Piast wygrywa z Pogonią! Za tydzień z Legią mecz o mistrzowski tytuł?

Po dobrym meczu, Piast Gliwice pewnie wygrał przy Okrzei z Pogonią Szczecin 2:1.

Dzięki wygranej, gliwiczanie zrównali się dorobkiem punktowym z liderującą Legią Warszawa. Mecz z Wojskowymi już w niedzielę 8 maja przy Łazienkowskiej.

Wynik niedzielnego spotkania otworzył w 10 minucie Słoweniec Sasa Zivec. Pięć minut później wyrównał Dwaliszwili. Niebiesko-czerwoni jeszcze przed przerwą zdołali ponownie wyjść na prowadzenie, a bramkę w 35 minucie zdobył Martin Nespor.

Druga połowa toczyła się pod dyktando Piasta. Gorąco pod bramką Szmatuły zrobiło się dopiero w doliczonym czasie gry. Gliwiczanie mieli sporo szczęścia bo po zamieszaniu w polu karnym piłka po strzale Portowców trafiła w poprzeczkę.

Warto zwrócić uwagę, że przy Okrzei w niedzielę wreszcie dopisała frekwencja. Spotkanie zobaczyło na żywo 8200 kibiców.
Przed piłkarzami Piasta zostały trzy decydujące mecze. Oprócz najbliższego z Legią Warszawa, 11 maja na wyjeździe z Ruchem Chorzów i 15 maja przy Okrzei z Zagłębiem Lubin.