PiS ma swojego kandydata na prezydenta Gliwic. To poseł i były radny

fot. FB Jarosław Gonciarz

– Poseł Jarosław Gonciarz będzie kandydatem PiS na prezydenta Gliwic w nadchodzących wyborach samorządowych – potwierdził dziś Łukasz Chmielewski, dyrektor gliwickiego biura poselskiego PiS.

Tym samym były gliwicki radny jest pierwszym kandydatem, który zapowiedział swój udział w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Nazwisko Gonciarza (obok wojewody Jarosława Wieczorka i senatora Krystiana Probierza) na giełdzie potencjalnych kandydatów pojawiało się już od kilku miesięcy.

Tymczasem, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy najpoważniejszym konkurentem gliwickiego posła na ostatniej prostej został… były wiceprezydent Gliwic Janusz Moszyński. Ta kandydatura miała być silnie forsowana przez Barbarę Dziuk, wpływową posłankę PiS z Tarnowskich Gór.
– Mogę zapewnić, że ze strony gliwickich struktur partii Jarosław Gonciarz był jedynym kandydatem – komentuje Chmielewski.

Kim będą kontrkandydaci Gonciarza w wyborach? Tego na razie nie wiadomo, choć wiele wskazuje na to, że Zygmunt Frankiewicz (o ile zdecyduje się na start) zyska poparcie tzw. “wielkiej koalicji” – Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, KODu i oczywiście własnej Koalicji dla Gliwic. To pozornie stawia kandydata PiS w jeszcze trudniejszej sytuacji niż dotychczas. Z drugiej strony koalicja największych ugrupowań i brak innych mocnych kandydatów (np. obywatelskich) pozwoli prezentować Gonciarza jako jedyną mocną alternatywę do rządów Frankiewicza.

48-letni Jarosław Gonciarz urodził się w Czeladzi. Ma wykształcenie średnie pomaturalne. Od 1989 zawodowo związany jest z branżą górniczą, pracował m.in. jako informatyk w jednym z zakładów Kompanii Węglowej. Od 2010 roku zasiadał w gliwickiej Radzie Miasta. W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat posła otrzymując 4884 głosy. W Warszawie wielokrotnie interpelował w sprawach Gliwic. Należy do posłów o najwyższej frekwencji na głosowaniach (opuścił zaledwie 7 z 5376). W ostatnich miesiącach zwiększył też swoją aktywność podczas sejmowych posiedzeń. W pierwszych miesiącach kadencji ani razu nie pojawił się na sejmowej mównicy, za co był krytykowany przez niektóre media. Obecnie ma na koncie już 174 wystąpienia (w tym jednak 69 niewygłoszonych oświadczeń).
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Kora
Kora

Nie życzę sobie żadnego Gonciarza. Ten facet głosował za każdą głupią ustawą w Sejmie, to czego można się po nim w Gliwicach spodziewać? Ostrzegam przed bezmyślnym głosowaniem na partyjne hieny i oszustów finansowych. Najważniejsze aby jesienią wybrać nowe twarze do Rady Miasta, a nie potakiwaczy i karierowiczów. Gliwice potrzebują wielokierunkowych działań a nie tylko ciągłych obciążeń finansowych. Bez naszego pełnego zaangażowania w sprawy publiczne niczego nie zmienimy bo nawet obecni radni nic nie mogą kiedy są nam potrzebni.

Wiesław
Wiesław

Każdy kandydat mogący zakończyć stuletnią kadencję Franka jest dobry. A tylko Gonciarz ma realną szansę. O to że jesteś z kręgu Lemingów krytykujących wszystkie posunięcia PIS nie znaczy że ustawy na które głosował były złe.

