PEC Gliwice znowu zmienia taryfę. Wyższe stawki za dostawę “ciepła” już od 1 września

Rosną ceny miejskiego ogrzewania systemowego. W tym roku PEC Gliwice już po raz drugi podnosi taryfę. Po podwyżce od 1 września za 1 GJ ciepła mieszkańcy zapłacą już nie 30 zł, a 31,50 zł.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. informuje, że z dniem 1 września 2019 r. wprowadza do stosowania zmienioną Taryfę dla ciepła zatwierdzoną Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Nr OKA.4210.44.2019.CW z dnia 05.08.2019 roku – czytamy na stronie dostawcy ciepła systemowego.

REKLAMA

Jak uzasadnia PEC, zmiana podyktowana jest znaczącym wzrostem kosztów zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Już w marcu, kiedy podniesiono stawki za miejskie ogrzewanie z 28,5 do 30 zł, przedsiębiorstwo zapowiadało, że nowa taryfa dla ciepła nie pokryje w pełni uzasadnionych kosztów działalności gospodarczej, co może doprowadzić do powstania straty w bieżącym roku obrotowym. Jak można podejrzewać, remedium na te problemy jest kolejna podwyżka.

(żms)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ciekawski

“Uprawnienia do emisji dwutlenku węgla” czyli przekręt wszechczasów, biznes lepszy niż handel narkotykami, bo to grabież w białych rękawiczkach. Kto bierze pieniądze i na co je wydaje za te “uprawnienia”?

Wrzodzisław

Te pieniądze przeznaczane są m.in. na inwestycje ograniczające emisję CO2, czyli np na OZE. Ale PiSowski rząd woli kolejne “dwieście lat” (cytat z Du*y wzięty) kopać węgiel i nim smrodzić. Więc sÓweren musi za to płacić, klaszcząc zachwycony, jak to dzięki rządowi PiS Polska dogania Szwajcarię, Szwecję i przegania Niemcy. A prawdziwa podwyżka cen ciepła to Was, kochani, czeka w styczniu, jak po wyborach ceny energii elektrycznej przestaną być dotowane. Pewnie sÓweren nie wie, ale spora część kosztów ciepła to koszty pompowania wody krążącej w systemie ciepłowniczym. Ciekaw jestem, jaka bajeczka zostanie na tę okoliczność wymyślona i jak LGBT zostanie… Czytaj więcej »

naiwniaku

To daj mi tą kasę, nabuduję wiatraków gdzie popadnie

Norbert

Się truje, to się płaci. Ale lud smoleński tego nie kuma, bo kopci palonymi gumiakami i zmian klimatu nie widzi przez gęsty smog.

dobra zmiana

Dzięki PiS-owi ceny w Polsce rosną prawie dwa razy szybciej niż średnio w Unii. PiS robi z Polski Białoruś i Rosję w jednym.

Roman

Zjeździłem Europę wzdłuż i wszerz i wszędzie jest inflacja. Np ostatnio w Chorwacji płaciłem za gałkę lodów 10 kun w zeszłym roku 8 kun. I to nie tylko lody ale wszystko wszędzie drożeje jeszcze bardziej niz u nas z powodu drukowania pieniędzy na całym świecie. A zaczęło się od Stanów.

sayi baba

To dlaczego złotówka sukcesywnie słabnie?

ja234

No tak, najpierw ciepło podrożeje, potem prąd,nie zdziwiłbym się gdyby podrożała woda i ścieki.Potem padnie oświata, następnie służba zdrowia.
A suweren będzie płacić i klaskać.Podwyżki są efektem, braku jakiejkolwiek polityki energetycznej pisiorów…aaaa nie, chodzi o to by węgiel był kopany i górnicy nie fikali.Suweren nie widzi ciągów przyczynowo-skutkowych albo je wypiera…niech wypiera dalej obudzi się w 19 wieku w zacofanym kraiku.(1043)

sayi baba

Suteren ma bardzo krótką pamięć i wręcz wygodnie jest mu “niewiedzieć i niewidzieć”

Imiu

może jak już będę na łożu śmierci to i do mojej lepianki dojdzie rura z ciepłą wodą tak by nie musieć chodzić z węglem.
Opony tylko na rozpałkę, palę od góry ;-D
Infrastruktura jak w komunikacji Polskiej, prry, w Dekomunikacji.
Choć pewnie postawie wiatrak lub PANule słoneczne, niestety rzeczka u mnie ma głębokość kieliszka i szerokość szerszych pleców więc Wodna Elektrownia odpada ;-D
Najpewniej zmienię adres i na stałem zamieszkam za granicą Republiki Polskiej gdzie jest wygodniej, taniej i zarabia się tyle samo co w PL tylko z inną końcówką.

