Piastoholicy chcą cofnięcia zakazów i “potępiają akt wandalizmu”. Czy młyn wróci na stadion?

fot. Antoni Witwicki

– Potępiamy każdy akt wandalizmu, który kiedykolwiek miał miejsce w naszym „domu”, przy Okrzei 20 – napisali w oświadczeniu przedstawiciele Stowarzyszenia “Piastoholicy”.

To zupełny zwrot w narracji prowadzonej przez zbuntowanych kibiców. Jeszcze w lipcu ultrasi nawoływali do bojkotu meczów Piasta Gliwice.

W wydanym przed paroma dniami oświadczeniu “Piastoholicy” deklarują chęć współpracy, a także informują o “odświeżonym składzie osobowym” stowarzyszenia. Komunikat utrzymany w koncyliacyjnym tonie pozbawiony jest jednak konkretów i nie ma w nim żadnych personaliów.

– Autorytet kibiców Piasta jest dla nas bardzo ważny dlatego wyrażamy chęć nawiązania ponownej współpracy z klubem i miastem, jednocześnie apelując o cofnięcie zakazów niewinnych kibiców, którzy stali się ofiarą odpowiedzialności zbiorowej

– czytamy w oświadczeniu. – To niezbędne działania, które pomogą zacząć nowy rozdział w kibicowskim życiu fanów Niebiesko-czerwonych. Chcemy budować sportową atmosferę na trybunach, nawiązującą do znakomitych wyników naszych piłkarzy – podsumowali kibice.

Co na to władze klubu? Czy jest szansa na nowy rozdział w relacjach klub – stowarzyszenie – miasto? Klub nie chciał komentować oświadczenia. Sceptycznie na jego temat wypowiada się także rzecznik prezydenta Gliwic.

– W oświadczeniu brakuje informacji, kto obecnie rządzi stowarzyszeniem, nikt z imienia i nazwiska nie podpisał się pod tym pismem

– mówi Marek Jarzębowski. – Oczywiście z każdym warto rozmawiać. Niech to będzie jednak prowadzone od głowy, a nie od ogona – komentuje.

Nowe stanowisko “Piastoholików” zostało też chłodno przyjęte przez część kibiców. Na nieoficjalnej stronie klubu piast.gliwice.pl pojawiło się mnóstwo komentarzy krytykujących członków stowarzyszenia. Ponowne zapełnienie “młyna” przy Okrzei niewątpliwie pozwoliłoby podreperować niską frekwencję na meczach Piasta (pod tym względem gliwicki klub zajmuje dopiero 14 miejsce w całej Ekstraklasie). Choć porównanie statystyk w tym wypadku wypada zaskakująco.

Średnia frekwencja na meczach Niebiesko-Czerwonych w trakcie rundy jesiennej ubiegłego sezonu (czyli jeszcze przed bojkotem) wyniosła 4483 kibiców. W porównywalnym okresie tego sezonu na meczach Piasta pojawiało się średnio 4171 kibiców. Różnica wyniosła więc zaledwie 300 osób, a jak mówią osoby z otoczenia klubu, na stadionie pojawiło się więcej rodzin z dziećmi (co w kontekście miejskiego charakteru klubu nie jest bez znaczenia).

Na wynik frekwencyjny wpływ jednak mogła mieć też gra piłkarzy. W tym sezonie drużyna gra dobrze i znajduje się w górnej części tabeli. Poprzednia jesień sportowa była dużo słabsza, a Piast niemal cały sezon bronił się przed spadkiem. Szacuje się, że powrót młyna na Okrzei przyniósłby wzrost frekwencyjny od 400 do 1200 osób. W zależności od charakteru meczu.

Zamieszki w marcu 2018 roku na meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze

Przypomnijmy, protest “Piastoholików” ma związek z wydarzeniami z marca ubiegłego roku, kiedy podczas derbów z Górnikiem Zabrze, pseudokibice przerwali mecz wbiegając na murawę. Klub został ukarany wówczas walkowerem. Kara w znaczeniu sportowym była surowa, bo walczący wówczas o utrzymanie piłkarze Piasta prowadzili z faworyzowanym rywalem 1:0. W związku z tamtymi wydarzeniami klub wydał ponad 40 zakazów stadionowych, a w sprawę mocno zaangażował się prezydent Gliwic (miasto jest większościowym udziałowcem klubu). Zygmunt Frankiewicz zażądał zawieszenia wszelkich kontaktów i wsparcia dla stowarzyszenia kibiców Piasta.

Od tamtej pory w trakcie meczów nie jest prowadzony zorganizowany doping. Klub jednak konsekwentnie wytrwał w zdecydowanym kursie wobec pseudokibiców i nie poszedł na ustępstwa. Władze klubu nie zareagowały też na lipcowe oświadczenie stowarzyszenia.
– Nakładanie zakazów klubowych na lewo i prawo kibicom z młyna bez dowodów prawnych czy współpraca z policją pokazuje, że dobro swoich kibiców jest im całkowicie obojętne, a frekwencja na meczach i brak dopingu dla piłkarzy jest im na rękę. Apelujemy do wszystkich „Piastoholików” i ludzi, dla których dobro klubu jest na pierwszym miejscu o bojkot meczów, nie kupowanie karnetów i biletów na przyszły sezon – napisali wówczas kibice.

