które rozpocznie się o godzinie 11:30 w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona.

Przypomnijmy, że świat twórczości Zofii Stryjeńskiej – pełen barw, niebywałej ekspresji i witalności, zrodzony z fascynacji polską kulturą ludową, baśniami i mitologią słowiańską – jest w Gliwicach prezentowany od 8 marca. Gliwickie muzeum zorganizowało wiele wydarzeń związanych z tą wystawą – były to m.in. oprowadzania kuratorskie i warsztaty zabawkarskie.

Wystawa czasowa dobiega końca

Ostatnie wydarzenie towarzyszące wystawie prac artystki odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia. Finisaż poprowadzi Światosław Lenartowicz, rozpoczęcie o godzinie 11:30. Będzie to równocześnie ostatni dzień, kiedy zwiedzać można ekspozycję.

(żms)/MwG
fot. Muzeum w Gliwicach (FB)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze