Plac Krakowski przyciągnął w Sylwestra tłumy. Tak gliwiczanie świętowali powitanie Nowego Roku

Miejskiego Sylwestra 2019 miało w ogóle nie być. Poprzednie władze, po raz pierwszy od wielu lat nie planowały organizacji tej imprezy dla mieszkańców.

Decyzję nieomal w ostatniej chwili zmienił p.o. prezydenta, Janusz Moszyński, wybór lokalizacji padł na plac Krakowski, a krótki czas na organizację koncertów sprawił, że nie było już szans na przyciągniecie “gwiazd”. Zagrały za to zespoły z Gliwic, później również nieco bardziej znany Sidney Polak czy Tomasz Makowiecki.

W trakcie trwającej kampanii wyborczej w Gliwicach, organizacja miejskiego Sylwestra nie spodobała się przeciwnikom Janusza Moszyńskiego. I tak, z Sylwestra zrobiła się sprawa polityczna. Krytykowano koszty, jeden z publikatorów do końca próbował zniechecać do udziału w imprezie, zamieszczając na facebooku zdjęcia skadrowane w sposób sugerujący, że plac świeci pustkami.


Ostatecznie, uroczystego przywitania Nowego Roku zepsuć się nie udało.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
...

Zjednoczone siły sponsorowanych przez byłe władze portali atakowały sylwestra do samego końca za nic mając gliwiczan. Panie Moszyński świetna impreza panu wyszła. Kiedy na telewizyjnych sylwestrach królowało disco polo, pan do Gliwic zaprosił gwiazdy rocka i alternatywy. Pełne gratulacje składu artystycznego i sięgnięcia po lokalne zespoły. Oby więcej takich sylwestrów w Gliwicach.

NO WZRUSZAJĄCE !

Naprawdę dzielnie dałeś odpór tym Zjednoczonym Siłom Atakakujacym Sylwestra !
w którym uczestniczyło 250 osób w 180 tysięcznym miescie.

Jeż

Haha. Sponsorowane media i/lub grupa interesariuszy zabrała głos :)l
Z przytupem i CAPSLOCKIEM

GŁÓWNY KSIĘGOWY !

Tak szacunkowo to koszt wyszedł 1000 ZLOTYCH na uczestnika imprezy !
Ale co tam stać nas na to !

Samodzielna księgowa

Na ile szacujesz koszt nocnego pokazu fajerwerków “DAMY OGNIA W GLIWICACH” z 27 lipca mający chyba przypomnieć mieszkańcom o istnieniu hali Frankiewicza?
Pamiętam, że mojego psa, który mało się nie zabił próbując się schować, musiałam wtedy na kolanach niemal do rana uspokajać.

Beton

Ludzie, co wy z tymi psami i kotami ?

pies

Mają kota na punkcie psów i kotów.

ta z sikornika

takie pytanie moze zadac jedynie osobnik o niku beton… bo beton nie mysli i brak mu empatii

Żelbeton

@Beton
Nastraszę twoje dziecko tak, że się po$ra ze strachu, a jak będziesz miał z tym problem, zapytam:
“Ludzie, co wy z tymi dziećmi?”

pies

Ludzie coraz częściej mają psy i koty zamiast dzieci.

Za dziećmi

Żelbeton to żelbeton. Tylko straszy że się roz…li. jesteś wypełniony trocinami. Kij Wam w oko z waszymi kundlami. Jeśli jie widzisz różnicy między dziećmi, a psami czy kotami to jesteś PRAWDZIWY żel…on.
Nie pozdrawiam kundlarzy.

Wieśka z Wsi Wójtowej !

U mnie na weselu więcej ludzi było niż na tym miejskim sylwestrze !
A kapela to takie disco cieła, że te sylwestrowe szarpidruty razem wzięte do pięt im nie dorastają !
I bawili my się do samego rana a nie tak jak tutaj ledwie do północy.

fanatyk napoi alkoholowych

1000 zł na osobę ? Ja pingolę, zapłaciłem jak za bal w Marriotcie a bawiłem się jak zawsze.