Michał Szewczyk
fot. Antoni Witwicki

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin
Gliwiczanin

To co się wydarzyło w feralnym meczu było fatalne, niedopuszczalne. W wyniku czego posypały sie kary, nastapiło skłócenie środowiska kibicowskiego, Niestety ci najbardziej gorliwi kibice sami sobie na to zapracowali. Normalni kibice mają dość ich chuligańskich wybryków, ciągłego śpiewania o żabolach, Oni nie mają kompleksów wobec Górnka i nie mają potrzeby ”pozdrwiania” tego klubu. Chcą uczetniczyć w widowisku sportowym, owszem głośny doping, śpiewy są jak najbardziej pożądane, ale nie ciągłe wyzwiska i wylewanie swych kompleksów wobec ”żaboli”

Krzysztof
Krzysztof

Szkoda słów. To stowarzyszenie powinno zostać rozwiązane albo zdelegalizowane jako organizacja przestępców.

xx
xx

oczywiscie bo to sami przestępcy skończcie PIEPRZYC!

Kowal
Kowal

To kiedy zaczynacie mycie i odnawianie elewacji upstrzonych waszymi sprejami?

Renka
Renka

Oby nie, piastoholicy to ostatnia rzecz jakiej potrzebuje ten stadion i normalni kibice Piasta. Banda dzikusów, która nie potrafi postawić do pionu paru zadymiarzy. A po zadymie oświadczenie “my pistoholicy odcinamy się ………. ” i po sprawie to nie my, to oni.

xx
xx

RENKA tu też są NORMALNI KIBICE a nie tylko Ci co przychodzą by robić dym itd WIĘKSZOŚĆ TO NORMALNE OSOBY NORMALNIE PRACUJĄCE ITD!! sam pracuje na strefie normalnie zarabiam i chodzę do młyna i nie brałem w zadymach żadnego udziału! i takich jest WIĘKSZOŚĆ!

Imię
Imię

Ale z bandytami wśród piastoholików jest jak z pedofilami wśród księży. Zamiast dążyć do systemowego oczyszczenia panuje korporacyjna zmowa milczenia.

xx
xx

tylko ze Ci bandyci jak to mówicie dostali zakazy i nie wrócą szybko a cała reszta to NIE BANDYCI PATOLE ITD skoro nie brali udziału w zadymie itd to widać ze nie przyszli by robić dym a normalnie wspierać drużynę! i tak w WIĘKSZOŚCI!! skoro stowarzyszenie p[otepia takie zachowanie to NOWE STOWARZYSZENIE to znaczy ze się odcinają do tych co robili dym :)

Marcin
Marcin

Te, geniusz, to komu chcecie wycofać zakazy?

xx
xx

zakazy dostały osoby też które nie brały udziału w zadymie! też takie są osoby wiec o nie chodzi a nie o tych co maja zakazy za zrobienie dymu.

Krzysztof
Krzysztof

Przynależność do tego stowarzyszenia jest równoznaczne z bandyterką.

xx
xx

tak jasne jasne to co może każde kibicowskie stowarzyszenie to bandyterka?? haha PIEPRZENIE BO WCALE TAK NIE JEST! :)

Ampuła
Ampuła

Każde stowarzyszenie kibiców powstaje w celu żerowania na klubie i innych kibicach. Nawet, jeżeli takie stowarzyszenie robi paczki dla sierotek, dokarmia kundle i pucuje mogiły wyklętym, to ma na to forsę zebraną na trybunach albo wyłudzoną z klubu (vide Wisła, gdzie stowarzyszenie klubowych bandytów pobierało haracz w wysokości 1 zł od każdego sprzedanego przez klub biletu). Filantropia za nie swoje to norma w tych kręgach. Do tego dochodzi haniebne trwonienie tych pieniędzy na adwokatów i paczki do pierdla. Nie macie nic wspólnego ze sportem. Sport potrzebuje kibiców, ale wy, w tej stowarzyszonej formie, jesteście sportowi zbędni. Co więcej, przeszkadzacie w… Czytaj więcej »

xx
xx

jasne jasne wyludzenia z klubu hahaah My żadnych wyłudzeń nie robiliśmy kazdy sam dobrowolnie wrzuca kase a nie pod przymusem ze MUSI!! wiec nie pieprz o wyludzeniach! a tylko ze ta zebrana forsa tez idzie na oprawy meczowe :) żeby urozmaicić widowisko :) nie tylko na odnowienie pomników na paczki dla domu dziecka na schronisko :) i powiem jeszcze ze WSPOLNY DOPING ZABAWA SPIEWY nie było mile?? nie tylko bluzgi wyzwiska ale NORMALNY DOPING I DOBRA ATMOSFERA TEŻ BYŁY!!! TEGO JUŻ NIE PAMIETACIE NIE ? WIEC DAJMY SZANSE SOBIE NAWZAJEM BY BYŁO ZNÓW TAK MIŁO!

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

@xx : czy możesz nam wszystkim tutaj wyjaśnić jak to jest, że podczas meczów takiej siatkówki na przykład nie ma zadym, burd, nikt nie rzuca krzesłami, ławkami i panuje wspaniała atmosfera, natomiast w przypadku tzw piłki kopanej wiecznie są rozróby?
Przy okazji: biorąc pod uwagę to, jak gra polska liga, jak gra reprezentacja – piłka nożna naprawdę nie jest nam potrzebna, bo tylko kompromituje i tak już ostatnio do bólu skompromitowany przez dojną zmianę polski naród.

Kibic
Kibic

Całe szczęście, że jest was piasto….. garstka i nic w zasadzie nie znaczycie, bo aż strach pomyśleć co by było, gdyby wasza zorganizowana patola miała taką siłę i przebicie w klubie jak Sharks z Krakowa.

xx
xx

skonczcie juz z tymi PATOLAMI!! ile można mowić ze NIE WSZYSCY TO PATOLE ITD! wiec nie obrażajmy wszystkich z danego srodowiska co w takiej Lechii Lechu Legii to tez wszyscy PATOLE?