Cc
Cc

Pan poseł niech studia jakieś skończy bo po studium to nie wypada prezydentować w mieście z prawie 200k mieszkańców. Ponadto jako poseł pan ten nie zagłosował nigdy przeciw lini swojej partii co pozwala wyciągnąć wniosek, że w Gliwicach będzie folwark PiSu. Uraczy nas wszystkim skwerkami i ulicami najlepszego prezydenta i różnych wyklętych. Natomiast potrzebujący (na przykład tacy jak protestują obecnie w sejmie) w tym mieście pomocy nie uzyskają bez zgody partii.

HA HA HA
HA HA HA

Skończy, skończy . Spokojna Twoja rozczochrana. Za trzy zdrowaśki ojciec dyrektor absolwentem swojej uczelni go uczyni.

Wiesław
Wiesław

Teraz w sejmie to jest protest polityczny. Ciekawe że jakoś organizatorzy protestu w czasie gry zasiadali na stołkach, bo rządami tego nazwać nie można, nawet w 1/10 nie raczyli udzielić pomocy potrzebującym. Fałsz i obłuda. Ale cóż się dziwić komuś, dla kogo walczący o Polskość są tylko “wyklętymi”. Żal dupę ściska że utrudniali panoszenie się Twoim przodkom?

gość
gość

wole niższe wykształcenie kontra megalomania pracownika naukowego

Cliper
Cliper

Żeby pokonać obecnego prezydenta nowy będzie musiał udowodnić że da radę rządzić na tym samym poziomie co obecny a nawet lepiej..suchych obietnic nie toleruje

krzysztof
krzysztof

chcesz głos mój Gliwiczanina od urodzenia to stawiam mały warunek – frankiewicza z całą złodziejsą urzędniczą sitwą rozliczysz, doprowadzisz do audytu urzędu miejskiego. Mieszkańcy mają się czuć we własnym mieście obywatelami , a nie ludźmi płacącymi na fanaberię władzy

Urko
Urko

“gliwiczanina” -z małej litery

Sonia
Sonia

Możesz uczyć do usrnj śmierci, a i tak będą pisać “jakiś” zamiast “jakichś”; “chcialę” zamiast “chciałem” itp. Ale “nasz papież Jan Paweł II” zawsze nadwyrężą “Nasz Polski Papierz Jan Paweł 2”. I rzeby nie było wontpliwośi to se to tatuują na dowolnych cześiach ciała. Bo som Patriotami. I nie ma przebacz, przegrasz, bo kapituła dbająca o poprawność języka wymięka i za chwilę forma “przyszłem” stanie się obowiązująca a nie tylko dopuszczalna. Jak bronić zasad w świecie barbarzyńców, których zasadą jest brak szacunku i przestrzegania zasad? Z każdym polskim prawem jest tak samo. Przykładem Kodeks Drogowy. Jaki odsetek kierowców stosuje się… Czytaj więcej »

treya50
treya50

Jako polonistka i nie tylko popieram głos Soni !

gośść
gośść

Jako słaba polonistka chyba wontpliwości

Wiesław
Wiesław

To proszę Pani Polonistki (celowo pisane wielkimi literami) – proszę posłużyć się słownikiem ortograficznym i sprawdzić wpis Pani Soni wytykającej błędy innym.

ann
ann

Oj aby nie było tak jak z tym audytem PIS z którego nic nie wynikło. Oszczerstwa rzucać jest łatwo. Ja też nie przepadam osobiście za Frankiewiczem ale nigdy nie zagłosuje za PIS.

anna
anna

taką odpowiedz że nie zagłosuję co z nie wynika ?

Beton
Beton

Oczywiście audyt za miejskie pieniądze przeprowadzony przez firemkę zaprzyjaźnioną z PiSoidami. Audyt da wynik taki, że będzie można urząd zapełnić mniej lub bardziej rozgarniętymi szwagrami, siostrami i kuzynami lokalnych działaczy. Gliwiczanie czujący się obywatelami będą wtedy hodować w magistracie kolejnych nierobów mających gdzieś interes ogółu.