:))))

Nie wzruszaj się za głęboko….bo ci pikawa się zatrzyma.
Gliwice,180 tys mieszkańców miało trzy lata wstecz,a Tobie palców u rąk i nóg nie zabrakło przy tym rachowaniu?

Dziadek

Nie wzruszaj się za głęboko…to zdrowiu szkodzi.

kondom

Dziadek a jak ty się bawiłeś na klasyce hardrocka lat 70-tych, dałeś czadu, czy cię to już nie wzrusza tak jak i inne igraszki ?

Dziadek

Dmuchałem w kondomy i robiłem z nich balony !

kondom

Tak myślałem, dziecinniejesz na starość.

Dziadek

Ty lepiej pomyśl o sobie …i dowiedz się co się dzieje z balonem po przebiciu jego powłoki ;)

kondom

Wiem, wiem, jak mi opowiadał mój dziadek to kiedyś panie z twojego pokolenia sprzedające w kioskach Ruch-u dziurawiły szpilkami baloniki po przez opakowanie.

Dziadek

Takim paniom trzeba być wdzięcznym, może z tego powodu urodził się Twój Tata i Ty…;))

kondom

To się zgadza, twój tata i ty wdzięczyliście się do takich pań i nawyk dziurawienia baloników rozprzestrzenia się genetycznie.

Dziadek

Nic się nie zgadza.
Nawyk(i) i genetyka ,mają ze sobą tyle wspólnego, co wiedza kondoma(szczególnie sflaczałego) o genetyce i psychologii .

kondom

Sflaczały kondom to rzecz naturalna, a sflaczałe to coś na co zakładasz kondoma to nie pomogą ani nawyki ani genetyka ani psychologia. No chyba, że z przemytu sprowadzasz blaszane ?

Dziadek

Twoja wiedza o mnie jest taka ,jak twoja wiedza o genetyce,nawykach i psychologii :)))…i nie zapominaj,że dalej z kondomów robię balony.

kondom

Moja wiedza nie ma najmniejszego znaczenia, ale zamiast uczyć swoje wnuczki genetyki, psychologii i o nawykach próbujesz im tylko wcisnąć ciemnotę, że kondomy to balony, pajacując przy ich dmuchaniu, że raczej na pewno o dziadku zapomną.

Dziadek

Wnuczek nie mam..:((, a jeden z wnuków już innych uczy genetyki , on i pozostali wnukowie jakoś nie ociemnieli z powodu kontaktu ze mną…..i mamy doskonały kontakt..
Nie musisz się czuć z tego powodu rozczarowany.
Na tym kończę i żegnam!

kondom

miałeś

Babcia

A ja znowu musiałam zasłaniać oczka wnuczętom.

Dziadek

Babcia…Ty lepiej sama oczka przymruż … wnuczętom nic nie zasłaniaj..niech się uczą ..;)))

Babcia

Sam nic nie umiesz, tylko we wnuczętach cała nadzieja.

Dziadek

Babciu…wyluzuj :))

Dziadek

Teraz już wiem …wiem !! Dlaczego od dawna tak dobrze się czuję…:)

Babcia

Twoje słowa tylko potwierdzają moją decyzję. Najpierw uprzykrzasz człowiekowi życie a potem szczycisz się, że dobrze się z tym czujesz.

Babcia

Już dawno położyłam luz na ciebie.

Dziadek

Wreszcie się dowiedziałem dlaczego od dawna tak dobrze się czuję..:))..miłych snów życzę.

Babcia

Potrafisz tylko uprzykrzyć komuś życie a potem jeszcze się z tego szczycisz, że dobrze się czujesz.

Tom1983

250 to chyba byłeś na rynku gdzieś i liczyłem gołębie bo w Gliwicach raczej nie byles

gołąb

To ty zamiast imprezować w Sylwestra nas liczysz ?

