Pięć dekad twórczości Davida Hockneya na filmie w kinie Amok w ramach serii “Sztuka na ekranie”

Kino Amok zaprasza na projekcję filmu na temat artysty Davida Hockneya. Produkcja powstała z okazji 80. urodzin malarza. Na dużym ekranie będzie można ją zobaczyć 10 marca.

David Hockney jest jednym z największych żyjących artystów brytyjskich, jego prace posiadają w swych kolekcjach najważniejsze muzea i galerie sztuki współczesnej na całym świecie, w tym: MET (Metropolitan Museum of Art) oraz MoMA (Muzeum Sztuki Nowoczesnej) w Nowym Jorku, Centre Pompidou w Paryżu, Tate Galery w Londynie i Muzeum Sztuki Współczesnej w Tokio.

Podstawą dla powstania tego filmu ukazującego pełnię bezkompromisowego talentu Hockneya były dwie olbrzymie wystawy przygotowane przez Royal Academy of Arts w Londonynie: „Krajobrazy” i „Portrety i martwe natury”, które stały się zwieńczeniem trwającej już ponad pięć dekad kariery malarza.

Według Hockneya film lepiej niż on sam wyjaśnia, co kryje się za jego twórczością. Artysta nieustannie wprowadza innowacje do sztuk wizualnych w skali globalnej.

Zainspirowany pop-artem i ostrym światłem Los Angeles, gdzie spędził trzy lata, poszedł dalej, włączając do swojej twórczości elementy fotografii i kolażu. Realizuje nie tylko cykle malarskie, ale także projekty scenograficzne i inne.

Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3, niedziela, 10 marca, godzina 18:15. Bilety w cenie 25-15 zł można nabyć tutaj.

(żms)/Amok Gliwice
fot. materiały organizatora

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imię
Imię

Pokazywanie pracy artysty malarza na sprzęcie, który przekłamuje kolory mija się z celem. To jakby słuchać koncertu na popalonych głośnikach

,,
,,

Każdy sprzęt przekłamuje kolory a koncert może być słuchany na przygrzanych głośnikach o czym nie wie słuchający.