Truda
Truda

Mamy wybór: Franek i jego kompania wnuków AK-owców lub gościu z Zagłębia…. masakra…

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Niby racja, tylko żeby potem nie przyznał sobie i swoim ludziom “nagrody” za przeprowadzenie tego rozliczenia.

Dawid
Dawid

Precz z PiS i kukłami Prezesa .

Jaś
Jaś

Na pewno nie oddam głosu na PO

Pucio
Pucio

i na Frankiewicza też nie oddam

EA-68
EA-68

Najlepiej to zostańcie w domach podczas wyborów, będzie mieć wiele powodów do narzekań na wybrane władze w Gliwicach i mogli mówić wśród znajomych: ‘ja na niego nie głosowałem”.

Nobody
Nobody

Gliwice skazane są na Pana Frankiewicza. Za kolejną kadencję już nic z tego miasta nie zostanie. Utrzymanie hali ot fraszka ale oszczędza np na komunikacji miejskiej. Gliwice logiki nie ma tu:)

ewa
ewa

Czy wiesz, że mieszkańcy do 16-tego roku życia nie płacą za bilety, a komunikacją rządzi Metropolia?

guy fawkes
guy fawkes

A czy wiesz,że nadal istnieje KZK GOP, w którym członkami zgromadzenia są Franek i bezradny Olejnik? I pobierają kasę za rzekome reprezentowanie miasta i jego mieszkańców?

Wiesław
Wiesław

A wiesz że są na Śląsku miasta w których wszyscy mieszkańcy mają darmową komunikację?

Xsenofob
Xsenofob

Wygląda na to że znowu będzie wybór między PIS a PO.
Czy jest szansa na kogoś niezależnego … – chyba nie w tym mieście

Kora
Kora

Czyli wybór żaden bo złodziej czyli zdrajca wartości tylko inaczej się nazywa.

rocki
rocki

Bo na politykę trzeba mieć kasę, kasę i kasę. Po Frankiewiczu przychodzi prezydent, który pozbywa wszystkich jego współpracowników… pomarzyć, dobra rzecz :)

Egon
Egon

ŚPR…. ale nie wiem czy będą w Gliwicach

kasia
kasia

obecny Prezydent nic nie robi, tylko podatki kasuja

Jaś
Jaś

Jak nic zrobił sobie Halę a my będziemy spłacać

Kora
Kora

Nie musi jawnie nic robić, jego radni wszystko dla niego zrobią.

mic
mic

pamiętaj Wyjdź do mieszkańców rozmawiaj z nami może się uda wyprowadzić Gliwice aby NASZE miasto było dumne ze swoich osiągnięć a nie słynne ze złodziejskiej bandy rządzącej od lat na samych układach Rozlicz złodziei a wielu gliwiczan odda głos na Ciebie

Urko
Urko

A wyborcy PiS jak zwykle mają kłopoty z logiką . Najpierw musimy oddać na tę pacynkę głos, żeby mógł zacząć rozliczać :-)

WYPAD POPiS
WYPAD POPiS

Jak PiS rozlicza to już wiemy. Zero winnych z poprzedniej władzy za to lewe wypłaty pod stołem, których nie oddają do budżetu tylko dotują katoli a nawet jak to robią, to też kantują. Kradła kamaryla Frankiewicza, to pisowska postara się okradać dwa razy bardziej.

Urko
Urko

Pewnie, że mam . Rowana Atkinsona . Byłoby jeszcze zabawniej , niż przy tym PiS-dusiowatym aparatczyku IV -ego sortu

Gość
Gość

Urko i odwaga? On tylko umie coś tam naskrobać siedząc w zamkniętym komputerowym świecie ukrywając się pod gałszywym mickiem i mailem.
Biedny człowiek na szczęście reprezentuje promil społeczeństwa

ja234
ja234

@Gość, tobie się chyba płyta zacięła z tym “fałszywym nickiem i mailem”.Pewnie podałeś prawdziwy mejl co nie geniuszu???A nick to też prawdziwy??? O RODO też pewnie nic nie słyszałeś i nie wiesz.