ToTy

250 osób? Byle dokopać – prawda.
Było znacznie więcej
Poprzednie frankistowskie 500tys – to był≥o ok. Dlaczego wtedy nie szczekałeś.
A co najmniej 10mln za utrzymanie Podium z naszych pieniędzy to ok?
Jesteś przeżarty nienawiścią…i to nie jest wzruszające a tragiczne

Toja

Tak, tak, tak, było, było, było 2500 ludzi, 25000, 250000, 2500000, już już spokojnie, tylko się nie denerwuj, przyjechali z całej Polski, olali Sylwester w Zakopanem, w Polsacie, w Dwójce, wszystko będzie dobrze. Już, już, już, tak, tak, tak, spokojnie, spokojnie.

Dziadek

Od oddania Hali do użytku do końca 2020, będą to już wydatki rzędu 37-38 mln, a dalej-jeśli nie będzie radykalnej zmiany-będą rosły w tempie lawinowym.

Dziadek

Takich jak Ty, przekłutych i sflaczałych to nikt w detalu nie kupi,a Ty o hurcie marzysz.Głupich szukasz?Gliwiczan za głupców uważasz?

kondom

Masz rację, w Gliwicach jest tylko jeden głupek co najpierw przekłuwa kondomy a potem próbuje je nadmuchać na sylwestra.

Kebab

Portal Infogliwice, który wbrew faktom pisze o tragicznie niskiej frekwencji podczas Sylwestra właśnie wyłączył możliwość dodawania komentarzy pod artykułem. Ludzie wytykali mu, że się kompromituje, a informacje, które mają uderzyć w Moszyńskiego wyssał z palca. Infogliwice dostało po znajomości umowę na 16 tysięcy dwa dni przed odejściem Frankiewicza, rzekomo na promocję miasta, a tak naprawdę na walenie w konkurentów Neumanna. Kompletne dno i demoralizacja poprzedniej ekipy.

:)

Czego by nie myśleć o tym portalu, pokazał zdjęcia i film, które nie pozostawiają wątpliwości co do niskiej frekwencji. To, że na chwilę przed północą plac się zaludnił i po północy wyludnił nie znaczy, że była to udana impreza.

Po bandzie

Jakość imprezy mierzy się ilością ludzi? Nooo … nie raczej.
Z mojej młodości pamiętam, że domówki, które organizowaliśmy przy audycjach Beksińskiego, czy Listy Przebojów Trójki, mimo mniejszej frekwencji były jednak lepsze od dyskotek w Gwarku. Podobnież ta impreza była lepsza niż techno-drgawki w hali Frankiewicza.

ze szpulowca bigbitowca

Niektórzy to najlepiej bawią się sami ze sobą. W hali Frankiewicza wystąpili Scorpions, Kat i Titus z Acid Drinkers, który właśnie to pokazał się na Sylwestrze Moszyńskiego a szykuje się Kiss.

Po bandzie

Po prostu nie rozumiem jak ilość ludzi przekłada się na jakość zabawy? U niektórych na jakość przekłada się ilość spożytego alkoholu, u innych ilość puszczonych pawii, u jeszcze innych ilość zaliczonych numerków w kibelku, ale jak wielkość tłumu wokół wpływa na jakość zabawy, tego nie rozumiem? Tym bardziej, że kogo nie spytać, to każdy woli jak jest mniej luda. Tak w kinie, w autobusie, w kolejce po hot doga w Żabce jak i na imprezach.

ze szpulowca bigbitowca

Bo tu nie ma nic do rozumienia, każdy bawił się tak jak się bawił a na placu po prostu było mało ludzi, przyszli dopiero przywitać nowy rok i wtedy zrobiło ich się dużo ale nie były to tłumy jak to tytule przedstawiła redakcja.

:)

Kolega po prostu nie rozumie czym jest impreza masowa i daj mu to prawo. Spóźnił się z zaproszeniem gliwiczan na domówkę przy audycji słowno-muzycznej Beksińskiego, przez co kilkaset tysięcy złotych poszło w błoto, więc wbrew rozsądkowi i logice będzie się zapluwać, że pusta widownia jest sukcesem Moszyńskiego.

