Pieczywo rozwożone w brudnym, niesprawnym samochodzie. Kierowca nie miał również badań

Czarne kłęby spalin wydobywające się z rury wydechowej dostawczego Fiata zwróciły uwagę policjantów, którzy zatrzymali auto do kontroli. Gdy zobaczyli stan pojazdu, w którym przewożone jest pieczywo, zgłosili sprawę do Sanepidu.

Sytuacja miała miejsce w środę po godzinie 8:00 rano na ulicy Toszeckiej. Okazało się, że dostawczak używany jest do przewozu pieczywa i należy do jednej z piekarń na terenie powiatu gliwickiego.

Policjanci zauważyli, że samochód jest niesprawny technicznie – miał łyse opony, wydzielał nadmierną ilość spalin z układu wydechowego.

Nie posiadał także wymaganego zezwolenia do przewozu żywności udzielanego przez Sanepid, ani oznaczenia, że jest to pojazd przewożący pieczywo.

Kierowca natomiast nie posiadał badań do kontaktu z żywnością, ani wymaganych podczas przewozu żywności środków higieny, m.in. fartucha ochronnego, rękawiczek itp.

Wiele do życzenia pozostawiał stan “czystości” panującej w pojeździe.

Stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, sprawie przyjrzy się Sanepid, któremu zostanie przekazana dokumentacja z kontroli.

(żms)/KMP Gliwice
fot. Śląska Policja

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
EastWorld
EastWorld

Brawo policja. To musiała być mega zadyma skoro zdecydowali się zareagować. Pełno trupów kopci na ulicach a jeszcze więcej ma zużyte tłumiki ale policji nie interesują. Ale chciałbym chociaż raz w życiu zobaczyć dostawcę w czystym fartuchu i rękawiczkach, który razem z obsługą sklepu w takim samym wyposażeniu nie szura skrzynkami z pieczywem po brudnym chodniku i podłodze w sklepie. Chciałbym też zobaczyć jak ekspedientka nakłada rękawiczki dotykając żywności i zdejmuje je biorąc do rąk pieniądze. Dostawcy pieczywa i obsłudze Żabki przy redakcji “gazety miejskiej” jeszcze nigdy to się nie udało.

skrupulatny
skrupulatny

Właściciel, pewnie jeden z listy gliwickich milionerów

Tyg
Tyg

Proponuję zlecić kontrolę w firmach które dostarczają produkty do piekarni ciastka i itp. Na Sowińskiego jest jedna. Tam to się dzieje. Przeklejanie dat ważności to była norma.

Sobota
Sobota

Konkurencja?

Realista
Realista

Cieszy reakcja Policji. Czekamy na kontrole wszystkich aut, w których przewożona jest żywność.

Miruś
Miruś

…”Kierowca natomiast nie posiadał badań do kontaktu z żywnością, ani wymaganych podczas przewozu żywności środków higieny, m.in. fartucha ochronnego, rękawiczek itp.”
ciekawy który kierowca ma ??? książeczkę to jeszcze może , ale całą resztę to wątpię…

zgorszony
zgorszony

Żadna nowość . Wielo krotnie widziałem jak koło ,, handelku ” przyjeżdża dostawczak z pieczywem , kierowca wynosi skrzynki z pieczywem , chwile jest w ,, sklepiku ” , a w tym czasie gołębie / już są przyzwyczajone / wpadają do tego dostawczaki i z pustych koszy wyjadają okruszki wnosząc tym samym różne zanieczyszczenia do jego środka . Fuj, nigdy tam chleba nie kupuję .

2weer
2weer

Świnia i tyle.

AMF
AMF

Jakie tam kłęby spalin? Kierowca wajchy pomylił i włączył tryb produkcji ekstraktu dymu o aromacie identycznym z wędzarniczym.

sssssssssss
sssssssssss

on jechał ze zwrotami a nie ze świeżym pieczywem od tego było trzeba zacząć

Natu
Natu

Zwroty odbierają ci sami, którzy przywożą świeże. Na tym można skończyć.

Adwokat
Adwokat

@sssssssssssss Pieczywo ze zwrotów ? To by potwierdzało to o czym pisałem. była to inscenizacja historyczna.