Gość
Gość

A Tobie sie płyta zacięła na krytyce.
Zacznijnod siebie zmieniać świat a wszystko się ułoży-pies do Ciebiecwroco, żona przestanie Cie zdradzać, agrest zakwitnie, burze ustąpią itd
Co do RODO to jeszcze nie obowiązuje więc nie wymyślaj

Urko
Urko

@Gość Co to jest “gałszywy nick”?

Gość
Gość

Urko też ładnie gotuje i smacznie tańczy. Czy jakoś tak

Jozef
Jozef

Widzę,że rozliczanie złodziei to ulubiona śpiewka i tych ,którzy myślą ,że nic nie ukradli i tych co kradli ale uważali to za cnotę zapobiegliwości lub sprytu Dlatego też niech każdy zanim weżmie do ręki kamień wejrzy w swoje sumienie aby nie został kamieniem trafiony.Jeżeli nic innego nie potraficie tylko rozliczać to zatrudnijcie się w urzędzie skarbowym .

Joe
Joe

Obecny poseł rezygnuje z mandatu czyli olewa swoich wyborców. W wyborach w okręgach jednomandatowych takie coś jest nie do pomyślenia. Np. w Anglii oznaczałoby to po prostu, że mandat przejmuje inna partia. (Po rezygnacji mandat przypada posłowi, który był w wyborach na drugim miejscu; a w okręgu jednomandatowym oznacza to posła z innej partii).

Urko
Urko

Hey Joe . Przestań bredzić . Znajdź jakiegoś dużego JOW-A. Pacnij się nim w łepetynę.. Nie wiem czy zmądrzejesz ale może będziesz przystojniejszy. Już nawet Pawełek w przerwach między “ciągami” , nie bebla o JOW-ach ..

Joe
Joe

Pawełek nie jest pierwszy ani ostatni. O JOW-ach wcześniej bleblała Platforma (kilkaset tys. podpisów pod wnioskiem o referendum), Andrzej Leper, Stan Tymiński, Jaś Rokita, itd.

Urko
Urko

Noooo… . Sami tytani intelektu. Autorytety i demiurdzy polskiej sceny politycznej . “Ratunku !!!! Niemcy mnie biją “:-) :-) :-):-)

Joe
Joe

Blelblają nie dlatego, że naprawdę chcą JOW-ów tylko dlatego, że akurat z różnych względów, uważają, że takie bleblanie im się opłaca – to chyba oczywiste? Na przykład Jaś-niemcy-mnie-biją-Rokita przypomniał sobie o JOW-ach, kiedy Donek wykolegował go z partii. (A przy obecnej ordynacji startować w wyborach można tylko po namaszczeniu przez partyjnego bosa, pomimo każdy).

Urko
Urko

No to Joe, jak wszyscy tylko bebelają a suwenir olał JOW-y sikiem górnym , to po co jeszcze klawiaturę zużywasz ? PS. To pytanie jest retoryczne.

Joe
Joe

Olane zostało referendum wymyślone przez Komorowskiego w celu uratowania mu zadu w drugiej turze wyborów.

o rzadach w nierzadzie pols
o rzadach w nierzadzie pols

soros raz pociagnie lewa lejca raz prawa
tak aby jego woz jechal do jego celu

czasami batem wybatozy
by mamony wiecej zaprzeg zarobil

wyborca
wyborca

W Gliwicach PiS przedstawil takiego kandydata na prezydenta, zeby wygral stary uklad. Obecny jest prezydentem juz 25 lat. Dzieki PiSowi bedzie rzadil jeszcze kolejnych 10 lat. PiS-owski kandydat wychwala obecnego (zalozyciela PO), nazywajac go wybitnym samorzadowcem. PiS ewidentnie przegra te wybory.

mis musi byc duzy
mis musi byc duzy

100/100

kanalia52
kanalia52

Niech się wali na San Escobar.