Po bandzie

To za wjazd na Krakowski były bilety, które nie zostały sprzedane? Skoro nie, to oświeć mnie jak to przeliczasz?

:)

“domówki, które organizowaliśmy przy audycjach Beksińskiego, czy Listy Przebojów Trójki” – szczere wyrazy współczucia, sformatowanie przez noworomantyczno-gotycki pop i listę przebojów PR 3 skutkuje typową ociężałością umysłową i wąskim horyzontem zainteresowań muzycznych. Jeżeli organizuje się darmową imprezę miejską, na którą nie przychodzi publiczność, to oczywiście można sobie wmawiać, że odniosła sukces, a artyści wypruwali sobie żyły jak nigdy przedtem, bo pusta widownia niepomiernie ich zdopingowała. Jednak każdy organizator i artysta widząc pustą widownię dobrze wie, że poniósł klęskę. Zabawne, że największy zachwyt tym wydarzeniem prezentują tu osoby, które w nim raczej nie uczestniczyły, ale czują się w obowiązku bronić idei… Czytaj więcej »

Tom1983

Bzdura bo byłem od początku i było cały czas masa ludzi i co ważne znacznie więcej niż za czasów Franka także osmieszasz się a zdjęcia zostały zwyczajnie przerobione

Henio

Tyle co na filmie to było przed północą.

Maciek

Ja tam byłem i impreza była przednia a ludzi było mnóstwo, chyba najlepszy sylwester od lat…

:)

Taa, mnóstwo ich widać na zapisach wideo z imprezy. A przy okazji, na ostatnim disco-polowym Sylwestrze Frankiewicza, który był negatywnie komentowany, liczba publiczności kilkukrotnie przewyższyła tę zgromadzoną podczas Sylwestra Moszyńskiego. Przyzwoitość i szczerość ma cenę, na którą w tym mieście stać niewielu.

2020

Impreza była super bardzo super gratulacje !!!!! A tem kto nie widział nas ludzi moze za dużo wypił ????

-:)

Bywalec w kościołach się znalazł ?

pusto jak w kościele

Po kościele to trzeba się gdzieś odchamić.

pusto jak w kościele

To ty za dużo wypiłeś, dwoiło i troiło ci się w oczach, stąd te tłumy.

2020

Nie denerwuj się tak bo ci żyłka pęknie ;) . Bardzo dobrze ze w mieście się coś dzieje miasto jest dla wszystkich nie tylko dla ciebie i waszej Zygusiowej ekipy. Szczęśliwego Nowego Roku :)

pusto jak w kościele

Bawiłem się na Krakowskim przez całą imprezę, więc jestem ze wszystkich, czy tylko z Zygmusiowej ekipy ? Akurat nie lubię tłumu i odpowiadało mi, że było pusto.

pusto jak w kościele

Denerwującego tłumu.

Ja.

Hmm… Ciekawe, dlaczego pod tamtym artykułem jest nagle wyłączona możliwość komentowania.
Chyba autor zapomniał, że w dobie internetów takie “zdjęcia reporterskie” szybko zostaną obalone.

Dziadek

Jestem przekonany,że autor zna tylko jeden internet,ale może się mylę?

Pegasus System

Jest jeszcze Darknet.

Dziadek

Jeżeli masz troszeczkę pojęcia o internecie,to doskonale wiesz,że DarkNet jest tylko nieco mniej dostępną częścią internetu.

Pegasus System

To co ja robię z internetem, to ty nie masz pojęcia.

Dziadek

Korzystasz z Niego…albo rowy kopiesz i przepusty wykonujesz pod światłowody,lub tworzysz nową infrastrukturę.
Co do mojego pojęcia,no cóż, jak ja miałem pierwszą styczność z Internetem, to Ty prawdopodobnie jeszcze u swego Taty, skakałeś z lewego jądra na prawe i na odwrót.

