Piast Gliwice podsumowuje rok. Na początek prezentuje dane dotyczące najlepszych strzelców

Niebiesko-Czerwoni dalecy są od formy, jaką prezentowali w Ekstraklasie dwa sezony temu. Po zakończeniu tegorocznej rundy kolejek klub podsumowuje minione 12 miesięcy.

W 2017 roku piłkarze z Okrzei zdobyli łącznie 46 goli, czyli o cztery więcej niż w 2016. Przez dwanaście miesięcy na listę strzelców w koszulce Niebiesko-Czerwonych wpisywało się siedemnastu zawodników. Do całego dorobku należy również dodać dwie bramki samobójcze strzelone przez Pawła Oleksego (Ruch Chorzów) oraz Guilherme (Jagiellonia Białystok).

Pierwszym trafieniem w mijającym roku popisał się Michal Papadopulos, który rozpoczął strzelanie w spotkaniu z Pogonią Szczecin (1-2). Warto zaznaczyć, że dzięki dobrej formie strzeleckiej w obecnych rozgrywkach Czech został najlepszym strzelcem gliwiczan na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. Doświadczony napastnik strzelił dziewięć bramek. Dla porównania najskuteczniejszy w 2016 roku był Josip Barisić z sześcioma trafieniami.

Dwie mniej na swoim koncie zapisał Gerard Badia, który doskonałą dyspozycję strzelecką zanotował na wiosnę, strzelając sześć bramek. Siódme trafienie Hiszpan dołożył na inaugurację obecnego sezonu Lotto Ekstraklasy, pokonując bramkarza Cracovii.

Trzecim najlepszym strzelcem Niebiesko-Czerwonych w 2017 roku został Maciej Jankowski, który do siatki rywali trafiał sześciokrotnie. Można śmiało powiedzieć, że dzięki jego skuteczności w końcówce poprzednich rozgrywek Piast w dobrym stylu zakończył sezon i utrzymał się w Lotto Ekstraklasie.

Cztery gole uzbierał Martin Bukata, a po trzy na swoim koncie zapisali Aleksandar Sedlar oraz Sasa Zivec. Bramkarza rywali pokonywał także Joel Valencia, który na listę strzelców wpisywał się dwukrotnie. Do siatki trafiali też Uros Korun, Radosław Murawski, Hebert Silva Santos, Denis Gojko, Josip Barisić, Patryk Dziczek, Stojan Vranjes, Mateusz Mak, Karol Angielski oraz Konstantin Vassiljev. To właśnie reprezentant Estonii zakończył strzelanie w 2017 roku w spotkaniu z Koroną Kielce (1-1).

ZOBACZ TEŻ:
Zwycięstwo utracone w doliczonym czasie. Piast remisuje z Bruk-Bet Termalicą na stadionie w Gliwicach

(żms)/Biuro Prasowe GKS Piast S.A.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Blee
Blee

Co tu podsumowywać? Wszystko widać w tabeli

Prokurator wrocławski
Prokurator wrocławski

piast podsumowywuje rok ? Mają czelność ?

sław
sław

Nie ma się czym chwalić, raczej trzeba przeanalizować
dobrze sytuację Piasta i coś dobrego zarządzić.
Bo to wszystko marnie wygląda.

ja234
ja234

Podsumowują rok….śmiech na sali…nie mają czego podsumowywać.
Kiepski rok dla kiepskich kopaczy-amatorów.
Powinni zostać rozwiązani.

TakiJeden
TakiJeden

Podsumowują, ale chyba stan swoich kont :)

Kibicka
Kibicka

Piast wydaje pieniądze na odszkodowania zamiast pozwolić grać Vranjeszowi Herbert poszedł do Japonii i teraz jest ich tylko dwóch z poza unii

gliwicjus
gliwicjus

Podsumowują chyba kwoty wydojone od miasta, którego mieszkańcy w 99% mają w żopie to zbiorowisko międzynarodowych pasibrzuchów.

kibic
kibic

śmieszny klubik z garstką kibiców i tyle w temacie!
dla większości gliwiczan liczy się tylko GÓRNIK ZABRZE!

jurand ze srodmiescia
jurand ze srodmiescia

Dla normalnych na pewno nie, kibicuje się klubowi z rodzimego miasta, a jeśli już masz takie zapędy żeby kibicować Górnikowi, to przynajmniej nie opluwaj nie obrażaj i nie wyśmiewaj się z kibiców z własnego miasta

PG
PG

chyba kpisz patałachu dla większości Gliwiczan prawdziwych liczy się tylko swoja drużyna a jest nią PIAST tylko PIAST i na zawsze czy komu się podoba czy nie

jurand ze spychowa
jurand ze spychowa

jasne, tylko, że frekwencja mówi wszystko…nie ma piasta i tyle!

KSG
KSG

chrzanisz obszczymurku…