Ampuła
Ampuła

Sharksi oraz parę innych mafii kibolczych są wzorcami dla reszty środowiska. Stowarzyszeni ultrasedesi z Piasta też chcieliby tak opanować klub, żeby chociaż połowa budżetu wpadała im w kieszenie. Niestety, mogą przeżreć tylko to, co uda im się wyłudzić na trybunach za Wielki Wysiłek Zorganizowanego Dopingu. Z takimi Sharksami to ultrasedesi Piasta spotykają się tylko na pielgrzymkach. Zarobieni na Wiśle Sharksi rzucają wtedy mnichom jasnogórskim kilogramy złotych łańcuchów wotywnych pod nogi, a biedota ultrasedesowa jedynie wyciąga z tyłków przybrudzone na złotobrązowo gromnice.

xx
xx

CO ZA ZJ** Z CIEBIE ! jakie wyłudzanie koleś co Ty pieprzysz NIKT NIE WYŁUDZA NICZEGO! KASA JEST ZBIERANA NA OPRAWY GŁOWNIE NA OPRAWY!i to każdy sam DOBROWOLNIE DAJE! żeby urozmaicić to widowisko :)

Ampuła
Ampuła

Mecz piłki nożnej jest widowiskiem sportowym. Bandyckie ataki na płoty i sedesy, ganianie się kibolczych debili z policja po murawie i palenie ognia z rac wyjętych z dupy NIE są pożądanym urozmaiceniem meczu. Róbcie sobie te “urozmaicenia” gdzieś poza stadionem. Na stadion zapraszamy z szalem, w barwach. Dopingować ZA DARMO.

?!
?!

Te osoby mogły się zgłosić na policje i wyjaśnić swoją sytuację. Jak nic nie zrobiły to w czym problem? Dlaczego nie poszły?

?!
?!

Jeśli to są “normalni” kibice to niech sobie kupią bilety i siadają w sektorach, jak inni.

xx
xx

no siadamy w sektorach za bramka wiec co tu za problem :)

Urko
Urko

Hmm … Nie wiem gdzie jest “tu” , gdzie jesteście ale “tu” czyli “tam” zostańcie. PS . Czy Piastopacany dalej “bekają” bańkami mydlanymi po “Coccolino” ?

Renka
Renka

Dokładnie Panie XX, Skoro jest Was tam większość, To tak jak napisałam powyżej “Banda dzikusów, która nie potrafi postawić do pionu paru zadymiarzy” Większość ludzi jak dzieję się coś złego to reaguje, ale widocznie na młynie jest inaczej. Tu jak idiota skacze po płocie to reszta bije mu brawa, zamiast go z tego płota zabrać.

xx
xx

tlumacz to dalej tak sobie ze banda dzikusów haha

Kazik
Kazik

NO BO TO BANDA PO***** a nie dzikusów

Azrael
Azrael

A jak na przystanku 2 “odważnych” tłucze jakiegoś małolata czy nawet dziewczynę i jest z 20-30 osób wokół ktoś reaguje, najczęściej nawet nie zadzwonią po policję bo po co się wtrącać. W sytuacji gdy kilkunastu debili zjaranych czy tęż nawalonych jak autobus w godzinach szczytu szaleje nikt kto ma trochę rozsądku nie podejdzie. Ochrona nie robiła nic bo widziałem to z kilkunastu metrów – gazu użyli jak ci idioci już wyłamali płot a wystarczyło 5 minut wcześniej a by sobie popłakali i nic by się nie stało, no ale może komuś zależało żeby tak się to skończyło?

Mieszkaniec
Mieszkaniec

xx – pisząc o normalnych kibicach nie masz raczej na myśli siebie co?

Noname
Noname

Myśleli że jak będzie bojkot i nie będzie dopingu to wszyscy będą za nimi płakać i sam klub będzie ich prosił o powrót. A tutaj niespodzianka – frekwencja niewiele mniejsza i nie ma dopingu 70 % anty KSG ze wszystkimi możliwymi bluzgami. Wiec niech bojkot trwa bo nikt za nimi nie tęskni i można iść z dziećmi na stadion.

xx
xx

koles bluzgi są na KAŻDYM KAŻDYM STADIONIE a NORMALNY doping i wspólna zabawa też były!! wiec nie gadaj ze nie można normalnie z dziećmi iść bo można to że bluzgi są to na wiekszości stadionach tak jest i to nie tylko wśród tych ultrasów ale i pikników też!

Ampuła
Ampuła

Od kiedy nie ma młyna, ilość przekleństw w głośnym dopingu na stadionie Piasta spadła praktycznie do ZERA. Na ostatnim meczu, u dołu sektora M kilku ultrasedesów próbowało rozkręcać doping po swojemu. I już im się nie udało namówić kibiców na skandowanie przekleństw i śpiewanie wulgarnych bzdetów. Jedyne bluzgi, na jakie zdecydował się sektor M, poleciały w kierunku tych kilku – niewątpliwie stowarzyszonych – gnojów. Ale nie był to doping, tylko “mocne wyrazy dezaprobaty”. Mocne, bo do tępych łbów, podgrzanych alkoholem, trafia tylko dosadny przekaz. Pozamykali ryje i dopingowaliśmy na naszych, kibicowskich warunkach. Bez przeklinania i wulgaryzmów. Nie tylko da się.… Czytaj więcej »

xx
xx

powiem tak NIE NIE TRZEBA BYĆ WULGARNYM ALE TAK NIE JEST ze CO MECZ I ZAWSZE! ze sa bluzgi wiec już nie przesadzajmy z tym ze są CIĄGLE BO TAK NIE JEST! :) a jeśli kibice przyjezdni zaczynają obrażac to co? NIE RAZ słyszałem z piknika hasła wypier** w ich strone itd i na sedziego wyzwiska też wiec nie bądzcie tacy idealni :)