Pegasus System

Mylisz infrastrukturę, głośnik kołchoźnika wiszący na ścianie z którym miałeś styczność to jeszcze nie internet a kopa w rów to prawdopodobnie dostałeś od swojego taty kiedy z łopatą próbowałeś się zalogować się do OHP.

Dziadek

Myślisz,że do” kołchożnika ” w mieszkaniach potrzebny był światłowód prowadzony z ul.Józefa Stalina ?
Kopa ja to nazwałeś w “rów”, niestety od Taty swojego, w czasie kiedy działały OHP nie mogłem dostać,dlatego,że być może Twoi przodkowie zatłukli mego Tatę w 1949.

Pegasus System

Kiedy był prowadzony kondukt żałobny Józefa Stalina to tobie łzy leciały po policzkach jak fotony w światłowodzie a twojego tatę to najprawdopodobniej zatłukli towarzysze z tej samej partii, tylko innej frakcji skacząc podkutymi obcasami z lewego jądra na prawe i na odwrót.

Dziadek

Masz porządne sowieckie wychowanie …brawo kryptokomunisto,nawet wiesz jak można katować człowieka.
W dniu kiedy ogłoszono śmierć tego bandyty Stalina….rzeczywiście płakałem…postarali się o to ci, których uwielbiasz.

Pegasus System

Po to mnie kupili z Izraela abym był skuteczny, nieprawdaż ?

Dziadek

Jak jesteś tak skuteczny jak się reklamujesz …..to podaj nr.mojego telefonu…jeśli tego nie potrafisz zrobić..to więcej nie zawracaj mi d…

Pegasus System

Jestem od zadawania bólu a nie od promocji.

DESTRUKTOR

W NSO GROUP uśmiali się setnie .

Pegasus System

Z nimi też poharcuję.

DESTRUKTOR

Skutek twojego harcowania może być tylko jeden,obfajdane majty twoje i smród.

Pegasus System

No i będziesz musiał je sobie wyprać.

Obserwujący

No i bardzo dobrze, że sylwester był.
Nieważne ile ludzi było.Najważniejsze, że sylwester miejski BYŁ.
Roztrząsanie, czy i ile było osób jest po prostu…bezsensowne i bezproduktywne.
Gdyby rządził zygmunt co zwiał do senatu, sylwestra by nie było.Na marginesie, dziwna to decyzja o braku sylwestra,no, ale to był zygmunt.Dobrze, że zniknął z widoku.

Życzę wszystkim, wszystkiego dobrego w nowym roku.Zdrowia, kasy i pomyślności.

suport

kasy na rowereczki

Beton

Więc tak: Zarzuty o to, że nie będzie sylwestra już były. Teraz mamy zarzuty, że impreza jednak się odbyła. Nie dogodzisz gawiedzi…
Szczerze mówiąc, to nie chciałbym być prezydentem i serdecznie współczuję temu, kto wygra wybory.

hihihaha

tłumy?? 1/4 placu zapełniona, gdzie kiedyś ciężko było wejść na płytę, więc jakie tłumy ??

:)

A ile mandatów wlepiła straż miejska za fajerwerki?

korek po szampanie

Nie mieli czasu, stali z zadartymi głowami i z otwartymi gębami podziwiali kolorowe światełka na niebie.

Fiku Miku

@ :). A za co te mandaty, został ogłoszony zakaz odpalania fajerwerków?

:)

Gratuluję wiedzy, typowej dla prawactwa.

