Piast ma nową sekcję. E-sportowcom do rywalizacji wystarczy… komputer

Coraz więcej uznanych klubów sportowych na świecie otwiera u siebie sekcje sportowe, które nie wymagają od graczy wychodzenia z domu. W środę oficjalnie ruszyła sekcja e-sportowa Piasta Gliwice.

Sport elektroniczny to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Współzawodnictwo między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych (tzw. „pro gaming”).

Mecze rozgrywane są na żywo. Publiczność może oglądać graczy siedzących przed komputerami, natomiast ich posunięcia śledzić na wielkich telebimach. Rozgrywki w internecie są wykorzystywane częściej przy eliminacjach. Formuła sportu elektronicznego dzięki niwelowaniu barier fizycznych, spotykanych w sporcie tradycyjnym, zyskuje na całym świecie coraz większą popularność.

Teraz zaangażował się w to Piast Gliwice.  Aby nawiązać kontakt z organizatorami, należy wejść na stronę www.epiast.com  

E-sport jako nowa wirtualna dziedzina sportowej rywalizacji wymaga umiejętności na wysokim poziomie. Gry, w których będzie się toczyć współzawodnictwo to League of legends, Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA. Organizatorzy przyglądają się także scenie Quake’a, Overwatcha oraz grze Playerunknown’s Battlegrounds.

W najbliższym czasie klub planuje zaprezentowanie graczy i poszukiwanie kolejnych, tak aby móc stworzyć dwie drużyny (akademię oraz profesjonalną drużynę) dla każdej z gier, które są do tego przystosowane.

Fanpage EPiasta w portalu facebook.com znajduje się pod linkiem.

(żms)/epiast.com/piastgliwice.eu

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Sir.Flavio Capello z domu Berecik
Sir.Flavio Capello z domu Berecik

Bardzo dobre posunięcie marketingowo-medialne.To się sprawdzi.Małe koszty,duże zyski.Jestem pozytywnie zaskoczony,mimo że wiekowo “bliżej mi jak dalej”.Życzę sukcesów.

Tomasz Mihal

A E-turnieje pokerowe też będą :-) ?

Urko
Urko

Ja zobaczę w przyszłym roku na Intel Extreme Master w Spodku [ albo w Hali Gliwice :-) ] zawodników z napisem Piast Gliwice na koszulkach to się posikam ze śmiechu . Obiecuję :-)

Michał Orzech

I na to idą pieniądze z miasta? Żenada, teraz jak ktoś bedzie uzależniony od gier komputerowych,na pewno będzie miał motywację, by zacząć żyć prawdziwym życiem.

e e e E-dek
e e e E-dek

W tym kierunku właśnie to wszystko powinno się posuwać, cały sport już w wkrótce (5-55 lat) powinien być “E” !

ja234
ja234

Piast, niech oni się lepiej zajmą tą piłką w korą nie umieją grać.
E-sport, zabawa i tyle.Żaden sport.

Adam
Adam

zacofany czlowiek ;) e-sport i e-deklaracje to czynnosci z uzyciem kompa i neta ;) znam wielu e-sportowcow co zarabiaja rocznie wiecej niz cala twoja rodzina ;)

ja234
ja234

Tiaaaa….e-sport a e-deklaracja to dwie różne sprawy. Deklarację najlepiej złożyć osobiście a nie przez internet.Błąd logiczny jest w Twojej wypowiedzi. Możesz i znać wielu e-sportowców ,ale nie znasz mnie i moich zarobków tak więc wniosek Twój jest….nic nie wart.

Xsenofob
Xsenofob

Czy za utrzymanie tej sekcji będziemy płacili z naszych podatków?

Adam
Adam

raczej nie od tego sa mecenasi i sponsorzy… raczej nie bede sie tego obawiac powiedziec. Nie wiecie nic o e-sporcie, nie znacie nawet jego definicji. z twoich podatkow utzymujesz nierobow co po zasilki gonia,alimenciarzy,kryuminalistow w wiezieniu

rrolch
rrolch

Przecież granie w gry to żaden sport. Jest to forma rozrywki, ale daleka od sportu.

ziomek
ziomek

Podaj definicję sportu i to kto może decydować co nim jest, a co nie. Już nawet ktoś pomyślał o tym, żeby dopisać e- z przodu żeby malkontenci nie mający pojęcia nawet o czym rozmawiają się czasem nie udławili własną definicją.

rrolch
rrolch

różnica między sportem, a esportem może być taka jak między sprawiedliwością, a sprawiedliwością społeczną.