Ampuła
Ampuła

Przychodzę na stadion, żeby kibicować własnej drużynie. Przyjezdni mnie nie interesują, Przywożą ze sobą własna kulturę i dają o niej świadectwo. Oczywiście jest to w 99% przypadków tradycyjna “kultura” kibolcza w wersji wyjazdowej, czyli jeszcze bardziej skoncentrowana dawka chamstwa, prostactwa i tępej agresji. Trudno. Wybierając się na stadion jestem świadomy, że oni będą. Jednak przyjezdni do niczego mnie nie sprowokują. Ponieważ rozumiem ich intencje. To mnie, kibica, odróżnia od kibolca. Kibolec da się przyjezdnym sprowokować do szarpania płotu, zniszczenia kibla i ataku na ochronę czy policję. Do zaszkodzenia własnej drużynie, do zniweczenia sportowego wysiłku piłkarzy i trenerów, do osłabienia klubu… Czytaj więcej »

Josef
Josef

Yes, yes, yes….

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

Rozmowa jak z PiSem. Szydło “Wystarczy nie kraść” (no chyba, że my sami kradniemy, to co innego)

...
...

Piastoholicy, ta drużyna, stadion i miasto SĄ LEPSZE BEZ WAS!!!

xx
xx

dobra dobra :) my też JESTEŚMY KIBICAMI TEGO KLUBU!

Kazik
Kazik

ale takimi o których klub płaci kary, piłkarze obrywają np deską sedesową, kibice przez was oglądają syf i dostają walkowery a Piasta nikt nie lubi bo nas skunksy ze wszystkimi skłóciliście !

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

Ależ bądźcie sobie nimi.
Byle tylko poza stadionem.

Ampuła
Ampuła

Mają stowarzyszenie, władze, legitymacje. Powinni żyć zebraniami członków, wspólnymi wyjazdami na grzyby, grupowym zwiedzaniem mogił czy bazylik. Po co pchają się na stadion, skoro nie interesują ich wyniki, gra, poziom sportowy drużyny, która na tym stadionie jest gospodarzem? Skoro mnie nie interesuje, czym baron z bokobrodami zabije maharadżę przebranego za kuchtę w operetce “Nietopeżuan don Wdowa”, to nie kupuję biletu, nie pcham się w rzędy, nie wznoszę okrzyków “Omójjezużkurwamać!” podczas pojedynku i nie wbiegam na scenę z połową deski sedesowej wyrwanej z kabiny podczas antraktu, żeby nią wymierzyć własne rozstrzygnięcia zawiązanych intryg. Stowarzyszeni ultrasedesi trzymajcie się z daleka od klubu… Czytaj więcej »

xx
xx

TYLKO ZE MY TEŻ JESTEŚMY KIBICAMI TEGO KLUBU I MAMY TAK SAMO PRAWO WSPIERAĆ TEN KLUB JAK I INNI !! U NAS TEŻ SA NORMALNI KIBICE I TO JEST WIĘKSZOŚĆ TAKICH CO NORMALNIE PRZYCHODZĄ BY DOPINGOWAĆ WSPIERAĆ DRUZYNĘ A NIE ROBIĆ DYM! bo jak widac takich co nie dymiło była spora SPORA WIĘKSZOŚĆ! wiec to pokazuje ze to nie są żadni BANDYCI ITD!

Imię
Imię

To może załóżcie nowe stowarzyszenie normalnych kibiców zamiast bronić przegranej sprawy?

Kuczka
Kuczka

Zmiana szyldu, pod którym będą ci sami ***** niczego nie zmieni.

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

…im głośniej wrzeszczysz, tym bardziej nikt ci nie wierzy.

Andrzej
Andrzej

Czy w takim razie zaproponujecie sprawdzenie każdego alkomatem? Zakaz sprzedaży alkoholu na stadionie? Czy jako stowarzyszenie weźmiecie odpowiedzialnośc za nieletnich? Byłem dwa razy z dziećmi. Raz, drugi raz bylem po waszych obietnicach. O poprawie. Żadnej poprawy nie było.
Jeśli jako stowarzyszenie, potraficie się tylko domagać, tylko brać.. i tak bardzo kochacie swój klub, że jesteście uzależnieni, to na Dębową nie potrzeba skierowania z NFZ.

Każdy dopowiada za to co oswoił.

Kibic
Kibic

xx przestań już pier…, bo powtarzasz ciągle te bzdury w kółko jak katarynka. Nikt was na stadionie nie potrzebuje, bo jestescie zwykłym wrzodem zarówno na stadionie jak i na zdrowym organizmie tego miasta. Lepiej zlikwidujcie z elewacji, płotów, przystankow i koszy na śmieci ślady waszej marnej kibolskiej egzystencji, a kibicowanie zostawcie tym prawdziwym, którzy dobrze się bawią bez waszych durnych i obrazliwych piosenek skierowanych zawsze w Górnik, ktorzy nie potrzebują stowarzyszeń i tej calej kibolskiej otoczki. Całe szczęście, że piłkarze nie załamali się po wygranej z Zabrzanami, zakonczonej walkowerem 0-3, właśnie przez takich idiotów kibolcow, których nie potrafiliscie powstrzymac. Bardzo… Czytaj więcej »

Kazik
Kazik

czy przeprosiliście kibców za to że ich pobliście przed meczem z Arką, czy przeprosiliście piłkaży tych co dostali od was deskami sedesowymi wyrwanymi z naszych ubikacji. Czy przeprosiliście kibiców za to że przez was dostaliśmy walkowera. Czy przeprosiliście klub za to że przez was stracił pieniądze i musiał zapłacić kary.
PATOLE – wy możecie robić komuś wszystko a jak ktoś wam zwróci uwagę to jest konfidentem. Powiem tak. Teraz może nie ma jakiegoś świetnego dopingu ale lepiej nasza drużyna gra, jest spokojniej i nie słychać ciągłych wyzwisk na wszystkich. NIE DLA POWROTU BYDŁA NA STADION.

xx
xx

tak tak patole patole skonczcie pieprzyc ZE WSZYSCY TO PATOLE ITD!! BO TAK NIE JEST ALE WY OD RAZU WSZYSTKICH OBRAŻACIE OD PATOLI A wcale tak nie jest że kazdy to patol z młyna ! wiekszość to nie zadni patole a NORMALNE OSOBY KTORE PRZYCHODZA BY DOBRZE WSPIERAC KLUB DOPINGOWAĆ WSPÓLNIE A NIE ŻEBY robić dym itd! ALE CÓŻ OD RAZU MUSI CIERPIEĆ CAŁE SRODOWISKO!