bacyl
bacyl

Kandydatura bardzo słaba. Wygląda na zwykłego aparatczyka partyjnego. Ale wszystko jest lepsze niż obecna mafia rządząca miastem. Gorzej już być nie może.

mis musi byc duzy
mis musi byc duzy

masz racje kazda podroz nalezy rozpoczac od pierwszego kroku
chocby mialby to byc maly kroczek gliwiczan rozpoczety
od uwolnieniu stolka prezydenta od niecnoty i jego kumpli
rujnujacych finanse miasta przelewami z publicznych pieniedzy do
prywatnych kieszeni pod pozorem inwestycji

Mój głos na pewno dostanie. Nie pozwolę, aby dalej tym miastem rządził człowiek który tylko obiecuje, a nic nie robi. W końcu trzeba skończyć tą długoletnią kadencję Frankiewicza.

Beton
Beton

@Ampuła, przecież ten to nawet obiecywać nie będzie.

Darek
Darek

Na złość babci odmrozisz sobie uszy ?
Żadna pacynka z PiSu mojego głosu nie dostanie, a jeśli nie będzie innego wyboru to będzie Frankiewicz.
Byle nie z PiSu !!!

chacha
chacha

zawsze byles kretynem czy tylko na czas pracy

Kazimierz
Kazimierz

chyba już macie dość pis,wszędzie nawet wschodnia Polska ma dość rządów pis nawet niektórzy przepraszają że głosowali na pis ,jest w Gliwicach dużo dobrych ludzi na to stanowisko i to nie związanych z żadną partią

Beton
Beton

@Kazimierzu
Masz całkowitą rację. Ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami, talentami, prezencją, świadomością i pomysłami jest trochę. Tylko żaden z nich nie będzie kandydował na prezydenta. Oni mają swoje stanowiska, lepiej płatne zajęcia, które wykonują nie narażając się na bezustanne obrzucanie błotem, niezależnie od tego czy robią coś dla miasta w lewo, czy w prawo.

pa-ko
pa-ko

Wybierzcie pisiora, a będziecie mieszkać przy kaczych ulicach, spacerować po kaczych parkach i skwerach, podziwiając kacze pomniki.

mis musi byc duzy
mis musi byc duzy

tabliczki latwo zmienic

a audyt w archiwach urzedu jest niezbedny

EA-68
EA-68

Pozdrawiam wszystkich siedzących w domach podczas wyborów, a potem najgłośniej narzekających na wszystko.

Urko
Urko

Brawo Pis -dusie. Gość nie potrafi poprawnie po polsku tekstu z kartki odczytać . Chyba pójdę na jego spotkanie wyborcze ( jeśli odważy się je zrobić ) . Będę miał ubaw na całego :-)

nIXOn
nIXOn

Niby racja, ale jako prezydent może dobrać sobie chociaż jednego, który potrafi czytać a może nawet pisać. Frankiewicz też otoczył się ludźmi z talentami, których sam nie ma a są niezbędne. Taki Karasiński albo Tomala na przykład. To są giganci, którzy nie mieszczą się w ramach. A Wieczorek to już po prostu taki format, że nic tylko wykuć podobiznę w Tatrach. Na Frankiewicza nasze góry za małe.

mic
mic

wszyscy wiemy że jesteś na garnuszku frankiewicza tobie pasuje to że jest mętna woda i złodziejstwo nie wyjdzie ale wyjdzie jak się dobiorą wam do du…y jak w Warszawie

Urko
Urko

Tak Pis-iaczku kolorowy . Na garnuszku Zygmunta F. , PWiK , Szpitala Miejskiego, szpitala przy ul. Radiowej , ZBM . I jeszcze mojego własnego pracodawcy .:-)

Ampuła
Ampuła

Typowy egzemplarz PiSoida. Czytanie z kartki prezesa – na poziomie zaleczonego analfabety. Myśl własna wyrażona pełnym zdaniem – niedostępna. Obecna rola społeczna – kukła do głosowania partyjnego. Poparcie – szczątkowe, z tendencją ku kompromitującemu. Nadzieje przedwyborcze – w postawie klerolizusa wciągniętego na transparenty oszołomów gazetopolskich.