Edek
Edek

Jak się na to patrzy to można dostać “zwrotów “

Imiu
Imiu

1. “minimalna wartość bieżnika w POLSCE musi wynosić co najmniej 1,6 mm (z wyjątkiem autobusów, które muszą mieć min. 3 mm” – “Policjanci zauważyli, że samochód jest niesprawny technicznie – miał łyse opony” – szkoda że nie pochwalono się zdjęciami jak te łyse opony wyglądały. 2. Zdjęcia ze środka kabiny kierowcy ma świadczyć o? 3. “wydzielał nadmierną ilość spalin z układu wydechowego” – i tu się zgodzę, dzięki temu tylko i wyłącznie Polska Policja z Gliwic ujęła taki problem a ktoś z 24Gliwice.pl rozpisał się żeby uwypuklić proceder. Następnym razem pewnie będzie artykuł jak ktoś na ryneczku zjadł ciasto z… Czytaj więcej »

Beton
Beton

Chciałem przypomnieć, że na przełomie 80 i 90 lat na Balcerku za pocztą główną i giełdzie samochodowej sprzedawano artykuły spożywcze, w tym mięso ( nie przebadane ) gołymi rękami, prosto z ciężarówek w żaden sposób nie przystosowanych do przewozu mięsa i ludzie kupowali.

SKW
SKW

Po pierwsze od kiedy to policja to diagnosta ma uprawienia wydane przez TDT pewnie jakiś nędzny sierżant lub inny stopień z SRD proponuję aby policja zajęła sie swoim pojazdami których stan mam wiele do życzenia

Adwokat
Adwokat

Czepialnictwo.To była inscenizacja historyczna. Odgrywał rolę dostawcy pieczywa dla powstańców warszawskich.

manek
manek

I zgubił jedną czerstwą bułeczkę, która walnęła Cię w głowę.

Diabeł
Diabeł

@Adwokat. Niebawem się widzimy. Smołę grzeję.

Ampuła
Ampuła

Okolicznościowe wzmnożenie kontról mechaniczno-pojazdowych uczestników łańcucha dostaw artykułów spożywczych jest z podjudzenia Związku Terrowerystów Radzieckich. Terroweryści chcą w ten sposób udowodnić, że rozwózka chleba, maślanki, wędlin i jarzyn powinna odbywać się rowerami cargo. Wyposażonymi w specjalne te, no… w zezwolenia na prowadzenie rowerowego przewozu wykupione w Komisji ds. Przewozów Towarowych w gliwickim Związku Terrowerystów Radzieckich. Wydanie zezwolenia tylko za okazaniem ukończenia płatnego kursu, prowadzonego przez Komitet Upowszechniania Rowerów Cargo przy Komisji ds. Przewozów Towarowych. Jedna z uczestniczek przysłała takie oto strofy na Konkurs Poezji Dziecięcej “Mój Tata Rozwozi Rowerem Bez Zwolnień Lekarskich”: Pluchy muchy kurzu skwaru nie obawiaj się miły… Czytaj więcej »

cargo
cargo

Ty już całkiem straciłeś kontakt z rzeczywistością..

Ampuła
Ampuła

a inny, chyba chłopaczek, napisał:

żeby każdy zapomniał o głodzie
to gdy dorosnę i się nauczę
jak mój tata rowerem co dzień
będę ludziom dowoził półtusze

cargo
cargo

podtrzymuję to co napisałem

GKS
GKS

Dołączam się do tego co napisał CARGO!
Jednym słowem, nasz AMPUŁA odleciał…pytanie czy stało się to po dopalaczach czy może po skażonych przez brudne paluchy rozwoziciela drożdżówkach albo innym pieczywie, które ów nieszczęśnik spożył?

manek
manek

Kiedyś nawet fajnie się czytało Twoje wpisy ale teraz to już robisz bokami.
Towar mocno przeterminowany, Zmień dilera dla zdrowia własnego i naszej ulgi.

Terrowerysta;)
Terrowerysta;)

@ampula, traktując Twój wpis poważnie napiszę tylko, że w zachodnich i bardziej rozwiniętych krajach Europy strefa centrum jest zupełnie zamknięta dla ruchu pojazdów spalinowych i…. rowery cargo rzeczywiście świetnie się tam sprawują dowożąc towar do centrum. To tak gwoli ścisłości.

Bez przesady
Bez przesady

Mumbaj, Delhi, Hanoi, Chiang Mai, Szanghaj to nie Europa

Fanatyk rowerowy
Fanatyk rowerowy

owszem od Azji wszystko się zaczęło ale ja pisałem o zachodnich krajach Europu i proszę…tu link o DHL i rowerach cargo.
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/dhl-stawia-na-rowery-czyli-co-to-jest-cubicycle-54525.html

Ampuła
Ampuła

Ta sama ścisłość każe pamiętać, że kontról pojmała transportowca pieczywa na Toszeckiej. Prześladowania na wylotówkach to nie żadne zabawy w pielęgnację nastroju w “strefie centrum”. Terroweryzm to wersja zwykłego terroryzmu: musi niszczyć istniejącą tkankę, żeby w zamian zainstalować swoją. Dla terroweryzmu dymanie rowerem cargo z mrożoną półtuszą wołową nakrytą plandeką, na przykład z Toszeckiej od Shella do lodziarenki nieopodal rynkowego Neptuna, jest lepsze, niż dowóz tejże półtuszy chłodnią.