Kazik
Kazik

BIEDNI JESTEŚCIE. …. DLA MNIE JSTEŚCIE ZWYKŁYMI SKUNKSAMI Z TYM WASZYM TAKIM PATOLOGICZNYM specyficznym śmiechem. Zatruwacie zycie innym. Jestescie zwykłymi smieciami ktorzy zatruwają miasto sobą napisami na murach libacjami i tym że ciągle szukacie zaczepki. Skończe śpiewać smiecie te przyśpiewki na górnika i na wszystkich co przyjeżdzają bo przez was skunksy nikt nas nie lubi. Skłuciliście nas ze wszystkimi nawet skłóciliście się z piknikami.

Urko
Urko

” Autorytet kibiców Piasta…” . Popłakałem się . Ze śmiechu.

GKS
GKS

kibolce Piasta i autorytet to tak jak Trynkiewicz i order uśmiechu od dzieci..

Kary
Kary

300 **** chce aby prawo ich nie obowiązywało i chcą wrócić na trybuny, bo stracili sens życia. Należało ich zapuszkować. Jak tak bardzo potępiają akty wandalizmu, to czemu nie usuną swoich bazgrołów kibolskich w całym mieście? Od tego powinni zacząć.

RZUCAJĄCY-ELEMENTAMI-KIBLA
RZUCAJĄCY-ELEMENTAMI-KIBLA

WYPIJE JABOLA PI_ERD… ŻABOLA ZATAAAAŃCZE ROCK-N-ROLA – CZY BĘDĄ NADAL ŚPIEWAĆ TE GŁUPIE PIOSENKI WYZYWAĆ OD K…W KAŻDĄ EKIPĘ KTÓRA BĘDZIE PRZYJEŻDŻAĆ DO GLIWIC. MŁYN NAS SKŁÓCIŁ ZE WSZYSTKIMI A PO TYM JAK SZARPALI STARSZYCH KIBICÓW PIKNIKÓW PIASTA ABY NIE WCHODZILI NA MECZ Z ARKĄ POWINNI ZAMKNĄĆ JAPY I ROZWIĄZAĆ TO STOWARZYSZENIE.

xx
xx

mlyn skłócił nas ze wszystkimi?? dobre sobie a jak była jakas ekipa co przyjeżdza i jako 1 zaczyna wyzwiska to co? to jest dobrze? ale jak juz bluzgi lecą z młyna to zle heh i przepraszam ale NIE RAZ BYŁO ZE PIKNIKI TEŻ WYZWISKA KIEROWAŁY W STRONE PRZYJEZDNYCH GDY ONI zaczeli wyzywać Nas wiec nie jesteście tacy OK :)

Kazik
Kazik

ale nikt z nas pikników was nie szarpał żeby nie wchodzić na mecz bo wy bezmuzgie ci…e z patoligcznych rodzin gdzie rodzice chleją lub nie potrafią was wychować. !!! NIKT WAS NA STADIONIE NIE CHCE CZY TAK TRUDNO CI PATOLU ZROZUMIEĆ SŁOWO WYP..I**e-R…DA-L*A***J !!!!!

xx
xx

nie jestem **** żadnym patolem *****!!! NORMALNIE PRACUJE I MOI RODZICE NIE CHCLEJA! TEŻ NORMALNIE PRACUJĄ!! NIE OBRAŻAJ TU WIELU TAKICH BO JEST TAKICH SPORO Z MŁYNA ALE WY ZARAZ WSZYSTKICH TRAKTUJECIE OD PATOLI ITD!! WIEC MOŻE SKONCZCIE BO TO PRZESADA!!

xx
xx

przepraszam ale ja NIE JESTEM Z PATOLOGICZNEJ RODZINY PRACUJE NORMALNIE I MOI RODZICE TEŻ!! I TAKICH Z MŁYNA JEST WIECEJ WIEC NIE OBRAŻAJ BO PRZEGINASZ I OBRAŻASZ SPORA WIEKSZOŚĆ TYCH NORMALNYCH Z MŁYNA!! i nie mów że nikt NAS nie chce bo nie wszyscy podzelaja Twoje zdanie!! JEST SPORA CZĘŚĆ KTÓRA CHCE GLOŚNEGO DOPINGU I DOBREJ WSPÓLNEJ ATMOSFERY JAKA KIEDYŚ BYŁA! I CHCA zeby ta atmosfera WRÓCIŁA! MOZNA ZACZĄĆ OD NOWA WSZYSTKO ZAPOMNIEC TO CO BYŁO WIEC DAJMY SZANSE SOBIE!

Ampuła
Ampuła

Możliwe, że jesteś ze zbyt dobrej rodziny, żeby powstrzymać debila ze swojego s-towarzystwa przed obaleniem płotu, wyrwaniem muszli i galopowaniem po murawie stadionu. Powinieneś przemyśleć, czy pochodząc z takiej rodziny warto stać ramię ramię z idioto-bandytami.
Rodziny się przecież nie wybiera, ale s-towarzystwo można.