Ciekawy
Ciekawy

Wykształcenie kandydata kwalifikuje go w pełni do pełnienia roli prezydenta miasta. ……………Przy okazji pytanie o wyksztalcenie kandydata. Pytam bo temat jest mi obcy. Czy możliwe jest zdobycie średniego wykształcenia bez matury ?

matura to bzdura
matura to bzdura

Tak, jest możliwe. Przykładowo edukację w technikum możesz zakończyć dyplomem technika a do matury nie przystąpić jeśli nie wybierasz się na studia.

Ciekawy
Ciekawy

Dziękuje za wyjaśnienie. Czyli jak zrozumiałem ten pan ukończył technikum z bohatersko (skoro wspomina) zdaną maturą. Analiza zatrudnienia wskazuje na Technikum Informatyczne . A może tylko etat “parzykawki” na grubie piastował

mgr inż
mgr inż

Nie wiem kim jest ten pan. Nie chce mi się go słuchać, ale zbyt wielu idiotów z wyższym wykształceniem i bardzo wielu mądrych ludzi po zawodówkach spotykam żeby oceniać ludzi na podstawie ich wykształcenia.

nie bredz wiecej
nie bredz wiecej

w epoce slusznie minionej
tez takie brednie opowiadano o madrosci kucharek

jedynym faktem jest ze korupcja czyli dawanie lapowek przez prostych ludzi jest
na poziomie 50%
u osob wyksztalconych siega 90%

ale raczej swiadczy to tylko ze z mozliwosci wyksztalceni szybciej skorzystaja

Darek
Darek

Matura jest potrzebna do startu na studia, a nie skończenia szkoły średniej…
Tak można mieć średnie wykształcenie bez matury.

ewa
ewa

tak

Adam
Adam

A jakie są kwalifikacje kandydata, aby zarządzać przedsiębiorstwem ze 180.000 ludzi???

mis musi byc duzy
mis musi byc duzy

miasto nie przedsiebiorstwo ze 180 tys ludzi
cos ci sie pomylilo z auschwitz

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Moszyński z PiSem ??
Matka się w grobie przewraca…..

tuwim i jego przestrogi
tuwim i jego przestrogi

nalezy obsadzac wszystkie mozliwosci

wtedy zawsze wygrany bedzie nasz

perz
perz

Obywatele, Obywatelki! Ludu pracujący Gliwic. Nie bójta się bujdy. W ostatniej chwili, kiedy już wszyscy będziemy zrozpaczeni, aktywista Petros dziarsko wskoczy na obywatelskiego rumaka i zakwili pieśń o padoku i wnerwie, a to nie jest jego ostatnie kwilenie więc może być więcej. I wyrwie z posad waśni korzeń i uroczyście utopi go w Kłodnicy, aby wszyscy razem wesoło pobiegli w stronę tęczy, co jutrzenki lepszą przyszłość jak fajerwerki rozświetli. A tęcza dla każdego będzie taka jaką chce – klasyczna, gejowska, lesbijska, greko- i katolicka, a dla fundamentalistów w specjalnej wersji barw od papieskiej bieli po diablą czerń, w której nie… Czytaj więcej »

Urko
Urko

Ładne

reniaTrump
reniaTrump

ma szanse jak Donald Trump na prezydenta Korei Północnej.mieszają głową Bigos

Gość
Gość

„Z drugiej strony koalicja największych ugrupowań i brak innych mocnych kandydatów (np. obywatelskich) pozwoli prezentować Gonciarza jako jedyną mocną alternatywę do rządów Frankiewicza.„-to Glajwickie Komentatory Marudy nie wystawią własnego kandydata????!Czyli to było tylko marudzenie promila Gliwiczan.