Cliper

Miasto nie strzelalo za to mieszkancy tak..tak głośno ze pewna Pani wybiegla na ulicę i krzyczała że to wojna a piesek drugiej Pani chciał wejść ze strachu pod łóżko ale zrezygnował i schował się tak do teraz nie wiadomo gdzie jest

Sk

Słabo było
Jestem przeciwny temu ze rezygnujecie z fajerwerek
Jedynie na końcu było troche ludzi

uczestnik zabawy

Tłumy ludzi ? To chyba nie 2019 roku. Przez cały czas imprezy, na placu Krakowskim było może 200-250 ludzi, maksymalnie 300 ale to razem z ochroniarzami obsługą techniczną i strażą miejską. Ławki na widowni były puste, siedział małe grupki po dwie, trzy osoby oddalone od siebie co 5 metrów. Na płycie to samo, pary, trzy, cztery osoby oddalone co 10 m, bardziej z prawej strony, tam był może nawet mały tłumek, za to lewa strona zupełnie pusta. Na ogrodzonym barierą terenie pod sceną pustka, pod samą sceną może pięć luźnych rzędów. Dopiero przed samą północą, ulicami prowadzącymi do placu zaczęła… Czytaj więcej »

...

Czy to kolejny materiał sponsorowany mający dowieść, że prawdę obiektywną przedstawił pro- neumannowy portal infogliwice, co na dwa dni przed wyborami parlamentarnymi w październiku dostał kolejne kilkanaście tysięcy złotych od byłych rządzących miastem, z grupy ludzi od 26 lat grzejących się w ciepełku miejskich posadek sponsorowanych z pieniędzy podatników?

Kipuś

Dotarłem ze znajomymi na plac,kwadrans przed północą.Muzyka nie dla nas.Za to,młodzi bawili się

Kipuś

c.d.wspaniale.Co do frekwencji,to czasami bywało mniej na meczu Piasta.

uczestnik zabawy

Jacy młodzi ? Titus z Acid Drinkers zaśpiewał cztery kawałki wykonawców, którzy mają obecnie po 70 lat i więcej, niektórzy są zniedołężniałymi starcami albo już nie żyją. Thin Lizzy “Jailbreak”, Motorhead “Iron Fist”, Black Sabbath, tu akurat nie pamiętam i AC/DC “Sin City”, sama klasyka hardrocka lad 70-tych, może z wyjątkiem Motorhead a sam Titus ma już 53 lata.

inny uczestnik

A Sydney Polak 48 lat.

Maciek

Dużo napisałeś – odpowiem dostrzegając głębię wypowiedzi
TYLKO NIE NEUMANN – i tego się trzymajmy – psy szczekają a karawana jedzie dalej.

uczestnik zabawy

O tym to chyba decydują wybory a nie głębia wypowiedzi.

dziennikarska rzetelność

Dlaczego szanowna redakcja pokazuje filmik tylko z samego przywitania nowego roku a nie pokaże zapisu z poprzednich godzin najlepiej w postaci ciągłej dookolnej panoramy 360 stopni, tak aby każdy mógł się naocznie przekonać o rzekomych tłumach na w/w imprezie ? Po zespole grającym na scenie można by było określić moment rejestracji.

Renia

Kto jest winien, że ludzie nie przybyli? Wołami ktoś z domu miał ich wyciągać?

wina

Franek i Tusk

Imiu

cena?

Polska Bogaty kraj Biednych Ludzi więc na co to komu XD
Impreza fajna. Nie byłem;-D

Ampuła

Jakoś nie byłem. Wiadomo, że wolę dźwięki oboju i lutni, pod operetkowe perypetie duńskiego maharadży wobec baronowej w przebraniu mechanika dorożkarskiego z Placu Końskich Kasztanów.
Jednak w związku z relacją trudno nie zadać pytania, czy bezpartyjny komisarz na PiSocjalistycznego prezydenta J. Moszyński złożył zawiadomienie do płokułatuły w spławie posądzenia o brak tłumu?

stary rok

Ładne dźwięki oboju i lutni też czasem lubię. Prokuratura to ma jednak teraz ważniejsze sprawy na głowie, bo jak to ładnie lubi się zabawić prokurator, niekoniecznie na Sylwestra to ładnie zademonstrował nam właśnie pan Stonoga, z którym to prokuratura nie za ładnie się bawi.

Samodzielna księgowa

Opinia w stylu – opinii o produkcie:
“Dopiero odpakowałem, za wcześnie żeby coś powiedzieć.”