Kazik
Kazik

kto maże więc po budynkach. Kto niszczy Gliwice ? Kto niszczy prywatne rzeczy zwykłych ludzi ?

antypatola
antypatola

który z durnych piastoszczurków wysadził kosz na psie odchody przy Placu Grunwaldzkim?
Jak przyłapie na gorącym uczynku to zwyczajnie spuszczę wpierd….

Stach
Stach

Jak jesteś taki porządny, to co, do diabła, robisz w kibolskiej organizacji patogenów?!

Gliwicki Piast
Gliwicki Piast

Nie ma znaczenia z jakiej jesteś rodziny, ma natomiast znaczenie jak zachowujesz się będąc z tymi idiotami w kibolskim stadzie!

Wszyscy sie z was smieja
Wszyscy sie z was smieja

Czytam te wpisy śmiesznego i żałosnego gostka ze strefy i pokazuje to wyraznie poziom jego i jemu podobnych ;)
Jak dobra zmiana powtarzanie jednych i tych samych bzdur.
Nie chodze na Piasta ale mam nadzieje ze nie wrocicie na stadion :)
Brak honoru, zasad, bicie wlasnych kibicow?
Jestescie brakujacym ogniwem miedzy gangiem olsena a cyrkiem monty pythona ;-)
Zenujacy patole piastoholicy.

kibic
kibic

To nie są BZDURY KOLEŚ I Z TYMI PATOLAMI TO NASTĘPNY co przegina BO TAK NIE JEST ZE WSZYSCY TACY SĄ ale wszystkich to obrażać należy nie

Wszyscy sie z was smieja
Wszyscy sie z was smieja

koleś twój śmieszny styl pisania pod różnymi nickami widzą wszyscy, jesteś żałośny… nikt nie was nie potrzebuje, nikt was nie chce, w domu siedzieć patole :)

xx
xx

smieszny to jestes Ty i CI CO TAK WSZYSTKICH TRAKTUJA mimo ze NIE wszyscy tacy sa by o nich tak mówić i obrażać ale no cóż ZDANIE MACIE WYROBIONE na temat całego środowiska kibicowskiego ale TO BŁĘDNE ZDANIE wiec nie MÓWCIE O CAŁOŚĆI ZE TO PATOLOGIA ITD!! BO JUZ PO RAZ KOLEJNY MÓWIE ZE TAK NIE JEST ZE WSZYSCY TAK SIE ZACHOWUJĄ! takich ludzi jest DUŻA MNIEJSZOŚĆ!

Wszyscy sie z was smieja
Wszyscy sie z was smieja

Jesteś posmiewiskiem tego forum :)

xx
xx

JA TYLKO CHCE WAM wytlumaczyć ze Wy OBRAŻACIE CAŁE ŚRODOWISKO KIBICOWSKIE WYZYWAJĄC OD PATOLI ITD!! tylko dla tego ze mniejsza część zrobiła zadymę a na sektorze blisko 1500 osób było a zadymę zrobiło ilu ? – 40 wiec wszyscy to patole całe 1500 co na sektorze było? wiec nie OBRAŻAJCIE WSZYSTKICH CO SA W MŁYNIE LUDZIE! bo TYCH patoli jak nazywacie heh jest oo wiele mniej niż TYCH NORMALNYCH z młyna ALE OCZYWIŚCIE ZARAZ wszystkich należy traktować i wyzywać od patoli deb** itd!!

Ampuła
Ampuła

Całe, zorganizowane w przeróżne stowarzyszenia, frakcje, odłamy, grupy “środowisko kibolcze” w Polsce to głęboka patologia. I nie przykryjecie tego żadnymi prześcieradłami z wyklętymi, lansem po Domach Dziecka ani klęczeniem na Jasnej Górze. Przez was polska piłka tkwi w gównie, bo doprowadzacie długofalowo i metodycznie kluby do zapaści finansowej. W Polsce piłka nożna była, jest i będzie sportem nr 1. Z tego powodu istnieje olbrzymi potencjał do zapełniania trybun. Jest dużo nowoczesnych stadionów w miastach, gdzie spokojnie powinno przychodzić 10-15-20 tysięcy widzów na ekstraklasę, I ligę czy nawet i II ligę. Pełne trybuny to JEDYNY ważny czynnik dla poważnego, prywatnego inwestora.… Czytaj więcej »

xx
xx

tak tak jasne patologia i patologia GÓWNO WIELKIE! A NIE!

ja234
ja234

Piastoholicy mogą sobie chcieć.Niech lepiej pilnują tych swoich kiboli żeby nie fikali.
Zakaz nadal powinien być w mocy.Jeszcze grzywnę powinni dostać po 20 tys od łebka.

Kibic
Kibic

Kibole chcą przywrócenia młyna . Ooooooooooo , takiego wała . Młyn to mogą robić u siebie w mieszkaniu i to nie do końca .

xx
xx

to się jeszcze okaże bo jak wiesz na KAŻDYM STADIONIE JEST COŚ TAKIEGO JAK MŁYN I ZORGANIZOWANY DOPING! :) na Wiśle Cracovii Lechii Jagielloni itd!! POWIEM TAK ZAPOMNIJMY TO CO BYŁO ZACZNIJMY WSZYSTKO OD 0 NA NOWO DAJMY SOBIE SZANSE a nie skaczemy na siebie!

Urko
Urko

“..na nowo dajmy sobie szanse”. Nie ma sprawy . Oto szansa . Za trzy tygodnie na żadnym płocie, ścianie , garażu, bramie w Gliwicach, ma nie być głupawych napisów “kibiców” Piasta. Zwłaszcza tych o bliżej nieznanym mi Makocie i Lachawcu Elewacje mają być odmalowane do nowości. Pasuje ci?

