Pilotażowa aplikacja MUV będzie testowana w Gliwicach. Chodzi o ekologiczne środki komunikacji

Zamień samochód na rower, komunikację miejską lub spacer i wygrywaj nagrody. Gliwice dołączyły do międzynarodowego pilotażu aplikacji MUV. Aplikacja ma przekonać mieszkańców wybranych europejskich miast do wyboru ekologicznych form transportu.

Projekt MUV (Mobility Urban Values) wystartuje we wrześniu i będzie prowadzony m.in. w wybranych dzielnicach Amsterdamu, Barcelony, Gandawy, Helsinek, portugalskiego Fundão oraz włoskiego Palermo. Do pilotażowego udziału w projekcie włączono także obszary akademickie trzech miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Gliwic (dzielnica akademicka), Katowic i Sosnowca.

Aplikacja powstała w ramach europejskiego programu badawczo-rozwojowego Horyzont 2020. Część miasta staje się w niej areną sportową, a mieszkaniec – sportowcem.

MUV śledzi trasy użytkowników i przyznaje im punkty za zastosowanie zasad „zrównoważonej mobilności”, czyli nagradza za każdym razem, gdy użytkownik zamiast samochodu prywatnego wybierze spacer, jazdę na rowerze albo środek publicznego transportu zbiorowego. Pod koniec gry – która w fazie pilotażowej potrwa kilka miesięcy – najlepsi użytkownicy otrzymają ciekawe nagrody.

Więcej na stronie: www.muv2020.eu

(żms)/MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
AndrzejD
AndrzejD

Piękny projekt totalnej inwigilacji. Zainstaluj naszą apke a my będziemy śledzić każdy twój ruch i przyznawać ci punkty jak będziesz robił to co chcemy. To już tylko krok do tego, żeby tych którzy są nieprawomyślni szykanować. A tępa tłuszcza łyka to jak pelikan masło i cieszy się że dostanie nagrodę w postaci śmieciowego chińskiego gadżetu.Czysty Orwel. BTW: 1. Ile autobusów i jak często jeżdżą na Strefę Ekonomiczną gdzie pracuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi którzy przemieszczają się kilka razy na dobę tam i z powrotem do miejsc zamieszkania. Czy są to autobusy elektryczne ? 2. Ile jest parkingów systemu Park&Ride w Gliwicach… Czytaj więcej »

asdf
asdf

4. Ile autobusów i jak często jeżdżą przez “dzielnicę akademicką”? Czy dostępnych jest więcej przystanków, czy tylko jeden albo dwa? Ile autobusów jedzie ul. Konarską obok kilku dużych wydziałów Politechniki?

Wojtek
Wojtek

Konarska nie jedzie żaden autobus. Nie jedzie nawet żaden samochód, ani rower.

AndrzejD
AndrzejD

…i w ramach promowania ekologicznych środków transportu, Frankiewicz wywalił z Gliwic ekologiczne tramwaje i zastąpił je autobusami z silnikiem Diesla kursującymi po identycznej trasie.
Zaraz napiszę maila do tej organizacji MUV i poinformuję ich o tym, bo najwyraźniej nie mają takiej świadomości.
W tym projekcie, biorą jeszcze udział Katowice i Sosnowiec – tam, inwestuje się w remonty i budowy nowych linii tramwajowych i wymianę taboru.

LOL
LOL

Ależ to wspaniale, że właśnie tutaj będą testować ten program. Wyobraź sobie do jakich wniosków dojdą po weryfikacji danych, o ile w ogóle jakieś zbiorą. To będzie miazga i mam nadzieję, że poznamy ich ocenę Gliwic, którą będzie można wydrukować i umieścić na dużym bilbordzie, najlepiej przed Urzędem Miejskim.

p.s. Szkoda, że gra nie obejmuje obszaru SSE i nie monitoruje zachowań pracowników strefy.

Szef
Szef

Mam nadzieję, że studenci zorganizują spółdzielnię, zrobią zrzutkę na telefon, który będą na zmianę nosić na piechotę i zgarną wszystkie nagrody.

ja234
ja234

No, zaszaleli.Przecież auteczka( niektóre marki) mają połączenie internetowe umożliwiające zbieranie danych oraz śledzenie.Są też auteczka mające stale włączony internet.
Sugeruję wszystkim auteczkowcom wyłączenie możliwości łączenia się z internetem.

Projekt MUV to ładnie opakowany program inwigilacji społeczeństw europejskich,pewnie podoba się to pisiorom oraz służbom specjalnym.Tak w ogóle to (prawie)każdy ma smart szpiega w kieszeni…połączonego z internetem…(16:57)