Wrzodzisław

Jak śmiesz tak kłamać! W TVP już nawet powiedzieli, że Polska przegoniła Szwecję a dogania Szwajcarię i Niemcy! A Ty tu mówisz o wyższych zarobkach! To obraza dla Narodu Polskiego!

Imiu

przepraszam, jestem po prostu tylko bezczelny ;-D

Gliwiczanin

Tak macie rację cena energi elektrycznej jest utrzymywana sztucznie po wyborach będzie się działo bo system tego nie wytrzyma bez inwestycji w odtworzeniu mocy produkcyjnych i przesyłowych lecimy na po równi pochyłej. A przestawić produkcję na OZE to nie jest rok dwa,……. zobaczcie jak było w ubiegłym roku tona CO2 koszt 10euro a teraz 26 nieźle zachód nas łupi. Napewno trzeba pogratulować pomysłu o instrumentach finansowych jakimi stały się uprawnienia do emisji CO2 i są efekty spekulacji . A nasi co teraz mogą muszą ……dobrze że to tylko 3 % za ciepło bo gaz dla przemysłu poszedł na wiosnę 30%… Czytaj więcej »

Ampuła

Naprawdę ciepło zrobi się dopiero jesienią. Kiedy z powodu ataków zbrodniczej ideologii LGBTQ na arcykapłanów watykańskiego okupanta trzeba będzie podnieść w Polsce państwowe ceny energii elektrycznej. Dla “odbiorcy indywidualnego” o nie więcej niż 46%, a dla pozostałych (czyli firm i instytucji) średnio raptem o jakieś 75%. Z gwarancją, że będzie to jedyna podwyżka. Do końca marca 2020 r. Gwarancją wspartą ucałowaniem przez właściwego ministra szkaplerza, ryngrafu i puzdra z relikwią w Kur-wizji i wypowiedzeniem formuły “i tak mi dopomóż jak bonie dydy…”.

SG4604

10/10

Bzik

O jeruna! Oby tylko uprawnień do emisji co2 nie zaczęli wymagać od każdego oddychacza. Nie wspominając już o “dolnej” emisji gazów cieplarnianych…

Clper

Patrząc na te piękne drzewka od razu przyszły mi na myśl podobnie ładne które jakiś geniusz przewidział w projekcie na placu zabaw na Młyńskiej..i super tylko że korony swym obwodem wchodzą połową objętości na ścieżkę rowerową

Kezysiek

Zlodzieje…..przekwalifikujcie sie lepiej na alternatywne zrodka energi ……..bedzie taniej I lepiej……no I podwyzek sobie tak dozych nie dawajcie bo.macie tam w lichwiarskiej firmie jak u Pana Boga za piecem

mgrPrzygłupska

Nie słuchałeś przemówienia prezydenta Polski! Polska ma zasoby węgla, które starczą nam jeszcze na dwieście lat i będzie z niego cały czas korzystać. Odnawialne źródła są nam na szczęście niepotrzebne

Ampuła

Ekspert klęczący przy udach Ojca Prowadzącego w Trwamskiej Telewizji powiedział, że wungiel jest źródłem odnawialnym. Kto bowiem zatroszczy się już dziś o swoje życie wieczne, wpłacając odpowiednie kwoty na konta fundacji magnata zakonnego doktora Rydzyka, ten niechybnie doczeka przemiany Lasów Państwowych w złoża wungla.

Emilka

Dla tego warto palić pelletem polecam kotły ekologiczne z firmy kostrzewa . Kotły o najwyższej jakości oraz bardzo wydajne !

Adrian

Mam kocioł tej firmy i mam dużo problemów od samego początku. Boję się co będzie po gwarancji