AnnaT
AnnaT

Dokładnie. Niech pokażą że ich kibicowanie daje coś miastu a nie tylko ciągle szkody.

GKS
GKS

Przecież 80% tych półgłówków z tego nazwijmy to młyna, nie wie nawet jacy piłkarze grają w naszej drużynie GKS Piast Gliwice, a przychodzą na stadion nie po to żeby kibicować, a wyłącznie po to aby bluzgami na Górnik podnieść swoje niskie morale i wyleczyć kompleksy. Ta banda skretyniałych imbecyli bluzga na sąsiada zza miedzy nawet gdy GKS Piast gra z Pogonią Szczecin czy inną Koroną Kielce, a to jest już chore i nadaje się do zbiorowego leczenia w warunkach ambulatoryjnych.
Oby nie wrócili już nigdy!

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

“[…] ZACZNIJMY WSZYSTKO OD 0”
…piąty raz zacznijmu….

FCB
FCB

xx – to w Gliwicach to raczej młynek, a prawdziwego młyna synku to w życiu nie widziałeś!

Kazik
Kazik

i co będziecie znowu żebrać do puszek na oprawy których nikt nie widzi. bo albo wam przebrani kibice innej drużyny ukradną albo policja zatrzyma albo ochrona nie pozwoli wyciągnąć. KONIEC ŻEBRANIA !!

xx
xx

jak nikt nie widzi?? pieprzysz ile było dobrych opraw juz nie wiesz?? np na Lechu ? na Pogoni ? na gieksie w 1 lidze ? na Polonii bytom wiec nie gadaj ze nikt nie widzi!! i to nie żadne zebranie bo KAŻDY DAJE DOBROWOLNIE A NIE ZE MUSI DAWAĆ!

Kazik
Kazik

NIE ŻEBRAĆ ! TYLKO O TO PROSZĘ !

GOŚĆ
GOŚĆ

” W oświadczeniu brakuje informacji, kto obecnie rządzi stowarzyszeniem, nikt z imienia i nazwiska nie podpisał się pod tym pismem”

a kibolskie “freski” są podpisane na ścianach budynków? Czemu się więc dziwić w tym przypadku?

Sonia
Sonia

Dzicz i swołocz. Nic więcej. Ten płot na młynie powinien być pod prądem to może by się dwa razy zastanowili zanim by go wyłamali, a jeśli nie, to nawet lepiej – 230 V skutecznie by wybiło tym opryszkom wszelkie akty wandalizmu z głowy. Oświadczenie nic nie zmienia. Nikt za nimi nie tęskni. Dopiero teraz się dowiedziałam z komentarzy, że atakowali kibiców pod stadionem żeby nie chodzili na mecz. Powinni zamknąć wszystkich jak leci, może w końcu opuściłaby ich śmieszna ochota kolaboracji z bandytami i pozbyliby się tych… aż brak słów… Niestety obawiam się, że to po prostu mafia trzęsie całym… Czytaj więcej »

kibicPiasta
kibicPiasta

młode opryszki szarpali się z 50cio czy 60 letnimi dziadkami swojego klubu bo oni chcieli wejść na mecz z Arką a ci protestowali (były tam też dzieci z którymi te dziadki przyszli chyba wnuczkowie) – koszmarny widok muszę wam powiedzieć jak atakowali naszych powtarzam to byli kibice Piasta (pikniki). Oni sie skłócili juz ze wszystkimi – nawet z naszymi boga ducha winnymi kibicami. Ci którzy nie byli szarpani zostali zwyzywani.

kanalia52
kanalia52

Autorytet kibiców-bandytów. Ja cierpię dolę.

aniołek
aniołek

Siedziałem kiedyś w sąsiedztwie tych tzw. „piastoholików” gdy w pewnym momencie jeden z nich wychylił się za barierki oddzielającej sektory z ordynarną zaczepką i pretensją, że nie odpowiednio głośno zachęcamy Piasta do gry. Moim zdaniem dopuścił się czynu karalnego i pomimo tego, że nie został ukarany jest dla mnie przestępcą.
Po drugie pytam, dlaczego miasto z pieniędzy podatników finansuje klub zawodowy, Spółkę Akcyjną – kapitałową spółkę prawa handlowego? Wielkość środków wpłacanych do klubu jest odwrotnie proporcjonalna do ilości mieszkańców miasta zainteresowanych grą kopaczy.
Natomiast tam gdzie uczestniczy większość mieszkańców Gliwic (np. komunikacja, ochrona środowiska) itd.), to środków finansowych brak

luis
luis

Mysle ze to tylko zagrywka ze strony stadionowych bandytow , postawilbym na kibicow czyli rodzinne spedzanie czasu a nie na prostackie pelne nienawisci hasla sfrustrowanych pijanych bandziorow

xx
xx

tak tak zagrywka wiesz co skonczcie PIEPRZYC bo nowe stowarzyszenie chce na prawic wszystko WYCIAGA REKE ZEBY SIĘ POGODZIC I ZACZĄC OD NOWA WSZYSTKO POTEPIA TE AKTY CO BYŁY ZŁE A TYM SAMAMYM I TYCH KIBICÓW CO SIE TEGO DOPUŚCILI WIEC NALEŻAŁO BY DAĆ NOWA SZANSE WSZYSTKIM a nie krtytkować zaraz i obrażac :)

Ampuła
Ampuła

A po jaki ch… znowu wpuszczać na stadion jakieś “nowe” stowarzyszenie? Chcecie wybrać się na mecz Piasta – broni wam kto? Musicie się w tym celu stowarzyszyć? Kupujcie bilety i karnety, przychodźcie na stadion, siadajcie na miejscu, jak inni normalni ludzie. Dopingujcie bez zbierania za to forsy, bez wyłamywania płotów i latania po murawie z resztkami armatury łazienkowej. Bo kibice przychodzą na Okrzei oglądać mecze piłki nożnej, a nie debili ultrasedesów biegających między końmi i szwadronami policji.
Jeżeli takie bycie normalnym kibicem jest dla was zbyt trudne, to zrozumiałe, że jesteście na stadionie zbędni, jak nowa dziura w dupie.

kibic
kibic

Kolego my za doping forsy nie zbieramy zbieramy na OPRAWY OPRAWY

Kibic
Kibic

jak potrzebujcie opraw to zapraszam do Leroy Merlin na dział oświetlenie.

xxx
xxx

Matołki, bez was jest przyjemnie i sympatycznie i tak niech zostanie!
Nie potrzeba nam żadnego stowarzyszenia kibiców, bo do czego to prowadzi widać na przykładzie Wisły Kraków.

xx
xx

OCZYWIŚCIE z NAMI TEŻ BYŁA DOBRA I MIŁA ATMOSFERA spora część chce powrotu młyna WSPÓLNY DOPING NA 2 STRONY ZABAWA RADOŚĆ Z BRAMEK WIEC NIE MÓWCIE ZE BYŁO TAK ŹLE BO DOBRA ATMOSFERA TEZ BYŁA ALE pamiętacie tylko to co złe było a takich chwil raczej była mniejsza ilość :)

XXX
XXX

do xx – przeproś i spier……….

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Wymogi aby wpuścić ich na stadion 1. Proszę o przeprosiny dla zwykłych kibiców za to co zrobiliście na meczu z Górnikiem (walkower) 2. Proszę o przeprosiny dla piłkarzy za to że przegrali przez was mecz 3. Proszę o przeprosiny tych piłkarzy którzy dostali od kibiców Piasta elementami muszli klozetowej. 4. Proszę o przeproszenie klubu za straty finansowe. 5. Proszę o obietnice na piśmie że przestaniecie zaczepiać kibiców przyjezdnych 6. Proszę o obietnice że nie będziecie już śpiewać piosenki “teraz jest wojna wypije jabola pier… żabola zatańcze rock’n’rola. 7. Proszę o zaprzestanie wszelkich bluzg na Górnika Zabrze (zwykłych kibiców te animozje… Czytaj więcej »

Ps
Ps

A ja mam takie noworoczne przesłanie dla kiboli: WALCIE SIĘ!!!

lolus
lolus

Piastole – mocni w pysku, a dostali wpierd… od zabrskich w miniona sobote w centrum miasta kolo Kosciola Sw.Barbary. Dali się podejść jak dzieci z dwóch stron ulicy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Apel do zarządu klubu GKS Piast Gliwice:
Nie podejmujcie żadnych rozmów z członkami patologicznego stowarzyszenia kibiców “Piastoholicy”!
Jeśli chcecie bezpieczeństwa, zdrowej sportowej atmosfery na stadionie, to proszę nie róbcie tego.

kibic
kibic

Jakiego patologicznego koleś DUŻA CZĘŚĆ OSÓB Z MŁYNA to NORMALNI KIBCE tych patologicznych to garstka! Ale wszyscy dla Was to patologia A WCALE TAK NIE JEST! A bezpiecznie było ZAWSZE nie było NIGDY takich akcji jak ta z derbow :)

Ampuła
Ampuła

Jesteście stowarzyszeni z “garstką patologicznych” i biernie przyglądacie się, jak oni demolują stadion, niweczą sportowy wysiłek piłkarzy, dokładają klubowi kar i wystawiają normalnych kibiców Piasta na pośmiewisko. Jesteście masą tchórzy normalnych inaczej, manipulowanych przez kibolczy margines.
Nie potraficie nawet wydalić z siebie słowa “przepraszam” wobec tych kibiców Piasta, którzy byli zastraszani, wyzywani i szarpani za to, ze chcieli wejść na mecz. Tych, którzy wzywali mnie do bojkotu, mam za zwykłe ścierwa z kibolczego szamba. Oby w odległym od Okrzei szambie pozostali, bo stadion nie jest filharmonią, ale nie jest też zlewnią na kibolskie ścieki.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Panie ampuła skończ Pan wyzywać wszystkich i obrażać bo w tym momencie sam jesteś jak taki patol i ścierwo! nikt nie jest Manipulowany każdy dobrowolnie przychodzi do młyna nikt nikogo nie zmusza nie chcesz nie idz i już. WIEC SKOŃCZ PAN WYLEWAĆ ŻALE A DAJMY NOWĄ SZANSE SOBIE WZAJEMNIE!

No piastoholik patologic group
No piastoholik patologic group

Chłopie jak jesteś zwolennikiem patologicznych piastoholików to idź sobie na inne forum przeznaczone dla kibilców-matołków, gdzie możesz bez końca komentować i wypisywać swoje bzdury! Polemika z wami kibolcami jest identyczna jak próba rozmów z partią obecnie nam nieszczęśliwie panującą, czyli żadna.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

koleś TO NIE SĄ ŻADNE BZDURY!! NIE WSZYSCY są patologiczni jak to określacie i skończcie już obrażać! bo dla Was KAZDY KIBIC I JAKIEŚ STOWARZYSZENIA CO SA TO niby wszyscy to PATOLE a WCALE ŻE NIE!!!!!

Gość
Gość

Super-niech piastochulicy potępią i spadają. Najlepiej razem z tymi pasożytami z numerkami na plecach.
Albo co najlepsze niech znajdą dla nich takie finansowanie (najlepiej od wyników) abym nie był zmuszany do łożenia danin na nierokujące inwestycje, które mnie nie interesują. Koniec wypasionych bryk i lasek za moje pieniądze.